בחנו את עצמכם: האם אתם מתאימים לעבודה בסטארט-אפ?

כל איש הייטק עובר באיזשהו שלב בקריירה שלו את ההתלבטות הזו: האם לבחור במשרה מסודרת בארגון מבוסס ויציב, או להמר וללכת לעבוד בסטארט-אפ בתחילת דרכו.

לכל אחת מהבחירות יש השלכות והשפעות, לא כל אפשרות מתאימה לכולם - ולכן הכנו בשבילכם שלוש שאלות המאפיינות (בקווים כלליים כמובן) את עולם העבודה בחברות סטארט-אפ מול חברות גדולות. שאלו את עצמכם את השאלות הבאות, ותוכלו לכוון את עצמכם לסוג החברה המתאימה לכם.

בחנו את עצמכם: האם אתם מתאימים לעבודה בסטארט-אפ?

האם אתם רוצים להיות חלק מאקזיט?
חברות קטנות בתחילת דרכן הן דינמיות מטבען. שגרת העבודה כוללת הרבה שינויים וחידושים, וגולת הכותרת היא כמובן האקזיט המיוחל - מכירה של החברה. בחברות גדולות, לעומת זאת, התמריצים שונים: תמיד תהיה לכם משכורת מובטחת ונוחה, אך הסיכוי לקבל רווח אמיתי מהאופציות שתקבלו שם נמוך משמעותית.

האם אתם רוצים להשפיע בתוך הארגון?
אנשים העובדים בסטארט-אפ מאופיינים ברצון להשפיע מבפנים, לשנות ולהוביל תהליכים והחלטות. היתרון בחברות קטנות בכלל, ובסטארט-אפים בפרט, הוא היכולת של העובדים להשפיע על מטרות הארגון ועל הצלחתו. הרבה אנשים שמחפשים כל הזמן איך לשפר ולייעל את המקום שבו הם נמצאים יעדיפו עבודה בחברת סטארט-אפ. מנגד, עובדים רבים יפרחו בחברה גדולה - במשרות עם הגדרות תפקיד ברורות ומובנות, שבהן מרחב הטעות קטן יותר.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

האם אתם מחפשים כל הזמן עניין חדש בעבודה?
עבודה בחברה קטנה, מתפתחת, הנמצאת (בשאיפה...) לפני פריצת דרך, מספקת עניין ואתגר גדולים בהרבה מאלו הקיימים בארגונים מבוססים השומרים על מעמדם הקיים. להיות שותף בתהליכים כאלו משמעו עניין רב, דינמיות ואחריות גדולה. בחברות אלו הטכנולוגיות יהיו לרוב חדשניות יותר והאתגרים יהיו מורכבים יותר. לפעמים, אגב, זה דורש מהעובדים לחשוב ולעבוד עד השעות הקטנות של הלילה - וזו ככל הנראה הסיבה שסטארט-אפים רבים מאכלסים דווקא עובדים בגילאים צעירים.

ועכשיו... התוצאות!
עניתם בחיוב על התשובות? זה אומר שכדאי לכם לשקול לחפש עבודה חדשה בחברת סטארט-אפ או בחברה מתחילה ששואפת לגדול עוד. לעומת זאת, אם אתם מחפשים מסלול קריירה יציב, שאינו מאופיין בחשיבה יזמית ובחיפוש רעיונות חדשים מדי יום – בהחלט יכול להיות שמתאים לכם לעבוד בחברה גדולה.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה