איך שימוש בפייסבוק יכול לעזור לכם להתקבל לעבודה - או לגרום לפיטוריכם

חושבים ששימוש בפייסבוק לא יכול להשפיע על העבודה הנוכחית או העתידית שלכם? חשבו על זה שוב...
גם אם הייתם חכמים ושיניתם את הגדרות האבטחה שלכם למקסימום פרטיות, כך שרק חברים שלכם יראו את מה שאתם כותבים, למי מאיתנו אין חברים מהעבודה בפייסבוק?

איך שימוש בפייסבוק יכול לעזור לכם להתקבל לעבודה - או לגרום לפיטוריכם

אבל אני לא מזכיר את מקום העבודה שלי בפייסבוק....
רוב האנשים כבר מודעים לעובדה שברשת אין פרטיות, ושעליהם להיזהר בכל הנוגע לפוסטים המזלזלים במקום העבודה, מעליבים את הבוס שלהם או פוגעים בחברה בה הם מועסקים. כמו כן רובנו כבר יודע שמקומן של תמונות מפלילות או מביכות אינו ברשת ובטח שלא בפייסבוק.

למרות זאת, גם אם תשתדלו להימנע מפגיעה ישירה, מה שאתם כותבים ברשת יכול לחזור אליכם בדלת האחורית - ולסכן את סיכוייכם להתקבל לעבודה או לשמור על המשרה הנוכחית שלכם.

כאשר מעסיקים מחפשים את מנהיגי המחר שיובילו את החברה שלהם להצלחה, הם מחפשים אנשים מקצועיים, כנים ובעלי מוסר עבודה גבוה. הם מחפשים אנשים שלא יכתבו על הקיר שלהם משפטים בנוסח "אני לא מאמין שהשחקנית המפגרת הזאת אמרה את הבולשיט הזה בטלוויזיה", או אולי "הילד שלי עולה לי על העצבים, אולי אני אזרוק אותו במיטה ואצא לשתות משהו".

ייתכן שבדיוק ככה אתם מרגישים, אבל האם זו הדרך בה מובילי דעה היו מתבטאים? אלו דוגמאות טובות המראות איך משפטים תמימים לכאורה, שלא נוגעים למקום העבודה שלכם, יכולים להשפיע על הדרך בה רואים אתכם אנשים אחרים. מה שאתם כותבים On Line משפיע בהחלט על שגרת ה-Off Line שלכם, כלומר המציאות היום-יומית.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:החברים שלי לא יספרו לבוס
גם אם עשיתם מאמץ ואישרתם בפייסבוק רק עמיתים מהעבודה שאתם סומכים עליהם, אתם עדיין בסכנה ואסור לכם להוריד מגננות. למה? פשוט מאוד.

נניח ואחד החברים מהעבודה כותב את הגיגיו בעמוד שלו, ואתם, חבריו הטובים, מחליטים לענות לו בתשובה מתחכמת וקצת מביכה. האם אתם יודעים מי הם החברים בעמוד שלו שיראו את התגובה שלכם? אולי הוא חבר קרוב של הבוס? שימו לב והיזהרו גם בתגובות שלכם, לא רק בפוסטים שאתם כותבים בעמוד שלכם.

סוג נוסף של פוסטים שעלול לסכן אתכם הוא "אני עייף הייתי רוצה ללכת הביתה", או "הלוואי שהשבוע הזה כבר ייגמר". הבוסים שלכם רוצים להאמין שאתם אוהבים את העבודה שלכם, שאתם נהנים לעשות את העבודה שלכם ושאתם מוצאים עניין במה שאתם עושים. אחרת, למה שיעסיקו אתכם?

חוץ מזה, אם אתם מנהלים ויש תחתיכם עובדים - איזו מין דוגמה אתם נותנים? אתם הורגים את המורל החברתי. העצה שלנו – אל תנסו להתחכם ולכתוב כמה כיף לכם בעבודה כל היום. פשוט הימנעו מלכתוב פוסטים שירמזו שאתם מעדיפים להיות במקום אחר, כלומר לא בעבודה שלכם.

עוד טיפ חשוב, שמקורו כנראה בסרטי ריגול ומדע בדיוני: Trust no one!
גם החברים הכי טובים שלכם בעבודה, יכולים להיות שטינקרים אם הבוס יציע להם את הקידום שמגיע לכם, או שהם פשוט יהפכו להיות הבוסים שלכם יום אחד ויזכרו לרעתכם את מה שחלקתם איתם.

אז מה? בלי פייסבוק בכלל?
לכל מטבע שני צדדים. אומנם שימוש לא מבוקר בפייסבוק עלול לפגוע בסיכוייכם לקבל קידום או להתקבל לעבודה שאתם רוצים, אך הוא גם יכול להיות הסיבה שבגינה תצליחו. היום פייסבוק הוא אחד מכלי המיתוג החזקים ביותר ברשת, ואם תעשו בו שימוש נכון הוא יכול להיות כרטיס הביקור שלכם.

הזמינו את הבוס והחברים לעבודה להיות חברים שלכם. הקפידו להיות חיוביים ולפרסם הודעות שיקדמו אתכם ויעזרו לכם להתחבב על עמיתיכם. "יום מקסים", "בהצלחה בפרויקט", "מי צריך טרמפ הביתה?" - אלו הן הודעות שיעזרו לכם לרכוש חברים וליצור אווירה חיובית.

פרסמו חומר רלוונטי לתחום שלכם שיכול לתרום לחבריכם או לחברה. מצאו כתבות מעניינות שיציגו אתכם כחדשנים או כמומחים, וחוו את דעתכם על הכתבה. חלקו את הידע שלכם עם אחרים ושאלו לדעתם בנושאים שונים – אנשים אוהבים לעזור כל עוד הם נתפשים כמביני-עניין, ומקבלים טפיחה על השכם בדוגמת התודה שלכם.

יחד עם זאת, אם אתם ממש לא רוצים להשקיע בפייסבוק ככלי עסקי, הפרידו את החיים הפרטיים שלכם מהעבודה. פתחו חשבונות נפרדים, או בחרו שלא לצרף אף אחד ממקום העבודה כחבר כדי להקטין את הסיכון.

בהצלחה.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה