דברים שאסור לכם להגיד לבוס

לכולנו יש בוסים. אחד הדברים החשובים במערכת היחסים של עובד מעביד, הוא להימנע ממצב בו הבוס שלכם חושב שאתם לא אוהבים את העבודה, לא מסוגלים לעשות אותה או גרוע מכך – שאתם חושבים שהעבודה שלכם היא מתחת לרמתכם.

דברים שאסור לכם להגיד לבוס

לרוב נדמה לנו שאנחנו יודעים בדיוק ממה להימנע, אבל לפעמים - בלי לשים לב - אפשר לעשות טעויות שיעלו לכם ביוקר. קראו את המשפטים הבאים, ונסו לחשוב עליהם מנקודת מבטו של הבוס שלכם.

"זאת לא העבודה שלי"
אתם יודעים מה? יש הרבה בוסים שמאמינים שהעבודה שלכם היא לעשות כל מה שהם מבקשים מכם לעשות, לכן כדאי שתימנעו מהמשפט הזה. עדיף שתנסו להבין מדוע הבוס שלכם ביקש מכם לעשות משהו שלא נכלל בהגדרת התפקיד שלכם – אולי יש לו סיבה טובה.

אם אתם מאמינים שזה רעיון רע לחברה שהעבודה הזו תיפול עליכם, נסו להסביר לבוס שלכם מדוע והציעו פתרון חלופי. בכל מקרה זכרו שלעשות מה שמבקש מכם הבוס זה בדרך כלל רעיון טוב, כל עוד זה עומד בגבולות הטעם הטוב.

"זאת לא הבעיה שלי"
כשאתם אומרים את המשפט הזה אתם בעצם אומרים שלא אכפת לכם, וזה לא משהו שתרצו שהבוס שלכם יחשוב עליכם. אם צצה בעיה ואין לכם פתרון להציע, עדיף שלא תגידו כלום או שלפחות תנסו לתרום רעיון לפתרונה. בכל זאת, בעיה במקום העבודה היא בעיה של כולם, אם תרצו ואם לא.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:"זאת לא אשמתי"
שלוש מילים שכדאי להימנע מהן. למה? שמעתם על הביטוי "על ראש הגנב בוער הכובע"? כשאתם טוענים שאתם לא אשמים אתם בעצם מפנים את החשד אליכם. בכלל, זה שיש בעיה לא אומר שצריך לחפש אשמים, עדיף להתרכז בפתרון הבעיה.

"אני לא יכול לעשות עשרה דברים בבת אחת"
יש לנו חדשות בשבילכם, אם תתלוננו שאתם טובעים בעבודה זה לא יגרום לבוס שלכם לרחם עליכם או להקל עליכם, זה יגרום לו לחשוב שאתם לא אוהבים את העבודה שלכם ו/או שאתם לא יכולים לבצע אותה.

"העבודה הזו מתחת לרמתי"
אתם יודעים מה? יכול להיות שאתם צודקים, אבל זו העבודה שבחרתם לעצמכם. אם תתלוננו שהעבודה מתחת לרמתכם, רק תגרמו לעצמכם להיראות רע מול חבריכם לעבודה, שעשויים להיעלב, ומול הבוס, שכנראה לא יחשוב "הנה עובד שמגיע לו קידום כי העבודה הזו קטנה עליו" - אלא "איזה אידיוט".

"העבודה הזו כל כך קלה, כל אחד יכול לעשות אותה!"
אתם באמת לא רואים מה לא בסדר במשפט הזה? יכול להיות שאתם מנסים להחמיא לעצמכם ולרמוז שמכיוון שאתם כל כך מבריקים העבודה שלכם הפכה להיות קלה, אבל זה לא בהכרח ייתפס כך בעיני הבוס שלכם. הוא כנראה לא ישמח לשמוע שהעבודה שהוא דורש מכם לבצע נראית לכם טיפשית.

אז אם קיבלתם משימה קלה - בצעו אותה בזריזות ותיהנו מכך שאינכם צריכים לעבוד קשה. בכל זאת, גם את העבודות המטופשות צריך לבצע.

"זה בלתי אפשרי"
להגיד לבוס שלכם שאי אפשר לבצע משימה שהוא נתן לכם, שווה ערך להנפת דגל אדום לפני שור זועף. יכול להיות שהמשימה שעומדת בפניכם בעייתית או קשה, אבל עדיף שתנסו להבין מה עומד מאחוריה, מה המטרה בביצוע המשימה ותמצאו דרכים אחרות להתמודד איתה. הבוס שלכם לא באמת מנסה להתקיל אתכם, הוא פשוט רוצה לבדוק איך תתמודדו.

לסיכום, אם יש לכם ספק - זכרו שלפעמים שתיקה שווה זהב.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה