איך עוזבים מקום עבודה

חלק לא קטן מהאנשים לא אוהבים את העבודה שלהם ואינם מרוצים ממקום העבודה. זה אומר שברגע שתהיה להם אפשרות, הם יעדיפו ללכת לרעות בשדות ירוקים יותר.

איך עוזבים מקום עבודה

אם זה המצב שלכם, כדאי שתדעו שגם להתפטר (או להיות מפוטרים) זו פעולה שיש לעשות בדרך הנכונה ועם הרבה טקט; זאת כדי לא לפגוע בסיכויים עתידיים במקום עבודה אחר.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לפרק את התהליך ל-3 שלבים: לפני מתן הודעה לגבי פיטורין, מתן ההודעה ולאחריה, ולנהוג בהתאם לעצות הבאות.

שלב ראשון: לפני מתן הודעה על התפטרות
1. במידה ואתם עוזבים כי קיבלתם הצעת עבודה אחרת, ודאו שיש לכם את כל פרטי ההצעה בכתב לפני שתעזבו את עבודתכם הנוכחית.

2. אל תשאירו לחבריכם לעבודה פרויקטים פתוחים או משימות שלא סיימתם. ארגנו את כל החומר המקצועי שלכם, כך שהבאים אחריכם יבינו מה עשיתם ומה נותר לעשות.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

3. אל תשאירו אחריכם עקבות דיגיטליים. אם יש לכם חומר אישי על המחשב, זה הזמן להעביר אותו למקום אחר. מחקו אימיילים פרטיים, העדפות דפדפן וסיסמאות.

4. בדקו מראש מהם נוהלי החברה לגבי מתן הודעה מוקדמת בעת עזיבה. אתם לא רוצים להתחייב למקום עבודה חדש, ורק אחר כך לגלות שאינכם יכולים להתחיל בזמן שרציתם. בנוסף בדקו האם ניצלתם את כל ימי החופשה שלכם, והאם מגיע לכם לקבל עבורם החזר כספי.

שלב שני: בעת מתן הודעה על התפטרות
1. ספרו לבוס שלכם לפני שתספרו למישהו אחר בחברה. ערכו שיחה פרטית ושקטה, וחשבו מראש מה ברצונכם להגיד.

2. הציגו חרטה על כך שאתם עוזבים. ייתכן ולא הסתדרתם עם הבוס או ששנאתם את העבודה, אך אין זה הזמן לקטר או לשחרר לחץ. זכרו, מי שהיום הוא הבוס שלכם, מחר יצטרך לתת לכם המלצה וכדאי שזו תהיה המלצה טובה.

3. התנדבו להכשיר את המחליף שלכם, והציעו להקל על המעבר ככל האפשר. זה הזמן לצבור נקודות למרות שאתם עוזבים.

4. הגישו את ההודעה על התפטרותכם בהתאם לנוהלי החברה, אך אל תתפלאו אם ילוו אתכם החוצה עוד באותו היום. אל תקחו את זה אישית, לפעמים אלה חוקי המשחק.


שלב שלישי: לאחר מתן הודעת ההתפטרות
1. בהמשך לשיחתכם עם המנהל, הגישו את התפטרותכם בכתב. השתדלו לומר משהו חיובי על החברה ולציין שאהבתם לעבוד שם. אם ממש שנאתם את מקום העבודה שלכם, לפחות כתבו שלמדתם הרבה (למדתם שאתם ממש לא רוצים לעבוד שם).

2. אל תתרברבו בפני עובדים אחרים על כך שאתם עוזבים סוף סוף, והעבודה החדשה שלכם טובה יותר, ישלמו לכם יותר כסף ויהיה לכם תפקיד בכיר. אל תעזבו עם השדכן של החברה (או כל פריט אחר), זה ממש אבל ממש מיותר.

3. בקשו לקבל מכתב המלצה. גם אם יש לכם עבודה חדשה, לא מזיק שיהיה מכתב כזה ברזומה.

4. המשיכו לעשות את עבודתכם נאמנה עד היום האחרון, אפילו עד השעה האחרונה. זהו הסימן האולטימטיבי למקצוענות. העולם שלנו הוא כבר כפר גלובלי, ואין לדעת מתי תיתקלו שוב בעובד מהחברה.


בכל מקרה אם אתם רוצים דוגמה טובה למישהו שעוזב עבודה עם הרבה קלאסה, הנה המילים האחרונות של קונאן אובריין, לפני שעזב את תכנית האירוח של NBC:

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלח קורות חיים
שלח קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחר קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

מהמשרדים לבתים: זכויות עובדי ההייטק במשבר הקורונה

מהמשרדים לבתים: זכויות עובדי ההייטק במשבר הקורונה

את כלל ההשלכות של הקורונה על המשק העולמי ועל עולם ההייטק בפרט אנחנו עוד רחוקים מלהבין, אך כבר עכשיו רובנו נאלצים להתמודד עם שגרת עבודה חדשה או עם חופשה כפויה. מהן הזכויות המגיעות לעובדי הייטק בימים אלו של מגיפה עולמית?

להרחבה

עבודה בצל קורונה: לעבוד בבידוד מהבית ולשרוד כדי לספר על זה

עבודה בצל קורונה: לעבוד בבידוד מהבית ולשרוד כדי לספר על זה

בשבוע האחרון חברות הייטק מצטרפות למאבק בהתפשטות וירוס הקורונה. מסיבות פורים וטיסות לחו"ל מתבטלות, כנסים נדחים, חדרי אוכל נסגרים ובכל רגע אתם עלולים לקבל עוד שפריץ מאחד מבקבוקי האלקו-ג'ל שמוצבים בכל פינה במשרדים.

להרחבה