כל מה שרציתם לדעת על עולם ה-AI ולא העזתם לשאול

בינה מלאכותית (AI) היא ענף של מדעי המחשב העוסק ביכולתם של מחשבים לפעול באופן המציג יכולות של בינה אנושית. 

 • תת תחום בענף מדעי המחשב, העוסק ביכולתנו לתכנת מחשבים לפעול באופן המציג יכולות שאפיינו עד כה את הבינה האנושית בלבד.

 • מבחינה תיאורטית לפחות, בינה מלאכותית קיימת כבר מאמצע המאה הקודמת, כשהיא נגזרת לא רק מתחומי מדעי המחשב, אלא גם ממתמטיקה, פסיכולוגיה ואפילו מדעי המוח. הרעיון הבסיסי של AI הוא לבסס שיח, התנהגויות, תגובות ותהליכי למידה כמו-אנושיים אצל מחשבים. מדובר ביכולת של מחשבים להסיק וללמוד משהו על בסיס נתונים (דאטה) שנאספו ונותחו.

  "לגרום למכונה להתנהג בדרך שהייתה נחשבת לאינטליגנטית לו אדם התנהג כך" או "כל מה שאדם יודע לעשות אך עדיין אין אנו יודעים לתכנת אותו"

 • למעשה, בהתאם להגדרה זו, היכולת לשחק שחמט נחשבה ליכולת שבמסגרת הבינה המלאכותית, עד לשלב שבו הצלחנו לתכנת את המחשב כך שהתחיל לנצח.

 • כשמדברים על בינה מלאכותית וההקשר שלה לתרבות הפופולרית יש די הרבה מה להגיד: סדרות מופת כמו "ווסטוורלד" ו"מראה שחורה" מציבות לנו מראה קצת מפוחדת בכל הנוגע לתחום הזה. העולם המערבי שופע בשירותים ומוצרים שבהם מוטמעת בינה מלאכותית כבר היום, והתחום הזה הולך ומתרחב בקצב מסחרר.

 • בתעשיית ההיי-טק, הענף מבוסס על תתי־תחומים של למידת מכונה ולמידה עמוקה. אחד החששות שהתחום מעורר הוא אובדן משרות של אנשים לטובת רובוטים, שיוכלו לבצע את עבודתם במהירות גבוהה יותר וביעילות רבה יותר.

 • בפועל ישנו ביקוש גדול של חברות עולמיות בכל הנוגע להקמת מומחיות AI בישראל כמעצמה בתחום של מדעי המחשב, אך בפועל ההיצע נמוך מאוד מהביקוש. המצב כה חמור שאף אנשי אקדמיה מזהירים כי בשנים הקרובות יהיה מחסור משמעותי בכוח אדם המומחה לנושא.

 • כיום, מעל ל300 חברות SU ישראליות ממומנות בשל פעילותן בעולם AI בליבת פיתוחיהן. חברות אלו גייסו, ביחד, עד היום 4 מיליארד דולר!

 • בשביל להמחיש זאת בצורה הטובה ביותר- כנסו לסרטון! (אורכו 90 שניות)
  לסיום בעוד שבינה מלאכותית היא המושג המרכזי, נגזרים ממנה עוד שני מונחים חשובים: למידת מכונה (ML) ולמידה עמוקה (DL). עליהן נפרט בכתבה הבאה.
תחומים מובילים:
משרות הייטק מבוקשות:
מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
צרף פרופיל LinkedIn
ואנו נחבר אותך למשרות חמות בחברות הייטק וסטארטאפים שמפתחים את העתיד
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלח קורות חיים
שלח קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחר קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

החלטתם להתפטר? כך תכתבו מכתב התפטרות על פי חוק

החלטתם להתפטר? כך תכתבו מכתב התפטרות על פי חוק

החלטתם על סיום עבודה בחברה שבה אתם עובדים כרגע- לא משנה מה קדם להחלטה ולמה, אם החלטתם על הצעד הבא בקריירה, אם עשו לכם הד-האנטינג או שסתם נמאס לכם ממקום העבודה הנוכחי, לפני שתגידו "שלום ולא להתראות" (עם חיוך), תצטרכו להגיש מכתב התפטרות פורמאלי למעסיק הנוכחי שלכם.

להרחבה