ארבעים זה השלושים החדש, רק לא בשוק העבודה

פעם חשבנו שגיל הוא סימן לחוכמה. זקני השבט זכו לכבוד בזכות הניסיון הרב שרכשו במהלך חייהם, ונבחרו לנהל את הקהילה. בימים אלו נדמה שגיל הופך להיות מכשול ולא ברכה בתהליך חיפוש העבודה.

ארבעים זה השלושים החדש, רק לא בשוק העבודה

חלק ניכר מהעובדים המבוגרים שנפלטים משוק העבודה, לא מצליחים לחזור אליו למרות הרזומה העשיר שלהם. מבט אחד בתאריך הלידה שמופיע בקורות החיים שלהם, והם עוברים לערימת ה"כנראה שלא יתקבלו לעבודה", בלי לקבל הזדמנות אמיתית.

כדי להקל עליכם, מחפשי העבודה המבוגרים, חיפשנו ומצאנו כמה טיפים שיכולים לעזור לכם למצוא עבודה גם אם כבר עברתם את גיל 40.

1. דללו את הניסיון שלכם בקורות החיים
זה אומנם נשמע מוזר, כי הרי תמיד אומרים לנו לספר על היתרונות שלנו בכתיבת רזומה, והניסיון שלנו הוא ההוכחה ליכולותינו... אז מה פתאום להוריד מהניסיון שלנו?

פשוט מאוד: פעמים רבות עובדים מבוגרים יותר נדחים בגלל עודף ניסיון, כי הם מוכשרים מדי לתפקיד (מה שנקרא Overqualified). מבחינת ההנהלה, עודף יכולת שווה-ערך לדרישות גבוהות יותר ומשכורת טובה יותר, ולכן הם מעדיפים צעירים עם פחות ניסיון.

2. התמקדו בכסף
כשאתם מזכירים את הניסיון שלכם, התמקדו ב-10 השנים האחרונות ונסו להדגיש את היתרונות שרלוונטיים לתפקיד אותו אתם מעוניינים לקבל. הזכירו כיצד עזרתם לחברה הקודמת בה עבדתם להגדיל רווחים, לחסוך בהוצאות או בזמן.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

3. בלי תאריכים
מקובל לציין תאריך לידה ותאריכי התחלה וסיום של לימודים במוסדות אקדמיים, אבל אתם לא רוצים להתחיל את קורות החיים שלכם בציון גילכם, שכידוע מהווה מחסום.

אל תציינו תאריכי התחלה וסיום של בית ספר או אוניברסיטה; אם זה יהיה חשוב תמיד תוכלו לספק את התאריכים מאוחר יותר, אחרי שכבר יעברו על שאר הפרטים שלכם ויתנו לכם סיכוי.

4. הימנעו מהפסקות ארוכות
ייתכן ואתם נמצאים בשוק מחפשי העבודה כבר זמן מה, ולא בפעם הראשונה, כך שיש לכם "חורים" בין משרה למשרה. הפסקות רבות או ארוכות יגרמו למעסיק הפוטנציאלי שלכם לתהות על קנקנכם וחבל.

כדאי לחפות על הפסקות ברצף העבודה בהתנדבות או פעילות חברתית אחרת, שתגרום לכם להיראות עסוקים ולא דחויים.

5. הישארו בעניינים
גם אם כבר עברו כמה חודשים טובים או אפילו שנים מאז הפעם האחרונה בה עבדתם בתחומכם, הישארו בעניינים. התעדכנו באופן שוטף בחידושים המתרחשים בשוק, הכירו את השחקנים הראשיים ונסו להישאר בכושר גם אם זה אומר לעבוד במקצוע שלכם בהתנדבות לזמן מה.

6. למדו דברים חדשים
העולם שלנו משתנה בקצב מהיר, ועליכם להתאים את עצמכם למצב. ייתכן ואתם מומחים בתחומכם, אבל אם לא תדעו לעבוד עם מחשב אף אחד לא ייקח אתכם לעבודה. נצלו את הזמן לעשות קורסים שישפרו את סיכוייכם להתקבל, ויעזרו לכם להישאר חזקים בתחומכם.

קורסים של הכרת המחשב, עבודה עם תוכנות ייעודיות או קורסי ניהול למיניהם - בוודאי יתרמו לסיכוי שלכם מול בני 25 שחיים ונושמים אינטרנט.

7. נטוורקינג
אין כמו קשרים כדי לעזור לכם לשמוע על משרות מעניינות לפני כולם. זה גם לא יזיק אם תכירו את מי שיכול להיות הבוס שלכם באופן אישי, עוד לפני שתיגשו לראיון העבודה.

אל תדאגו, אתם לא צריכים לצאת מהבית כדי להכיר אנשים חדשים וליצור קשרים - בשביל זה יש רשתות חברתיות. פייסבוק, לינקדאין וטוויטר הם הכלים שיכולים להפוך אתכם מאנונימיים לחלוטין לכוכבים! אומנם יש צורך להשקיע כדי להשיג תוצאות, אבל אתם ממילא מעבירים כמה שעות מול המחשב בחיפוש עבודה, זה בטח לא יזיק.

בהמשך לסעיף הקודם, אם אינכם בקיאים ברזי הרשתות החברתיות אתם יכולים לעשות אחד משני דברים: (1) ללמוד לבד – לחפש כל אחת מהרשתות ברשת ולקרוא מידע בנושא; (2) או אם אתם מעדיפים ש"יאכילו אתכם בכפית", הצטרפו לקורס שמלמד שימוש ברשתות חברתיות; הם צצים כמו פטריות אחרי הגשם בתקופה זו.


נשמח לשמוע אם יש לכם עוד עצות או רעיונות כיצד לשפר את סיכוייהם של עובדים מבוגרים לחזור לשוק העבודה.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה