למרות המשבר – 70% מחברות ההייטק ממשיכות לגייס עובדים

המדינה סגורה, הרחובות ריקים ונדמה שכל העולם נעצר ושכל העובדים בחל"ת. אך בענף ההייטק, מסתבר, רוב החברות ממשיכות כרגיל ואפילו מגייסות עובדים חדשים – ולכם כדאי לקפוץ על ההזדמנות

מהמשבר הנוכחי אי אפשר להתעלם גם אם נרצה. ההשפעות על המשק קשות וכואבות וכמות "מובטלי הקורונה", בכל התחומים, מגיעה למאות אלפים. גם ענף ההייטק לא נשאר אדיש למצב, אך בניגוד לתחושה הכללית, נדמה שדווקא כאן הפגיעה פחות חזקה.

נכון, גם בהייטק יש חברות שהוציאו עובדים רבים לחל"ת או כאלה שנאלצות לעשות צמצומים כואבים ולפטר עובדים, אך מסתבר שהן רק כ-10% מכלל החברות בענף וכוללות בעיקר סטרטאפים קטנים לפני גיוס או חברות מתחום התיירות שהיה אחד הראשונים להיפגע.

מתוך יתר החברות בענף, 20% הקפיאו את גיוס העובדים כרגע, כדי לנסות להתאפס ולהבין את היקף המשבר, אבל שימו לב לנתון הבא - 70% מכלל חברות ההייטק פועלות במלוא המרץ ויותר מזה - מגייסות עובדים חדשים.

להפוך את המשבר להזדמנות

ללא ספק, אלו חדשות טובות לכל מי שאיבד את מקום עבודתו או יצא לחל"ת, והתכונן לשבועות ואולי חודשים של חוסר מעש ומרדף אחר דמי אבטלה בתקווה שבסוף, יום אחד, המשבר יעבור: זהו, אין צורך לחכות, אתם יכולים לחפש עבודה חדשה עכשיו.

בזכות הקורונה, קיבלתם בעצם הזדמנות חד פעמית למצוא משרה שמתאימה לכם יותר ולדייק את הכיוון שאליו אתם רוצים לקחת את הקריירה שלכם. למה דווקא עכשיו? יש מספר סיבות טובות:

1. יש לכם זמן לדייק – משפטים כמו "להפוך את הלימון ללימונדה" ואתגרי רשת שקוראים לכם לשתף בדברים הטובים שהביאה הקורונה לחייכם לא חייבים להישאר בגדר קלישאות ויכולים לגמרי לתאר את המציאות שלכם. אם נאלצתם עכשיו לעצור את הכל, אולי זה הזמן להבין אם אתם באמת בכיוון הנכון, אם זה מה שחלמתם עליו או שבעצם, מתחת לנוחות של השגרה, אתם ממש רוצים שינוי. אתגר גדול יותר, סביבת עבודה אחרת, שכר גבוה יותר - זה הזמן לחשב מסלול מחדש ולהבין איך להשיג אותם.

2. יש לכם זמן, נקודה – המלאי הבלתי מוגבל (לפחות כרגע) של זמן פנוי שעומד לרשותכם יאפשר לכם לעבור את כל התהליך בצורה מדויקת ויעילה יותר. עכשיו יש לכם זמן לעשות סקר שוק, להבין מה קורה בחברות שונות ולחקור קצת על מקומות עבודה פוטנציאליים. בניגוד לחיפוש עבודה בימי שגרה, עכשיו גם לא תצטרכו להתחמק מהעבודה, לקחת ימי חופש כשיש לכם ראיון או לפחד שהבוס יעלה עליכם.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

3. כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים – גם הציניים הכי גדולים יודו שבמשברים אמיתיים מגלים שקלישאות הן פשוט אמת. ובאמת – כשמתחיל להיות קשה, רק החזקים שורדים: החברות שממשיכות לגייס עובדים גם עכשיו הן בעיקר חברות העוסקות בפיתוח רפואי, טכנולוגיות עבודה מרחוק, סייבר ואבטחת מידע וכדומה, אבל מעל לכל, המשך גיוס בתקופה כזו הוא הוכחה חד משמעית ליציבות ולאיתנות פיננסית של אותן חברות. אלה מקומות העבודה שבהם אתם רוצים לעבוד.

4. פחות תחרות, יותר הזדמנות – למרות שמספר מחוסרי העבודה כיום הוא עצום, רובם יסתפקו בדמי אבטלה ויעדיפו לחפש עבודה רק כשהכל ייגמר ויתייצב. המשמעות מבחינתכם – פחות מתחרים על כל משרה והזדמנות גדולה יותר להתבלט ולהשיג את המשרות השוות ביותר.

 

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה