שותפים להצלחה

אל תדחו ל"אחרי החגים" – 4 סיבות מצוינות לחפש עבודה דווקא עכשיו

נכתב ע"י שירי וקס, מנכ"לית, Gotfriends

זה רק נראה כאילו המשק נכנס להאטה כללית בתקופת החגים. בפועל יש לא מעט משרות חדשות ובהרבה מובנים – זה הזמן הכי טוב לחיפוש עבודה. מצ"ב הוכחות

מכירים את "אחרי החגים"? החור השחור הזה שכל המדינה מתחילה להיכנס אליו שבועיים לפני ראש השנה? זה שבגללו, במשך כמעט חודש שלם, שום משימה, פרויקט או שגרת חיים רגילה לא יכולים להתקיים? הרבה מפתחים מעדיפים לדחות גם את חיפוש העבודה לאחרי החגים, או נוטים לחשוב שזה לא זמן שכדאי לשדרג בו את הקריירה, במחשבה שבמסגרת החור השחור הזה גם ככה לא יכול לקרות כלום. אבל למעשה, תקופת החגים היא זמן מצוין למצוא עבודה, ויש לזה כמה סיבות:

1. יש לכם פחות תחרות
כולנו יודעים איך נראית תקופת החגים – מהנדס תוכנה ששפר עליו מזלו מבלה אותה בחופשה, מי שנשאר בארץ לא מצליח לעקוב איזה יום היום מרוב חגים, צומות וחול המועד (כשיש ילדים בתמונה זה בכלל בלגן כי גם בימי השגרה המעטים שנותרו יש לפעמים גשר במסגרות).

כלומר רוב האנשים לא באמת פנויים למעמסה הנוספת של חיפוש עבודה בתקופה הזאת, ובגלל שמספר מחפשי העבודה יורד, לכל משרה פתוחה – ויש לא מעט כאלה – נשלחים הרבה פחות קורות חיים. אם בימים של שגרה אתם צריכים להתפלל שמישהו יגיע למייל שלכם בין מאות ואלפי מיילים אחרים, עכשיו זה הזמן שלכם לבלוט. חבל לפספס את ההזדמנות.

בפועל, רוב החברות עובדות כרגיל בימי החול וכמעט כרגיל גם בחול המועד, וכך גם מחלקות הגיוס - עובדות, פשוט הרבה יותר באיזי. זה אומר שלמגייסים יש הרבה יותר פניות, פרקטית ותודעתית, בשביל לזהות את הפוטנציאל שלכם.

2. שנה חדשה זה זמן לתכנון מחודש וקביעת יעדים
יכול להיות שאתם מכינים רשימת החלטות לשנה הבאה ברגע זה ממש, יכול להיות שאתם שומרים את זה לתחילת השנה האזרחית, ויכול להיות שעם כל האופטימיות של השנה החדשה - אתם כבר יודעים ששום דבר לא יגרום לכם להתמיד באימונים.

כך או כך, תחילת שנה היא זמן שבו באופן טבעי אנחנו בוחנים את המסלול בו אנחנו צועדים, וזה בדיוק התזמון הנכון לתכנן מחדש את הדרך שלנו ולקבוע יעדים חדשים, כמו שכר גבוה יותר, אתגר מקצועי, עבודה בסביבה טכנולוגית מתקדמת יותר ועוד. חוץ מלתת לכם דיוק ובהירות באופן כללי, זה גם יאפשר לכם להבין באילו משרות וחברות אתם רוצים לראות את עצמכם בעתיד הקרוב ויאפשר לחיפוש העבודה שלכם להיות הרבה יותר ממוקד ואפקטיבי. אז קדימה זה בדיוק הרגע לעבוד על כתיבת קורות חיים מעודכנים ולצאת לדרך.

3. הכיסוי המושלם לחיפוש עבודה דיסקרטי
אם אתם מחפשים עבודה חדשה בזמן שאתם עדיין עובדים במשרה הנוכחית, תקופת החגים מאפשרת לכם לשמור על דיסקרטיות הרבה יותר בקלות. גם ככה שעות העבודה הרבה יותר גמישות בתקופה הזאת, אף אחד לא ישים לב אם הגעתם קצת יותר מאוחר, יצאתם מוקדם או נעדרתם יום שלם ואם יבחינו בזה, ישייכו את זה לאס"ק של תקופת החגים. מכם זה יחסוך את הצורך להמציא תירוצים בכל פעם שיש לכם ראיון עבודה. 

4. הזדמנות להיות במיטבכם לאורך תהליכי הגיוס
זאת אמנם תקופה מבלבלת שמוציאה את כולנו קצת מהשגרה, אבל זו גם תקופה פחות אינטנסיבית מהרגיל. אם תנצלו את הפניות היחסית שיש לכם בתקופת החגים כדי להתכונן לשלבים השונים של תהליכי הגיוס מבחינה מקצועית ומנטלית, תוכלו דווקא בתקופה הזאת להציג למגייסים את הגרסה הטובה ביותר שלכם. זו שמגיעה עם פחות הסחות דעת ולחצים ועם הרבה יותר פוקוס ונוכחות. תוכלו גם להתעדכן בתחילת התהליך בעמודי טבלאות שכר הייטק ולהבין מהם טווחי השכר המוצעים לתפקידי הפיתוח השונים בשוק נכון להיום.

הבטחנו 4 סיבות, אבל יש לנו סיבה חמישית – גם אנחנו בגוטפרנדס, למי שעדיין לא מכיר – חברת השמה טכנולוגית ותיקה ומובילה בישראל, לא מחכים ל"אחרי החגים". לאורך כל התקופה, כמו בכל השנה, המומחים שלנו כאן עבורכם עם משרות בלעדיות ומגוונות - מנהל מוצר, חוקר אלגוריתמים, מפתח אוטומציה ועוד, עצות מועילות והמון ידע וניסיון שיאפשרו לכם למצוא את המשרה המדויקת ביותר. שלחו לנו קורות חיים עכשיו, ומי יודע – אולי אחרי החגים כבר תהיה לכם משרה חדשה.

 


5. הצצה ל- 20 משרות חמות שלנו:

מידע נוסף:

 

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום
שלחו קורות חיים