יעילה וכבר לא אנונימית – Python, נעים להכיר

שפת התכנות Python שוחררה לאוויר העולם בתחילת שנות התשעים על ידי ההולנדי גואידו ואן רוסום. מאז עברה השפה גלגולים רבים, ובמהלכם הקפיד ואן רוסום לפתח אותה ולשמר אותה כשפה פשוטה, מובנת, קלה לכתיבה ונוחה לקריאה ולמעקב. הנקודות המרכזיות שוואן רוסום ושאר מפתחי השפה ראו לנגד עיניהם היו פשטות, בהירות ויופי.

יעילה וכבר לא אנונימית – Python, נעים להכיר

את הפריצה הגדולה שלה עשתה Python בשנים האחרונות. השפה, אשר בתחילת דרכה שקעה באלמוניותה, החלה לתפוס תאוצה בעשור האחרון, וקהילות מתכנתים גדולות אימצו אותה והחלו להשתמש בה. קרש קפיצה נוסף שתרם לפרסומה היה הצהרתה של אוניברסיטת MIT לשנות את תכניות הלימוד שלה ולהציע קורסים ללימוד תכנות בשפת Python.

למעשה, מה שעשתה JAVA בשנות התשעים עושה כיום Python – ולא בכדי חברות גדולות ומובילות בעולם משתמשות בה: דרופבוקס, יו-טיוב, רד האט, פינטרסט, אינטל, סאנדיסק ועוד. Python היא גם אחת משלוש שפות התכנות המרכזיות שבהן משתמשת גוגל.

Python - מה סוד הקסם?

אז מה בעצם הפך את השפה לפופולרית ומבוקשת? מדוע היא הולכת וצוברת תאוצה בקרב מפתחים ומתכנתים?

עוצמה

אחת הסיבות לפופולריות של Python היא הקלות שבה ניתן ללמוד אותה, לצד העוצמה והיכולות שהיא מביאה עמה. אין דבר כזה 'גדול עליה' - ניתן לפתח בעזרתה קשת רחבה של יישומים במגוון תחומים: עיבוד תמונה, תקשורת, שרתים, מערכות הפעלה ועוד.

קוד פתוח

חוכמת ההמונים לא טועה. Python היא תוכנה בקוד פתוח, מה שאומר שכל הספריות שלה והרישיונות שלה הם חופשיים לחלוטין, לרבות לשימוש מסחרי. הודות לקוד הפתוח יש אפשרות לרדת לפרטים ברמה שאינה מתאפשרת בשפות אחרות.

פשטות

Python מעוצבת באופן שתהיה קלה לקריאה, וזהו יתרון משמעותי: לא סתם אומרים שקל יותר לכתוב קוד מאשר לקרוא אותו. המבנה של Python והרכיבים שלה מקלים על הכותב ליצור קוד נקי ומסודר, והתוצאה: קוד שקל לקרוא, להבין ולשנות על פי הצורך.

גמישות

בשנת 2007 שינו אנשי הפיתוח של יו-טיוב את שפת הקוד שבה הם משתמשים מ-PHP ל-Python. הסיבה לכך הייתה ש"Python מאפשרת גמישות". ואכן, Python כוללת בתוכה מגוון רחב של ספריות לניהול מערכות, VOIP, וידאו ויישומים נוספים – והשילוב של כל אלה מאפשר לחברות גדולות ומורכבות להשתמש באופן חופשי ובצורה 'חלקה' בשפה משותפת אחת בכל תחומי החברה.

היצע היכולות של Python הפך אותה לשפה אהודה במיוחד בקרב מתכנתים. הסיבה היא שהיא מאפשרת לכל  תוכניתן Python להביא לידי ביטוי את הכישורים, את הניסיון ואת השאיפות שלו: התוכנה מציגה אין-ספור כלים, ולאן אפשר להגיע אִתה - זה כבר תלוי במעוף של המתכנת. ובעולם התכנות, שלפעמים עשוי להיות סיזיפי, מדובר בהזדמנות של ממש לאתגר את המוח ולפרוץ את גבולות המוכר.

משרות Python מבוקשות:
מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
צרף פרופיל LinkedIn
ואנו נחבר אותך למשרות חמות בחברות הייטק וסטארטאפים שמפתחים את העתיד
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלח קורות חיים
שלח קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחר קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

החלטתם להתפטר? כך תכתבו מכתב התפטרות על פי חוק

החלטתם להתפטר? כך תכתבו מכתב התפטרות על פי חוק

החלטתם על סיום עבודה בחברה שבה אתם עובדים כרגע- לא משנה מה קדם להחלטה ולמה, אם החלטתם על הצעד הבא בקריירה, אם עשו לכם הד-האנטינג או שסתם נמאס לכם ממקום העבודה הנוכחי, לפני שתגידו "שלום ולא להתראות" (עם חיוך), תצטרכו להגיש מכתב התפטרות פורמאלי למעסיק הנוכחי שלכם.

להרחבה