הדברים הכי מוזרים שחברות הייטק עושות כדי למשוך ולשמר עובדים

זה לא חדש שבשנים האחרונות חיפושים ברשת כגון 'דרושים הייטק' ו'חברות השמה הייטק' פחתו משמעותית. הסיבה לכך היא כי הביקוש לאנשי הייטק עולה כל הזמן וסטארטאפים ותאגידים מובילים מחפשים בנרות מועמדים מתאימים.  אבל, זה לא מסתיים רק בגיוס עובדים חדשים, כי גם בשימורם של העובדים הקיימים.

אז מה עושות חברות ההייטק כשהן רוצות למשוך מועמדים ולשמר עובדים? יצאנו לבדוק וגילינו המון דרכים יצירתיות:

1. פותחת את הרשימה חברת גוגל שזה ממש לא סוד שהיא חברה מפנקת במיוחד. אבל איך חברה שכבר מפנקת את העובדים שלה בכל דרך אפשרית, יכולה לפנק עוד יותר? ובכן... היא אמנם לא יכולה לפנק יותר מכפי שהיא כבר עושה את העובדים החיים שלה, אבל היא יכולה לפנק את אלה שכבר לא. שכבר לא חיים הכוונה... או מדוייק יותר את השארים של העובדים שנפטרו. כן... גוגל מעניקה לאלמנ/ת העובד שנפטר מחצית משכרו במשך 10 שנים לאחר מותו. משרות דרושים בגוגל >>

2. גם בפייסבוק יודעים לפנק ואפילו גם את העובדים שנמצאים ממש בתחילת דרכם. בחברה מודעים לקשיים שיש למתמחים הצעירים ופשוט ומנסים להקל עליהם. לפחות בכל הקשור לדאגה למגורים... כן, בפייסבוק מתמחים מקבלים מגורים על חשבון החברה וגם סידורי הסעה נוחים משם ועד לעבודה. משרות דרושים בפייסבוק >>

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

3. נטפליקס היא ספקית תוכן מעולה, אבל לא רק, משום שהיא גם מעסיק מפנק המאפשר לעובדים לצאת לחופש ללא הגבלה. כן... חופשה ארוכה כמה שבא להם!

4. ב Salesforce לעומת זאת משלמים לעובדים על מה שרוב האנשים עושים מרצונם ובחינם. כן... בדיוק ככה: החברה משלמת לעובדיה 1000$ בכל שנה בכדי שיתרמו אותם לעמותה או לארגון ללא מטרות רווח לפי בחירתם וגם משלמת על 6 ימי עבודה שבהם הם יכולים להתנדב במקום לעבוד.

5. בחברת Spotify החברה מכסה עבור העובדות שלה את עלויות הקפאת ביציות. מצד שני... הקפאת ביציות זה לא כשמעדיפים לדחות הריון כדי להיות יותר זמינים לעבודה? אתם תחליטו מה עומד מאחורי ההטבה...

6. חברת ההייטק הישראלית נטורל אינטליג'נס מעניקה 50 אלף שקל לעובדיה מקהילת הלהט"ב למימון הליך פונדקאות, אם יבחרו לבצע אחד.

7. וסוגרת את רשימת החברות הדואגות לדור ההמשך חברת אמזון הידועה בגישתה המקורית והרעננה. מעטים יודעים שהחברה מכסה באופן מלא גם הוצאות אימוץ ילדים. כן... לרבות עורכי דין, נסיעות, חופשות לפני ואחרי האימוץ ועוד.

8. כשעובדים ב Airbnb קשה להישאר אדישים ולא לרצות לצאת לחופשה מפנקת באחד הבתים/הדירות המתפרסמים באתר. החברה מודעת לנושא ולכן מעניקה לעובדיה 2000$ בכל שנה לצורך נסיעה ושהות בדירה או בית לבחירתם.

9. גם בחברת WIX הישראלית יש הרבה הטבות לעובדים, אבל מה שמעניין שם זו דווקא העובדה שבחברה אין שעות עבודה. כן, בוויקס סומכים על העובדים עד כדי כך שברור שהם יסיימו את העבודה, גם אם יגיעו מאוחר ויצאו ממש מוקדם.

10. במייקרוסופט מאמינים ש"נפש בריאה בגוף בריא" ולכן החברה משלמת עבור כל עובד מאות דולרים בשנה בכדי לכסות הוצאות על מכוני כושר ואימוני ספורט.

 

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה