עשר דרכים לגרום לבוס שלכם לחייך - ולסדר לעצמכם קידום בדרך :-)

בהנחה ויש לכם בוס בעבודה, אתם כנראה רוצים להרשים אותו. הבוס שלכם הוא הגורם העיקרי המשפיע על סביבת העבודה שלכם, ועל יכולתכם להתקדם בסולם הדרגות של החברה.

עשר דרכים לגרום לבוס שלכם לחייך - ולסדר לעצמכם קידום בדרך :-)

בשורה התחתונה הבוס שלכם הוא בדיוק כמו כל אחד אחר: הוא אוהב לקבל חדשות טובות ולדעת שהעבודה נעשית על הצד הטוב ביותר.

אז איך תרצו אותו? אל תנסו להשתמש במחמאות על הנעליים החדשות שלו, זה לא לרמתכם להתחנף. במקום זאת קראו את עשרת המשפטים הבאים, שיעזרו לכם לשמור על החיוך של הבוס לאורך שבוע העבודה שלכם יחד.

1. "כבר טיפלתי בזה"
לבוס שלכם יש חיים לא קלים. הוא עסוק לפחות כמותכם, ומבחינתו לשמוע שהוא יכול להוריד משהו מרשימת המשימות שלו זו הקלה. כשאתם נשאלים לגבי משימה שביצעתם, ענו בבירור שכבר השלמתם אותה בהצלחה.

אם תגמגמו או שלא תבהירו היטב לממונה עליכם שהמשימה בוצעה, הם עשויים לחשוב שהנושא עדיין פתוח ועליהם לטפל בו. כך תפסידו גם את הקרדיט וגם את השקט הנפשי המיוחל של הבוס שלכם.

2. "יש לי חדשות טובות"
אחד המשפטים האהובים ביותר על כל אדם באשר הוא, ועל אחת כמה וכמה על הבוס שלכם. יש לו מספיק צרות וחדשות רעות במהלך היום, כך שחדשות טובות בהחלט ישפרו לו את מצב הרוח ויהפכו אתכם לאנשי השעה - וזו בדיוק הכוונה שלנו.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

3. "אין בעיה"
מילה קטנה שיכולה לעשות כל כך הרבה.
הבוס שלכם נאלץ לשמוע תלונות של עובדים כל היום. הם עסוקים מדי, הם לא מספיקים לעמוד בעומס, הילדים שלהם חולים וצריך לקחת את הכלב לווטרינר. תארו לכם כמה כאב ראש יש לו בסוף היום, וכמה יהיה לו נחמד לשמוע מכם את המילים "אין בעיה".

4. "עשיתי טעות, אבל אני מתקן אותה"
בסופו של דבר אתם תעשו טעות. אין מה לעשות, כולנו בני אדם, וכמו שאומרים: מי שלא עובד לא טועה! מה שעליכם לעשות במצב כזה הוא להודות בטעות, ולחשוב על דרך לפתור את הבעיה.

ברור שהבוס שלכם לא ישמח לשמוע שעשיתם טעות, מי צריך עוד בעיות על סדר היום; אבל עדיף שישמע על הבעיה מכם, לפני שהיא תתפוצץ לכולם בפרצוף, וידע שאתם כבר עושים מאמצים לפתור אותה. חשוב מאוד שכשאתם מספרים על הטעות שעשיתם, כבר יהיה לכם פתרון לשלוף מהשרוול - אחרת תזכו רק לנזיפות.

5. "לגבי הנושא שדיברנו עליו, חשבתי שאפשר לעשות א' או ב' או ג'... מה אתה אומר"
מדי פעם ייתכן ותיתקלו בעבודה במצבים שאינכם מכירים, או שאינכם בטוחים מהי דרך הפעולה הטובה ביותר עבורם. מותר לכם לשאול שאלות ולהתייעץ עם הבוס שלכם, אך לפני שאתם נכנסים אליו למשרד חשבו על כמה רעיונות משלכם להתמודדות עם המצב ובקשו את חוות דעתו. גם אם הבוס לא יאהב את הרעיונות שלכם ויגיד לכם לעשות ד', לפחות תראו לו שהדרך שלכם להתמודד עם בעיות היא קודם כל לחשוב.

6. "מצאתי פתרון לבעיה משבוע/חודש שעבר"
יש בעיות שלא ניתן לפתור מיידית. אין זה אומר שצריך להפסיק לנסות למצוא להן פתרון, נהפוך הוא: אם תחזרו לבוס שלכם עם רעיון אחרי שבוע/חודשיים, תוכיחו שיש לכם כוח התמדה ואתם כל הזמן חושבים איך לקדם את החברה. נחישות כזו היא בדיוק מה שיעזור לכם לקבל קידום בסופו של דבר.

 7. "תראה את זה כעניין סגור"
ברגע זה הפכת את הבוס שלך לאדם מאושר. במשפט אחד הפכת משימה וירטואלית ברשימת המטלות שלו לעניין סגור, שהוא לא צריך לטפל בו. זה לא משנה אם אתם מטפלים במשימה בעצמכם או מאצילים סמכויות - ברגע שאתם דואגים לביצוע שלה, אתם אלו שהופכים להיות אמינים בעיני הבוס. אם אתם דואגים שמשימות יבוצעו ומסירים ממנו את הדאגה, הדרך להיות יד ימינו של הבוס מתקצרת פלאים.

8. "אני אדאג לזה באופן אישי"
בדומה למשפט הקודם, אתם בעצם מסירים דאגה מלבו של הבוס כשאתם מבטיחים לטפל עבורו במשימה בעצמכם. אם הבוס שלכם יודע שהוא יכול לסמוך עליכם, הטיפול האישי שלכם זה בדיוק מה שהוא צריך בשביל שקט נפשי.

9. "מצאתי דרך להוזיל עלויות"
גם אם אתם עובדים טובים, ההערכה של הבוס שלכם לא תלויה רק ברגשות שלו כלפיכם וכמה אתם נחמדים, אלא בשורה התחתונה שלו: להכניס כסף לחברה ולמצוא דרכים להקטין הוצאות.

מציאת דרכים להקטנת עלויות, למשל על-ידי איתור ספק חדש שגובה עמלה נמוכה יותר, בהחלט תמקם אתכם גבוה במדרג החיבה של הבוס שלכם, וכנראה גם של הבוסים שלו.

10. "אפשר להתייעץ איתך לגבי רעיון שהיה לי?"
לקיחת יוזמה והצעת רעיונות חדשים, היא בהחלט דרך טובה לתת לבוס שלך קצת נחת. אם אתה חושב קדימה ומנסה להיות יצירתי, כנראה שאתה לא יושב ומשחק במחשב כל היום אלא משקיע בעבודה שלך. עצם העובדה שאתה בוחר להתייעץ איתו בטרם תבצע את הרעיון, מראה על כבוד שאתה רוחש כלפיו וכלפי המערכת ותזכה אותך בנקודות.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה