7 סיבות לעבור ל-Linux

על Linux, תוכנה המבוססת על קוד פתוח ומציעה מערכות הפעלה למחשב, רובם כבר שמעו. השם Linux נשמע לראשונה אי שם בשנות ה-80, ומאז הוא מתגלגל בפיהם של יותר ויותר אנשים ברחבי העולם. אחותה המפורסמת, ווינדוס, פופולרית הרבה יותר - אך ללא ספק גם Linux נהנית מכמה יתרונות משמעותיים.

7 סיבות לעבור ל-Linux

נותנים לך – תיקח

בראש ובראשונה Linux מציעה את יתרון הקוד הפתוח. את Linux ניתן להתקין על כמה מחשבים שבא לכם, ללא הגבלה, ומכיוון שמדובר בתוכנה מבוססת קוד פתוח, המחיר לא ישתנה: חינם. כיום יש רבים המחזיקים שני מחשבים או יותר, ומערכת הפעלה חינמית יכולה לחסוך להם כסף רב.

גמישות של בלרינה

Linux, כמערכת קוד פתוח, מאפשרת לכם לשנות ולהתאים אותה לצרכים ולדרישות שלכם. יתרה מזאת, גם את הגרפיקה שלה ניתן לשנות. מי שמתמקצע בLinux- ומכיר אותה לעומק יודע: בLinux- באמת אפשר לעשות הכול.

התפתחות מהירה

אחרי הכישלון של ווינדוס ויסטה לקח למיקרוסופט כמעט שלוש שנים להוציא את ווינדוס 7. Linux, כמערכת קוד פתוח, מתעדכנת באופן קבוע (לרוב מדי שישה עד תשעה חודשים) - וכל בעיה שצצה בגרסה אחת זוכה למענה תוך זמן קצר בגרסה הבאה אחריה.

משרות Linux מבוקשות:
תפקידים רלוונטים

אין התקנות חוזרות

המושג 'פִרמוט', הנפוץ כל כך בווינדוס, לא קיים ב-Linux. אם יש בעיה ב-Linux – ניתן לתקן את הבעיה באופן נקודתי ובקלות יחסית, ואין צורך לפרמט את המחשב בגלל כל באג.

תוכנות, תוכנות, תוכנות

אמנם בגרסאות הראשונות של Linux היה קשה מאוד להתקין תוכנות חדשות – רבות מהן פשוט היו חסרות - אך עם השנים זה הפך להיות יותר ויותר פשוט. כיום, כדי להתקין תוכנה חדשה צריך שורת קוד אחת – והתוכנה אצלכם.

יציבות. מי צריך יותר?

משתמשי Linux ותיקים יגידו לכם פה אחד – המערכת כמעט לא קורסת. גם אם חסר דרייבר, גם אם אירעה שגיאה וגם אם שתי תוכנות מתנגשות זו בזו, המערכת לא תקרוס לכם. היא תמשיך לרוץ גם עם 'רגל אחת' ולא תשבית את פעילותכם.

אבטחה לפני הכול

Linux נחשבת באופן חד-משמעי בטוחה יותר בכל הקשור למידע של המשתמש, שכן היא מצוידת במערכות הגנה חזקות במיוחד. ווינדוס, לעומת זאת, כפי שרבים יודעים, כמעט לא השקיעה מאמץ באבטחת המידע של המשתמשים: עדכוני האבטחה האחרונים בווינדוס באו אך ורק כמענה ללחץ מצד הלקוחות ולא כתפיסת הפעלה.

אז Linux או ווינדוס? ללא ספק שתיהן מערכות הפעלה מצוינות, ונראה כי ככל ש-Linux תצא מהאנונימיות היחסית שלה (בעיקר בהשוואה לווינדוס), התחרות ביניהן על לבם של המשתמשים תהיה יותר ויותר צמודה.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלח קורות חיים
שלח קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחר קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

מהמשרדים לבתים: זכויות עובדי ההייטק במשבר הקורונה

מהמשרדים לבתים: זכויות עובדי ההייטק במשבר הקורונה

את כלל ההשלכות של הקורונה על המשק העולמי ועל עולם ההייטק בפרט אנחנו עוד רחוקים מלהבין, אך כבר עכשיו רובנו נאלצים להתמודד עם שגרת עבודה חדשה או עם חופשה כפויה. מהן הזכויות המגיעות לעובדי הייטק בימים אלו של מגיפה עולמית?

להרחבה

עבודה בצל קורונה: לעבוד בבידוד מהבית ולשרוד כדי לספר על זה

עבודה בצל קורונה: לעבוד בבידוד מהבית ולשרוד כדי לספר על זה

בשבוע האחרון חברות הייטק מצטרפות למאבק בהתפשטות וירוס הקורונה. מסיבות פורים וטיסות לחו"ל מתבטלות, כנסים נדחים, חדרי אוכל נסגרים ובכל רגע אתם עלולים לקבל עוד שפריץ מאחד מבקבוקי האלקו-ג'ל שמוצבים בכל פינה במשרדים.

להרחבה