השאלות הכי מוזרות שיכולים לשאול אתכם בראיון עבודה

בימינו למצוא עבודה זו משימה לא פשוטה כלל וכלל. זה לא אומר שאתם צריכים לתלוש שערות מרוב ייאוש, אבל גם אם כבר הגעתם לראיון עבודה, זה עוד לא אומר שהמשרה בכיס שלכם ואסור לכם לנוח על זרי הדפנה.

השאלות הכי מוזרות שיכולים לשאול אתכם בראיון עבודה

מראיינים עשויים לשאול אתכם כל מיני שאלות מוזרות, רק כדי להבהיל אתכם או לבדוק מה תעשו תחת לחץ, ואלו עלולות להיות שאלות מכשילות אם לא התכוננתם.

אספנו בשבילכם כמה דוגמאות לשאלות מוזרות ומשוגעות במיוחד, וצירפנו תשובות שיעזרו לכם לצלוח את הראיון בשלום.

1. איזו דמות את/ה ממסע בין כוכבים או מלחמת הכוכבים?
זו עשויה להיות שאלה מכשילה אם אינכם מעריצים מושבעים או חובבי הז'אנר, אבל כל עוד לא תנקבו בשמו של הרשע האולטימטיבי (Darth Veder) או בפסיכופת מוכר, יש סיכוי שתצאו מזה בשלום עם ביטויים כמו "הקפטן" או "הג'דיי".

2. אם חייזרים מהחלל החיצון יציעו לך כל מה שתבקש בתמורה לכך שתעבוד בכוכב שלהם, מה תבקש?
התשובות הסטנדרטיות של כסף, דירה, אוטו לא יעבדו כאן. הרעיון הוא להבין מה חשוב לכם בחיים, ואתם לא רוצים להצטייר רק כאנשים חומריים. נסו לחשוב על משהו קצת יותר יצירתי ומקורי שיגרום לכם להתבלט.

3. אפשר להסתכל בתיק שלך?
שאלה מוזרה לגמרי שחוצה קצת את גבולות הפרטיות. בשאלה שכזו המראיין בדרך כלל רוצה להבין עד כמה אתם מסודרים ומאורגנים. אין כאן תשובה נכונה כי לכל אחד יש את הגבולות שלו. ליתר ביטחון, הגיעו לראיון כשהתיק שלכם נקי ומסודר.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

4. אם היית סלט, איזה רוטב היה לך?
השאלה נועדה לעזור למראיין להעריך האם אתם אנשים "פשוטים", כאלו שישתמשו בשמן זית ולימון ויצטיירו כמשעממים, או שאתם מעניינים ומגוונים ומוסיפים לסלט שלכם גם חרדל, דבש ושום.

5. מה דעתך עליי כמראיין?
ברור שאין שום דרך לצאת מהשאלה הזו... השתדלו להיות כנים אך חיוביים. ציינו שאלות ספציפיות שמצאו חן בעיניכם, או הפכו את המראיין לייחודי.

6. אם היית אופניים, איזה חלק באופניים היית?
גם הפעם מדובר בשאלה שמטרתה לקבוע איזה טיפוס אתם. אם תבחרו במושב כנראה שאתם טיפוסים יציבים שאפשר לסמוך עליהם; אם תבחרו בכידון כנראה שאתם מנהיגים.

7. להערכתך, כמה תחנות דלק יש בישראל?
בגדול, אין דרך לדעת מבלי לבדוק קצת או לעשות חישובים. אף אחד לא מצפה שתדעו את התשובה, המראיין רוצה לדעת איך אתם חושבים שתשיגו אותה.

אם תסבירו מה התכנית שלכם (לבדוק עם כל חברות הדלק בארץ כמה סניפים יש לכל אחת, למצוא מספרים עבור ערים שונות ולעשות הערכה לשאר המדינה...) תוכיחו שאתם מוכנים לעבוד בשביל להשיג את התשובות הנכונות. אם תזרקו מספר סתמי, תצטיירו כעצלנים שרוצים לצאת ידי חובה וזורקים את התשובה הראשונה שעולה להם לראש.

8. מה אפשר למצוא במקרר שלך?
שאלת אופי. אם המקרר שלכם ריק לגמרי, כנראה שאתם לא ממש יודעים לתכנן את הקניות שלכם ויהיה קשה לסמוך עליכם.

9. מה דעתך על התמונה שתלויה בלובי?
למרות שזו נראית שאלה רנדומלית לחלוטין, הרעיון הוא לבחון את מידת תשומת הלב שלכם לפרטים. עד כמה התעמקתם בתמונה, אם בכלל.

10. את מי אתה אוהב יותר: את אבא או את אימא?
אין תשובה לשאלה הזו, והמראיין לא באמת רוצה שתגידו לו שאתם שונאים את אבא. הסבירו מדוע אתם לא יכולים לענות וספרו על היתרונות של כל אחד מההורים עבורכם.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה