למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

מאת: שירי וקס, מנכ"לית חברת ההשמה Gotfriends

אם גם לכם יש רגעים שבהם כל מה שאתם רוצים לעשות הוא להשטיח את העקומה של כמות השימוש בקלישאות בתקופה האחרונה, ולהפסיק לשמוע ש"כל משבר הוא הזדמנות" - אתם בחברה טובה.
כשאתם סגורים בבית, מוקפים בהגבלות ונאלצים להסתגל לשגרה מתישה של עבודה מרחוק או של בטלה גמורה, הדבר האחרון שאתם רוצים לשמוע הוא שאתם לא מתאמצים מספיק בשביל להכין לימונדה מהלימונים שקיבלתם. אבל דווקא בכל מה שקשור לגיוס עובדים לחברה – המילים האלה הן הרבה יותר מקלישאה, וכדאי לעצור רגע ולהקשיב להן.

ברוב חברות ההייטק גיוס העובדים נמשך
כל מי שעוסק בתחום הגיוס בשגרה יודע עד כמה קשה לאייש את המשרות הפתוחות באנשים המתאימים. היצע המשרות בענף ההייטק גדול הרבה יותר מכמות מחפשי העבודה, כך שכל מועמד עם נתונים גבוהים מוצא את עצמו מחוזר על ידי מספר חברות, ובינתיים משרות רבות נשארות לא מאוישות לאורך זמן.
בחודש האחרון, בעקבות מגפת הקורונה שהתפשטה בעולם כולו, אנחנו במצב שאין כל קשר בינו לבין שגרה. כל ענפי המשק עברו טלטלה קשה, כולל ענף ההייטק, וחברות רבות מצמצמות או מקפיאות את פעילותן.

אבל עם כל זה, מעניין לגלות שרוב חברות ההייטק, וליתר דיוק 65% מתוכן, ממשיכות גם היום לגייס עובדים, בעיקר למשרות בתחומי המדיקל, שירותי ענן, סייבר, גיימינג, ותקשורת אונליין. חברות אלו מזהות במשבר הנוכחי הזדמנות נדירה לגיוס מואץ של עובדים – למה דווקא עכשיו?

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:


טאלנטים בהישג יד
בעולם ההייטק ישנם מועמדים פוטנציאליים לעבודה שבולטים בכמה רמות מעל השאר ונקראים טאלנטים. למעשה, אי אפשר לקרוא להם מועמדים לעבודה כי הם בכלל לא מחפשים – הם לא צריכים לחפש, כי כל החברות הרלוונטיות בשוק רודפות אחריהם ללא הפסקה וחולמות לגייס אותם לשורותיהן.
יכול להיות שגם החברה שלכם ניסתה לא פעם לרדוף אחרי טאלנט כזה או אחר ללא הצלחה, אם זה בגלל שהצטרפתם למרדף בטיימינג מאוחר מדי או כי "דגים שמנים יותר" כבר הצליחו להגיע אליו. עכשיו, כשיסודותיו של כל המשק הישראלי רועדים, גם הטאלנטים הגדולים והבלתי מושגים מחשבים מסלול מחדש ופתוחים יותר להצעות חדשות, ולכם כדאי לקפוץ על ההזדמנות.

מוכנות לשינוי
אם בעבר, הפסדתם טאלנט כזה או אחר בגלל נתונים מסוימים שבחברות אחרות קרצו לו יותר, היום רוב המועמדים יהיו מוכנים הרבה יותר לשנות הרגלים, לצאת מהדפוסים שהם רגילים אליהם ולהתגמש הרבה יותר. אי הודאות בענף ההייטק ובכלל היא כל כך גדולה, שפרטים כמו מיקום החברה, שעות העבודה ועוד, שעבור חלק מהמועמדים היו יכולים להיות דיל ברייקר עד לפני חודש, הם הרבה פחות חשובים היום, וזה פותח עבורכם היצע מועמדים הרבה יותר גדול.

גיוס מהיר
החברות שממשיכות לגייס היום עובדים עושות את זה בקצב מהיר. אמנם 65% מהחברות מגייסות, אבל כל השאר הן לא חלק מהמשחק כרגע, וזה, כאמור, מוביל להרבה פחות תחרות על הטאלנטים, וכתוצאה מכך לתהליכי גיוס הרבה יותר קצרים: לכל טאלנט יש מבחר קטן יותר של הצעות לשקול וגם התהליך עצמו נעשה במספר מינימלי של פגישות אונליין. התוצאה: השקעה של הרבה פחות משאבים (שכיום הם יקרים במיוחד) בתהליך הגיוס.

בניית אסטרטגיית היציאה שלכם
במשבר אדיר כמו זה, שגרם לפגיעה כל כך קשה, רבים מאיתנו עסוקים בליקוק הפצעים ומתקשים לדמיין אפילו את החזרה לשגרה. החברות שיצליחו, במקביל לניסיונות לצמצום הנזקים, גם לתכנן את היום שאחרי המשבר - יהיו אלו שיחזרו ראשונות להישגים שאליהם הן רוצות להגיע, כי בסופו של דבר, כמו שאומר השיר - גם זה יעבור.

ההבנה שהמשבר פותח בפניכם אפשרות נדירה לדייק את תהליכי הגיוס שלכם, לגייס טאלנטים בולטים ולהגיע למועמדים שאולי לא הייתם מגיעים אליהם בעבר, תאפשר לכם להתכונן כראוי ליום שאחרי המשבר ותשים אתכם בנקודת פתיחה מצוינת מול המתחרים שלכם, ביום שבו כל זה סופסוף ייגמר.

 

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

11 טיפים לראיון טלפוני מנצח

11 טיפים לראיון טלפוני מנצח

אל תתנו לחוסר הפורמליות להטעות אתכם: ראיון טלפוני הוא חלק חשוב בתהליך הגיוס שלכם בדיוק כמו כל ראיון אחר, ואלה הטיפים שיעזרו לכם לעבור אותו בהצלחה

להרחבה

מחפשים עבודה חדשה בהייטק? כך תגרמו לקורות החיים שלכם לבלוט על פני האחרים

מחפשים עבודה חדשה בהייטק? כך תגרמו לקורות החיים שלכם לבלוט על פני האחרים

גם בשוק של מעסיקים, כשמתחרים מול עשרות מועמדים, ניתן לייצר בולטות. הקורונה טרפה את הקלפים, ומשוק של ביקוש גבוה לעובדים, הפך שוק ההייטק לשוק עם "רגל על הגז" - חברות ממשיכות לגייס, אבל בהיקפים מצומצמים יותר, והתהליכים עצמם ארוכים יותר.

להרחבה