טיפים לגיבוש חברתי בעבודה

הנה 3 טיפים שיעזרו לכם להפוך את סביבת העבודה במשרד לנעימה יותר ופרודוקטיבית יותר.

טיפים לגיבוש חברתי בעבודה

אם תשאלו כל סטודנט/ית בשנה א' בסוציולוגיה, הם בטח ידעו לדקלם בעל פה את החשיבות של גיבוש חברתי בעבודה, וכיצד זה משפיע על מידת התפוקה. גם אם לא למדתם סוציולוגיה, לא צריך אינספור מחקרים כדי להבין שבסביבת עבודה נעימה, בה יש קשרים חברתיים בין העובדים ונרקמים יחסים מעבר ליחסי עבודה קורקטיים, אזי אנשים נוטים להשקיע יותר, לתת יותר מעצמם ובסך הכל לעבוד קצת יותר קשה.

חוץ מזה, אין ספק שיציאה מהשגרה עוזרת להתרענן, למלא מצברים ולחזור לעבודה עם כוחות מחודשים. אז איך עושים את זה? איך מגבשים את העובדים לקבוצה מלוכדת שנהנית לעבוד ביחד? הנה 3 טיפים שיעזרו לכם להפוך את סביבת העבודה במשרד לנעימה יותר ופרודוקטיבית יותר.

טיפ 1# - פינת מנוחה
שיחות ברזייה, כמו שנהוג לקרוא להן, מתקיימות במהלך היום בין העובדים ומאפשרות להחליף כמה מילים שלא קשורות בהכרח לעבודה עצמה. רצוי לארגן לעובדים פינת מנוחה בה יוכלו לתקשר האחד עם השנייה במשך כמה דקות ביום, ולעודד אותם לחזק את הקשרים החברתיים ביניהם. ניתן להוסיף שולחן וכיסאות בפינת המטבחון, או ליצור מרחב זולה עם פופים ומגזינים. תלוי בסוג הארגון שלכם ובאופי המשרד, העניקו לעובדים מקום בו יוכלו להתרענן מהמחשב לכמה דקות בשיחה נעימה.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

טיפ 2# - ימי כיף לעובדים
לצאת מהשגרה זה תמיד טוב, וימי כיף לעובדים מאפשרים לצבור חוויות מחוץ לשגרה ולהכיר האחד את השנייה באופן שונה ממה שמתאפשר במהלך שעות העבודה במשרד. היום ניתן לבחור מבין מגוון ימי כיף לעובדים ולצאת ליום ספא, סדנת בישול, טיול אתגרי או אפילו משחק הישרדות בטבע. ההתארגנות לקראת היציאה ליום כיף, היום עצמו וכמובן התמונות והזיכרונות מלווים את העובדים לאורך זמן, וההשפעה של פעילות כזו ניכרת על התפוקה.

טיפ 3# - צאו מהשגרה
השבוע עובר כל כך מהר בלי שנשים לב, וכל יום דומה לאחר. נסו ליצור לוח אירועים משרדי שיעניק לעובדים משמעות ויעזור להם להתרגש קצת יותר מכל יום במשרד. לדוגמא, קבלת שבת חגיגית בימי חמישי בה כולם מתאספים עם כיבוד ושתייה, לוח מודעות מרכזי בו מפרסמים למי יש יום הולדת השבוע, עובדים מצטיינים או הווי משרדי הומוריסטי, ציון חגים ויצירת מסורות משרדיות, ערבי יציאה משותפים ועוד ועוד.

למרות שהנטייה של מנהלים רבים היא לדרוש מהעובדים עבודה רצופה ללא הסחות דעת, חשוב לזכור שסביבת עבודה נעימה וביתית עוזרת לעובדים להישאר יותר שעות בעבודה, להגיע עם מוטיבציה גבוהה יותר ובסופו של דבר, להיות עובדים טובים יותר.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה