הסוד שכולם רוצים לדעת: כמה באמת מרוויחים בהיי-טק?

אמנם שנת 2015 רק בתחילתה, אך על פי סקר השכר של חברת GotFriends נראה כי גם השנה לא יהיו הפתעות מיוחדות בעולם העבודה ההייטקיסטי: בישראל, כך עולה, עדיין הכי משתלם לעבוד כמתכנתים וכמהנדסים.

הסוד שכולם רוצים לדעת: כמה באמת מרוויחים בהיי-טק?

מבדיקת נתוני השכר בתעשיית ההייטק והשוואתם לנתוני שנת 2014 עולה כי גובה השכר בהייטק עלה השנה, אם כי בצורה מתונה. שוק ההייטק רשם עליות שכר ממוצעות של כ-2% במרבית התחומים, בעוד עליות גבוהות מהממוצע נרשמו בתחומי הפיתוח למובייל (6%) והפיתוח לאינטרנט (4%). יש לציין שבשום תחום לא נרשמה ירידה בשכר הממוצע.

אבל שלא יהיה ספק: מקצועות ההייטק בכללותם מתגמלים את העובדים בהם. בין אם מדובר בבוגרי תואר במדעי המחשב, בין אם בבוגרי לימודי הנדסה ובין אם ביוצאי 8200, השוק אומר את דברו בכל פעם מחדש וקובע מה הם המקצועות הנחשקים והרווחיים ביותר.

אז על אילו סכומים אנחנו מדברים? כמה מרוויח מתכנת וכמה מנהל מוצר?

בשנת 2015 מתכנת ++C מתחיל יחזור הביתה עם משכורת של 18-15 אלף שקל (כל הסכומים הם ברוטו) בחודש. לאחר שנתיים ניסיון בתחום תטפס המשכורת ל-20 אלף ₪ ומעלה. ראש צוות ירוויח לא פחות מ-28 אלף ₪ בחודש. מהנדס C#.NET וגם מתכנת JAVA ירוויחו סכומים דומים. מהנדס אלגוריתמים יקבל עבור התפקיד הראשון שלו משכורת של 19 אלף ₪, ובתוך שלוש שנים בלבד יזכה לקבל משכורת בגובה 26 אלף ₪ ומעלה.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

איש סיסטם יתחיל את דרכו עם משכורת 'צנועה' של 20-14 אלף ₪, אך יכול תוך מספר שנים בתפקיד להגיע למשכורת של 29-22 אלף ₪ ויותר – בייחוד אם הם מתמחה ב-Devops ומשלב את הידע שלו עם יכולות פיתוח בסביבת Production.

תחום הבדיקות הוא בין התחומים היחידים שאינם דורשים תואר אקדמי, והוא גם רווחי פחות: בשנה הראשונה לתפקיד יקבלו אנשי ה-QA משכורת בגובה 12-10 אלף ₪, אך לאחר שלוש שנים יעלה שכרם ל-18-14 אלף ₪.

*הסכומים בטבלה הם באלפי שקלים

טבלת שכר בהייטק - פיתוח, תוכנה ותשתיות


ובעולם ה-WEB והמובייל?


תחום ה-WEB הולך ותופס תאוצה, ובשנה הקרובה הוא צפוי להיות יותר ויותר מבוקש - כך על פי שירי וקס, מנכ"לית GotFriends: "אנו רואים מגמה ברורה של ביקוש גבוה למפתחי ווב ולמפתחי מובייל. כמו כן נצפה ביקוש יוצא דופן לאנשי אבטחת מידע".

מתכנת WEB עם שנתיים ניסיון ירוויח 16-14 אלף שקלים, ולאחר שנתיים נוספות ירוויח 20 אלף ₪ ומעלה. מעצב גרפי יתחיל עם משכורת של 10,000 ₪ ברוטו לכל היותר, אבל יתקדם בתוך שנתיים-שלוש למשכורת של 13 אלף ₪ ומעלה. מומחה UX ירוויח בשנתיים הראשונות 12 אלף שקלים, אך בתוך חמש שנים מתחילת התפקיד יוכל כמעט להכפיל את שכרו ולהרוויח 23 אלף ₪.

טבלת שכר בהייטק - אינטרנט ומובייל

ומילה לסיום – גובה השכר הוא מרכיב חשוב ומשמעותי בבחירת מקצוע לחיים, ויש להביא אותו בחשבון. עם זאת, כדאי תמיד גם להכיר כל תחום ותחום, להבין מהם האתגרים שהוא מציב, כיצד הוא צפוי להתפתח בשנים הקרובות – ועד כמה הוא אכן מתאים לכם ולשאיפותיכם המקצועיות.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה