הסוד שכולם רוצים לדעת: כמה באמת מרוויחים בהיי-טק?

אמנם שנת 2015 רק בתחילתה, אך על פי סקר השכר של חברת GotFriends נראה כי גם השנה לא יהיו הפתעות מיוחדות בעולם העבודה ההייטקיסטי: בישראל, כך עולה, עדיין הכי משתלם לעבוד כמתכנתים וכמהנדסים.

הסוד שכולם רוצים לדעת: כמה באמת מרוויחים בהיי-טק?

מבדיקת נתוני השכר בתעשיית ההייטק והשוואתם לנתוני שנת 2014 עולה כי גובה השכר בהייטק עלה השנה, אם כי בצורה מתונה. שוק ההייטק רשם עליות שכר ממוצעות של כ-2% במרבית התחומים, בעוד עליות גבוהות מהממוצע נרשמו בתחומי הפיתוח למובייל (6%) והפיתוח לאינטרנט (4%). יש לציין שבשום תחום לא נרשמה ירידה בשכר הממוצע.

אבל שלא יהיה ספק: מקצועות ההייטק בכללותם מתגמלים את העובדים בהם. בין אם מדובר בבוגרי תואר במדעי המחשב, בין אם בבוגרי לימודי הנדסה ובין אם ביוצאי 8200, השוק אומר את דברו בכל פעם מחדש וקובע מה הם המקצועות הנחשקים והרווחיים ביותר.

אז על אילו סכומים אנחנו מדברים? כמה מרוויח מתכנת וכמה מנהל מוצר?

בשנת 2015 מתכנתי ++C מתחילים יחזרו הביתה עם משכורת של 18-15 אלף שקל (כל הסכומים הם ברוטו) בחודש. לאחר שנתיים ניסיון בתחום תטפס המשכורת ל-20 אלף ₪ ומעלה. ראשי צוותים ירוויחו לא פחות מ-28 אלף ₪ בחודש. מהנדסי C#.NET וגם מתכנתי ג'אווה ירוויחו סכומים דומים. מהנדסי אלגוריתמים יקבלו עבור התפקיד הראשון שלהם משכורת של 19 אלף ₪, ובתוך שלוש שנים בלבד יזכו לקבל משכורת בגובה 26 אלף ₪ ומעלה.

אנשי סיסטם יתחילו את דרכם עם משכורות 'צנועות' של 20-14 אלף ₪, אך יכולים תוך מספר שנים בתפקיד להגיע למשכורות של 29-22 אלף ₪ ויותר – בייחוד אם הם מתמחים ב-Devops ומשלבים את הידע שלהם עם יכולות פיתוח בסביבת Production.

תחום הבדיקות הוא בין התחומים היחידים שאינם דורשים תואר אקדמי, והוא גם רווחי פחות: בשנה הראשונה לתפקיד יקבלו אנשי ה-QA משכורת בגובה 12-10 אלף ₪, אך לאחר שלוש שנים יעלה שכרם ל-18-14 אלף ₪.

*הסכומים בטבלה הם באלפי שקלים

טבלת שכר בהייטק - פיתוח, תוכנה ותשתיות


ובעולם ה-WEB והמובייל?


תחום ה-WEB הולך ותופס תאוצה, ובשנה הקרובה הוא צפוי להיות יותר ויותר מבוקש - כך על פי שירי וקס, מנכ"לית GotFriends: "אנו רואים מגמה ברורה של ביקוש גבוה למפתחי ווב ולמפתחי מובייל. כמו כן נצפה ביקוש יוצא דופן לאנשי אבטחת מידע".

מתכנתי WEB עם שנתיים ניסיון ירוויחו 16-14 אלף שקלים, ולאחר שנתיים נוספות ירוויחו 20 אלף ₪ ומעלה. מעצבים גרפיים יתחילו עם משכורת של 10,000 ₪ ברוטו לכל היותר, אבל יתקדמו בתוך שנתיים-שלוש למשכורת של 13 אלף ₪ ומעלה. מומחי UI ירוויחו בשנתיים הראשונות 12 אלף שקלים, אך בתוך חמש שנים מתחילת התפקיד יוכלו אנשי ה-UI כמעט להכפיל את שכרם ולהרוויח 23 אלף ₪.

טבלת שכר בהייטק - אינטרנט ומובייל

ומילה לסיום – גובה השכר הוא מרכיב חשוב ומשמעותי בבחירת מקצוע לחיים, ויש להביא אותו בחשבון. עם זאת, כדאי תמיד גם להכיר כל תחום ותחום, להבין מהם האתגרים שהוא מציב, כיצד הוא צפוי להתפתח בשנים הקרובות – ועד כמה הוא אכן מתאים לכם ולשאיפותיכם המקצועיות.

משרות דרושים הייטק לרשותך >>>
טבלאות שכר הייטק לרשותך >>>

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום
המשרות שסימנת
0

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלח קורות חיים עבור
משרות
שלחו לנו קורות חיים
ואנו נמצא עבורכם את המשרה המתאימה, במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחר קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

7 סיבות לפנות בדיוק עכשיו לחברת השמה

7 סיבות לפנות בדיוק עכשיו לחברת השמה

זה נשמע ממש פשוט לפני שמתחילים... הרי מה בסך הכל צריך בכדי למצוא היום עבודה? כנראה שקורות חיים מעודכנים, פרופיל לינקדאין ו...זהו בעצם. "כל המשרות גם ככה מפורסמות באתרי הדרושים..." אתם בטח חושבים לעצמכם, "ולא חסרות מודעות כאלה שמתפרסמות גם ברשתות החברתיות. אז אולי פעם (ממש מזמן) היה צריך לפנות גם לחברת השמה, אבל היום? היום לא צריך מתווכים- אפשר ליצור קשר באופן ישיר עם המעסיקים". 

להרחבה

סודי ביותר: 9 טיפים לחיפוש עבודה דיסקרטי

סודי ביותר: 9 טיפים לחיפוש עבודה דיסקרטי

זה כנראה מדבק- שני קולגות הודיעו אצלכם בעבודה אחד לאחר השני על עזיבה ועשו גם לכם חשק להתרענן ולחפש לעצמכם עבודה חדשה. ואולי הסיבה בכלל שונה- יש לכם כבר חודשיים ר"צ חדש שלאט אבל בטוח מוציא לכם את החשק לקום בבוקר לעבודה. אז אם בא לכם להתחיל לחפש עבודה ולשלוח קורות חיים, חכו רגע לפני שתלחצו על "שליחה". למה? כי מה יקרה אם זה איכשהו יתגלה למנהל שלכם? אולי בטעות יגיע למנהלת הגיוס? ומה תעשו אם יתפסו אתכם ממש על חם?!

להרחבה

"מה, לי לא מגיע?!" - על הערכות עובדים והעלאות שכר

"מה, לי לא מגיע?!" - על הערכות עובדים והעלאות שכר

ינואר הוא חודש מותח במיוחד להייטקיסט המצוי: האם השנה יקבל העלאה בשכר? אולי עליו ליזום ולבקש? ואם כן, כמה העלאה יקבל? אבל מה שלא כולם יודעים הוא שההחלטה היא לא עניין של מו"מ ולא החלטה שרירותית של הבוס. מה כן? זה הזמן להכיר את התהליך שמשפיע יותר מכול על השכר שלכם: הערכת העובדים השנתית.

להרחבה