התפוח הגדול: הצצה לעולמם של תכניתני האייפון

ב-29 ביוני 2007 החלה אחת מהמהפכות הטכנולוגיות החשובות בימינו. ביום זה הושק לראשונה מכשיר האייפון, אשר פתח את עידן הסמארטפונים ושינה כליל את עולם המובייל והאינטרנט. פיתוח האייפון הביא לצמיחתו של שוק חדש שעד אז היה נחשב לזעיר במושגים של תעשיית ההייטק – שוק האפליקציות.

התפוח הגדול: הצצה לעולמם של תכניתני האייפון

ה-App Store, חנות האפליקציות של אפל, הלכה והתמלאה מדי יום במאות אפליקציות – וכיום היא מונה למעלה ממיליון אפליקציות. המספר הזה, אגב, עם כל עוצמתו, אינו מתקרב למספר האפליקציות הקיימות ב-Google Play, חנות האפליקציות של גוגל שהוקמה כמה שנים לאחר מכן. הסיבה לכך נעוצה במספר החסמים הרב שהציבה אפל בדרך להפקתה של אפליקציה חדשה - חסמים שהפכו את תפקידו של הגורם האחראי לפיתוח האפליקציות - מתכנת Mobile - לכה מורכב ומאתגר.

ואכן, מדובר באתגר אמיתי: כדי לדעת לתכנת אפליקציות לאייפון נדרש תכניתן האייפון ללמוד שתי שפות תכנות: Objective-C ו-Swift. בניגוד למתכנת המפתח אפליקציות עבור מכשירי אנדרואיד (התופסים את חלק הארי של שוק הסמארטפונים בעולם) ויכול להשתמש במגוון שפות תכנות, הרי ששפות התכנות של אפל מתאימות למכשירי אפל בלבד. עניין זה מצמצם משמעותית את מספר המתכנתים המשתמשים בשפות אלו, וכתוצאה מכך הם יותר נדירים – ויותר מבוקשים.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים

היבט מאתגר נוסף הוא ההיבט הכספי - כדי להיות תוכניתן אייפון נדרשת הוצאה כספית לא מבוטלת. ראשית, על התכניתן להחזיק ברשותו מכשיר של אפל. לרוב מדובר באחד ממחשבי MAC, שבהגדרתם נחשבים מוצרי פרימיום ומחירם גבוה בהרבה ממכשירים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד. הוצאה כספית נוספת המוטלת על תכניתן האייפון היא התשלום השנתי שהוא נדרש לשלם עבור השתתפות בתכנית המפתחים של אפל – בסך 100 דולר. אמנם לא מדובר בסכום יוצא דופן, אך בהתחשב בעובדה ששימוש במערכת ההפעלה אנדרואיד אינו עולה דבר, מדובר בהוצאה ניכרת.

החסמים העומדים בפני מי שמעוניין ללמוד פיתוח אפליקציות לאייפון אינם רק כספיים. כל תכנית לימודים לקבלת תואר במדעי המחשב כוללת לפחות קורס אחד בשפת ג'אווה, שהיא הבסיס לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד – בעוד שאף אוניברסיטה אינה מציעה, נכון להיום, קורסים המתמחים בשפות התכנות הנדרשות לפיתוח אפליקציות לאייפון.

האתגרים הרבים וההשקעה הנדרשת כדי לייצר אפליקציות לאייפון הפכו את אנשי המקצוע בתחום למצרך נדיר בארץ. ולאור העובדה שהביקוש מצד חברות ישראליות עלה מאוד בשנים האחרונות – בין השאר משום שחברות ישראליות רבות נקנו על ידי חברות אמריקאיות, ואלו משתמשות לרוב במכשירי אייפון – גם שכרם של תכניתני אייפון עלה לאורך השנים. תכניתן מתחיל, עם 3-2 שנות ניסיון, ירוויח בין 18 אלף ₪ ל-22 אלף ₪, ואילו תכניתן עם חמש שנות ניסיון ומעלה ירוויח בין 25 אלף ₪ ל-28 אלף ₪.

לסיכום, אנשים בעלי יכולת למידה גבוהה וזיקה לטכנולוגיה, שאינם מפחדים מעבודה קשה, ממאמץ ומהתמודדות עם עולמות ידע מורכבים, יגלו תחום מאתגר ועם הרבה הזדמנויות להתפתחות אישית ומקצועית, ובקיצור: קשה – אך מתגמל.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה