להצליח בראיון הטלפוני ב 11 צעדים פשוטים

קיימים 2 סוגי ראיונות טלפוניים: הראשון הוא הראיון הטלפוני שמגיע בהפתעה. מדובר בראיון הרה גורל שנופל עליכם בדיוק בזמן הלא מתאים וללא כל התראה מוקדמת. הסוג השני הוא הראיון הטלפוני הנוח יותר- זה שמתואם אתכם מראש, למשל ראיון מקדים עם מנהל מקצועי מחו"ל או שיחה קצרה וראשונית עם מנהל הגיוס. בשני המקרים מדובר בראיון לכל דבר שמשפיע על גורל מועמדותכם לתפקיד, למרות שהוא מתנהל דרך הטלפון ולמרות שהוא נתפס כהרבה פחות פורמאלי מהראיון הפרונטלי.

להתכונן מראש ככל האפשר. ואפשר!

נניח שתואם לכם מראש מועד לראיון טלפוני לתפקיד שאתם מאוד מעוניינים בו, האם אתם יכולים לעשות משהו מראש כדי לשפר את הסיכוי לצלוח את הראיון? בהחלט כן:

• קראו מספר פעמים את מודעת הדרושים וחזרו על חומר מקצועי רלוונטי.
• בקרו באתר החברה וכתבו לעצמכם את עובדות המפתח שגיליתם על החברה. אל תשכחו לפתוח את הקובץ הזה או להדפיס אותו מבעוד מועד בכדי שתוכלו להשתמש בו תוך כדי הראיון.
• חפשו מקום שקט בכדי לבצע את הראיון ללא הפרעות מיותרות ורעש. על הדרך הכינו לכם גם כוס מים למקרה שהראיון יתארך ויתארך וגרונכם יתחיל להתייבש.
• בטלו את ההתראות אוטומטיות בנייד שלכם. בטח כבר יצא לכם לשוחח עם מישהו בנייד ולשמוע ברקע את כל הצלילים והקרקורים שהטלפון שלו משמיע בכל פעם שהוא מקבל SMS או הודעת וואטצאפ. זה גם מציק, גם מוציא מהריכוז וכמובן שבכל הקשור לרושם ראשוני זה לגמרי לא מקצועי...

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

מה עושים כשאי אפשר לענות לשיחה שמגיעה בהפתעה?

• אז לענות לשיחה ממספר חסוי או שעדיף שלא? כשמחפשים עבודה- כל שיחה ממספר לא מזוהה עשויה להיות ראיון טלפוני, אז מה עושים כששיחה כזו מגיעה דווקא כשלא נוח לענות? יש כאן 2 אפשרויות: 1. לא לענות ולקוות שהמתקשר ישאיר הודעה במענה הקולי. 2. כן לענות (בכדי לא לפספס) אך רק בכדי לברר בעדינות אם אתם יכולים להחזיר צלצול מאוחר יותר. במקרה כזה חשוב מאוד לקחת את פרטי המתקשר המלאים- שמו, שם החברה וגם מספר טלפון, בכדי שבאמת תוכלו לחזור אליו. אגב, זו שיטה מעולה לקנות קצת זמן ובין לבין לבדוק על איזו משרה מדובר ולהשתמש בטיפים שבפסקה הקודמת.

תוך כדי הראיון

בין אם המועד לראיון הטלפוני נקבע מראש ובין אם השיחה תפסה אתכם בהפתעה, תוך כדי הראיון כדאי מאוד להשתמש בטיפים האלה:
• כתבו לעצמכם הערות תוך כדי השיחה. למה? כי אתם יכולים! המתקשר איננו יכול לראות מה אתם עושים כך שזה כבר יתרון. שנית, כשלא רואים את פני המראיין, קל לאבד קשב וריכוז וכתיבת הערות תעזור לכם להישאר מפוקסים. מה כדאי לכתוב? אפשר לכתוב איזה שאלות שאלו אתכם, מה עניתם, מה אתם חייבים לזכור לציין בהמשך השיחה (אבל לא באותו רגע ממש כדי שלא לקטוע את המראיין), שאלות שעולות לכם תוך כדי וכו'...
• קצר ולעניין. ראיון טלפוני הוא בדרך כלל קצת קצר יותר מראיון רגיל, אז שמרו על פוקוס וריכוז ואל תאריכו בתשובות שלא לצורך, לשם כך קיים הראיון הפרונטאלי- זה שאתם מאוד רוצים להצליח להשיג.
• הקול משפיע על הרושם הראשוני. בראיון טלפוני לא רואים אתכם (דא!) כך שלקול שלכם, למהירות הדיבור ולאינטונציה יש משמעות גדולה יותר מאשר בראיון פנים מול פנים. אל תדברו מהר מידי, אחרת לא יבינו אתכם, דברו ברור. שימו לב לאנרגיות שאתם משקפים- אתם הרי לא רוצים לייצר את התחושה שאתם עייפים, חצי רדומים, חסרי ביטחון עצמי או פסימיים- דברו בקול רם ואפילו... חייכו! אפשר לשמוע חיוך דרך הטלפון בטח ובטח כשמדובר במראיינים מיומנים (לא מאמינים? נסו זאת בעצמכם בשיחה עם חבר).
• סגרו עסקה. השיחה עומדת להסתיים ואין לכם מושג מה הלאה? זה הזמן לשאול: מה השלב הבא? האם אפשר לצפות לתגובה כלשהי? תוך כמה זמן?

לאחר הראיון

הגיוני שאתם לא היחידים שעברו בדיוק את הראיון הטלפוני הזה ובדיוק לאותה המשרה. אז איך בולטים יותר מבין ים המועמדים? עשו כך:
• שלחו מייל בפרק זמן של עד 3-4 שעות מהראיון הטלפוני. הודו בנימוס על השיחה הנעימה ועדכנו שתשמחו להמשיך בתהליך הגיוס.
• התאפקו! גם אם הראיון הטלפוני היה כל כך נחמד וממש בא לכם לבקש מהמראיין חברות בלינקדאין- עדיף שלא! זה מוקדם מידי וגם עלול להיתפס אגרסיבי מידי. אתם כן יכולים לשלוח לינק לפרופיל שלכם בסיום מייל התודה מהנקודה הקודמת ואם המראיין ירצה להמשיך את השיחה במוד אישי יותר של קשר- הוא כבר יעשה את זה.

לפני סיום, נקודה חשובה- כשמחפשים עבודה הטלפון הנייד הוא אמצעי בלתי נפרד מהתהליך, לכן לפני שתתחילו לשלוח קורות חיים, וודאו שאתם מנויים על שירות מענה קולי (למקרה שלא תהיו זמינים). הקליטו הודעה ברורה ורשמית ואל תשכחו להחליף את הרינגטון המעצבן ההוא שבחרתם לפני שנתיים למשהו סולידי יותר.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה