סיעור מוחות על מזרן הפעילות - חופשת לידה כצומת מקצועי

כל אישה חווה את חופשת הלידה שלה אחרת. יש אימהות שאינן מסוגלות להתיק את עיניהן מהתינוק החדש, ויש המביטות בתינוק הקירח ומיד נזכרות בבחור ממחלקת הפיתוח או באחד הלקוחות, מרגישות עקצוצי געגועים למקום העבודה וממהרות לשלוח וואטסאפ ולבקש את כל הרכילויות החמות האחרונות.

סיעור מוחות על מזרן הפעילות - חופשת לידה כצומת מקצועי

אבל שלא יהיה ספק: אלו ואלו ימצאו את עצמן, במוקדם או במאוחר, נדרשות לשאלה הבלתי-נמנעת מה לעשות בתום חודשי החופשה – האם לחזור למקום שממנו באו או לשנות כיוון? האם לבחור במקום הנוח והבטוח או לנצל את החופשה לחישוב מסלול מחדש ולהרפתקה מקצועית חדשה?

הסיכונים מול הסיכויים

האופציה הפשוטה, כמובן, היא לחזור למקום העבודה. היתרון בחופשת לידה הוא שהיא מאירה את מקום העבודה באור חדש ומטשטשת את חסרונותיו. אירועים שבזמנו גרמו לך לרתוח הופכים, בזיכרון, לאפיזודות משעשעות (בוודאי יחסית לנענוע המונוטוני של העריסה...), והבוס הרוטן נראה פתאום כמו מרי פופינס בהשוואה לתינוק המתעורר בצווחות באמצע הלילה. ובכלל, להתחיל לחפש עכשיו עבודה חדשה? "מי ערב לי שאצליח? ואם אכשל, מי יאכיל את התינוק?"

ומהצד השני, החלומות המקצועיים מן העבר מתחילים לעלות על פני השטח: "זו ההזדמנות שלך לשינוי", לוחשת חברה אחת. "איך אפשר כאימא לחזור לעבוד כל כך הרבה שעות?" תוהה חברה אחרת. "הרי תמיד אמרתי שאני מחכה להזדמנות טובה לעשות שינוי – ומה יותר טוב מזה?" את שואלת את עצמך.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

ללא ספק מדובר בתקופה מרגשת ומלאת הזדמנויות – וכדי לא להתבלבל כדאי לשאול את עצמך כמה שאלות חשובות: האם יש לך אורך נשימה כלכלי לצורך ההתנסות בשינוי קריירה? האם יש לך תמיכה ועזרה בשעות הארוכות הנחוצות לצורך התפתחות בתחום הרצוי? האם את מחפשת מקום עבודה חדש אך באותו תחום התמחות, או כיוון חדש לגמרי הדורש הסבה מקצועית? האם התחום החדש שבו את רוצה לעסוק מהווה התקדמות מקצועית מבחינתך?

מענה על שאלות אלו (ועוד רבות אחרות) יסייע לך להבין אם את באמת רוצה שינוי – ואיך את רוצה שהוא ייראה.

וחשוב לזכור: שינוי לא חייב להיות קיצוני. גם שינוי קטן הוא שינוי. גם אם נמאס לך ממקום העבודה הקודם - לא חייבים עכשיו להיפרד לשלום מכל יכולותייך ומניסיונך המקצועי, אפשר פשוט ליצור מציאות חדשה שתאפשר לך למצוא את נקודת האיזון בין גידול הילדים לפיתוח הקריירה: מעבר לחברה אחרת, ביצוע אותו תפקיד אך במתכונת של משרת אם וכיו"ב.

בקיצור, אל תבזבזי את חופשת הלידה שלך. נצלי את הזמן לא רק להשלים שעות שינה אלא גם להכיר מחדש את השוק שבו את עובדת, להתוודע למגמות חדשות, לבדוק מה מצב החברה שלך ואילו חברות הולכות וצוברות תאוצה, לחדש קשרים עם חברים ועמיתים ולהשוות את שכרך ואת תנאי העבודה שלך לאלו של חברים מתחומים דומים.
ובמילים אחרות: הפכי את חופשת הלידה להזדמנות לשאול את עצמך "לאן?"

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלח קורות חיים
שלח קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחר קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

מהמשרדים לבתים: זכויות עובדי ההייטק במשבר הקורונה

מהמשרדים לבתים: זכויות עובדי ההייטק במשבר הקורונה

את כלל ההשלכות של הקורונה על המשק העולמי ועל עולם ההייטק בפרט אנחנו עוד רחוקים מלהבין, אך כבר עכשיו רובנו נאלצים להתמודד עם שגרת עבודה חדשה או עם חופשה כפויה. מהן הזכויות המגיעות לעובדי הייטק בימים אלו של מגיפה עולמית?

להרחבה

עבודה בצל קורונה: לעבוד בבידוד מהבית ולשרוד כדי לספר על זה

עבודה בצל קורונה: לעבוד בבידוד מהבית ולשרוד כדי לספר על זה

בשבוע האחרון חברות הייטק מצטרפות למאבק בהתפשטות וירוס הקורונה. מסיבות פורים וטיסות לחו"ל מתבטלות, כנסים נדחים, חדרי אוכל נסגרים ובכל רגע אתם עלולים לקבל עוד שפריץ מאחד מבקבוקי האלקו-ג'ל שמוצבים בכל פינה במשרדים.

להרחבה