בדרך לפסגה - השמת בכירים בתחום ההיי-טק

כמו בכל שוק העבודה, גם עולם ההייטק מציע 'קריירת פירמידה': בתחילת הדרך יש מגוון רחב של תפקידים שניתן לבצע – ומן הסתם יש לא מעט מתמודדים על כל משרה. עם השנים צובר העובד ותק וניסיון, והוא מתחיל להתמודד על תפקידים חדשים, בכירים יותר. ככל שהוא עולה בפירמידה יש פחות תפקידים לאייש, אך לרוב כל משרה מציעה יותר עניין, יותר אתגרים ויותר תגמולים.

בדרך לפסגה - השמת בכירים בתחום ההיי-טק

הקושי מתחיל בדרגים הבכירים. בשלב הזה הפירמידה הולכת ומצטמצמת, ובאופן טבעי יש פחות משרות לאייש. ניקח למשל את תחום ה-QA: בארגון אחד יהיו (לדוגמה) 20 אנשי QA,  חמישה אנשים שמאיישים את התפקיד ראש צוות QA, אך רק מנהל QA אחד. המשמעות היא שאם רוצים להתקדם ולהתפתח מבחינה מקצועית, חייבים לעשות זאת נכון ולנקוט צעדים יזומים לשם כך:

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

איסוף מודיעין
אחת הדרכים להגיע למשרה בכירה היא איסוף מודיעין. מדובר בגישה פרו-אקטיבית, ולפיה יש לחפש ללא הרף משרות איכותיות, לעקוב אחר הפרסומים השונים של חברות מובילות במשק, לרחרח אצל חברים ולהזכיר להם (ולעצמכם) שאתם שוקלים לעבור לתפקיד בכיר יותר.

מכיוון שמאז ומעולם נודעה שיטת ה'מפה לאוזן' ביעילותה, אין ספק ששיתוף חברים וקולגות (כמובן לא כאלו העובדים יחד אתכם באותה חברה...) יכול לסייע, ובסופו של יום אתם מעלים את הסיכויים לשמוע על משרה רגע אחרי (או אפילו לפני) שפורסמה.

חברות השמה לבכירים
אם הגעתם עד כאן, זה בדיוק הזמן להיעזר באנשי מקצוע. קיימות כמה חברות שייעודן הוא השמת בכירים בהייטק, ותפקידן הוא לעשות בדיוק את הדברים האלו: לאסוף מודיעין, ליצור קשרי עבודה עם חברות הייטק, לזהות משרות משתלמות ולעדכן אתכם לגביהן – וכל זאת תוך שמירה על דיסקרטיות ובלי לחשוף את שמכם.


היתרון בחברות הללו ברור: ההיכרות שלהן עם תעשיית ההיי-טק על כל תחומיה מאפשרת להן להציע לכם יותר משרות ממה שתצליחו למצוא לבדכם. יש חברות שאף 'יסגרו לכם את כל הפינות'. לדוגמה, כאן ב-Gotfriends - המשמשת כחברת השמה לבכירים - תהליך ההשמה כולל לא רק הצגה של עשרות משרות בכירות אלא גם ליווי מקצועי של המועמד. מדובר ביתרון ייחודי, הנובע מההבנה שהיכרות עם שני הצדדים תוביל לניהול נכון יותר של המו"מ, למצב של win-win ולהגדלת הסיכויים שהמועמד יאייש את המשרה.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלח קורות חיים
שלח קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחר קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

מהמשרדים לבתים: זכויות עובדי ההייטק במשבר הקורונה

מהמשרדים לבתים: זכויות עובדי ההייטק במשבר הקורונה

את כלל ההשלכות של הקורונה על המשק העולמי ועל עולם ההייטק בפרט אנחנו עוד רחוקים מלהבין, אך כבר עכשיו רובנו נאלצים להתמודד עם שגרת עבודה חדשה או עם חופשה כפויה. מהן הזכויות המגיעות לעובדי הייטק בימים אלו של מגיפה עולמית?

להרחבה

עבודה בצל קורונה: לעבוד בבידוד מהבית ולשרוד כדי לספר על זה

עבודה בצל קורונה: לעבוד בבידוד מהבית ולשרוד כדי לספר על זה

בשבוע האחרון חברות הייטק מצטרפות למאבק בהתפשטות וירוס הקורונה. מסיבות פורים וטיסות לחו"ל מתבטלות, כנסים נדחים, חדרי אוכל נסגרים ובכל רגע אתם עלולים לקבל עוד שפריץ מאחד מבקבוקי האלקו-ג'ל שמוצבים בכל פינה במשרדים.

להרחבה