מידע זה שם המשחק – מה צריך בשביל להיות איש Big Data?

בשנים האחרונות אנו עדים לכוכב חדש בשמי ההייטק – תחום ה- Big Data, העוסק במערכות מידע ובצורך שלהן להתמודד עם כמויות מידע המגיעות בקצב מסחרר.

יותר ויותר חברות מבינות את החשיבות הטמונה בניהול נכון יותר של המידע, בארגון יעיל שלו ובבניית מערכות מידע חכמות – וזו הסיבה שעוד ועוד משרות ביג דאטה נפתחות חדשות לבקרים.

מידע זה שם המשחק – מה צריך בשביל להיות איש Big Data?

מדובר בתחום מבוקש, מתגמל ומאתגר מאוד. עם זאת, הוא בוסרי וחדש לעומת תחומים אחרים בעולם ההיי-טק, ולכן רגע לפני שאתם שולחים את קורות החיים שלכם, שווה לחשוב – האם אתם מחזיקים בכישורים הנדרשים עבור העבודה הזאת?

אנשי הביג-דאטה צריכים כמה תכונות חשובות במיוחד:

יכולות אנליטיות - די מובן מאליו. אם אתם לא אנשים אנליטיים - אין לכם מה לחפש משרות בתחום הזה. עליכם לדעת להתמודד עם כמויות אדירות של מידע, לזהות דפוסים חוזרים, לברור את המידע הרלוונטי - ולדעת לתת מענה לשאלות שהארגון שלכם שואל.

יצירתיות - אין חוקים וכללים נוקשים בעולם הדאטה. מדובר במדע שהולך ומתפתח כל הזמן, לכן המצאת שיטות מחקר חדשות משלכם תועיל להתקדמות שלכם ושל הארגון. הכוכבים בתחום יהיו אלו שיצליחו להמציא טכניקות חדשניות לניתוח נתונים בדרך יעילה, וכמובן זולה יותר מאלו הקיימות כיום.

משרות מובילות בתחום ה Big Data
תפקידים רלוונטים

חיבה לסטטיסטיקה - אין מה לעשות, כשעובדים עם הרבה נתונים יש צורך לכמת אותם למספרים, ואז לבצע חיתוכים שונים. מטבע הדברים, הסקה סטטיסטית והפעלת כלים מתמטיים על הנתונים הן הכרחיות - ולכן נדרש ידע, ניסיון ואהבה למספרים.

היכרות טובה עם מדעי המחשב - ידע בתכנות הוא הכרחי כאשר בונים מערכות מידע חדשות או מפעילים אלגוריתמים שונים על הנתונים. כדאי במיוחד להכיר את מגוון הטכנולוגיות של הקוד הפתוח, דוגמת פייתון ו-Hadoop, המיושמות במרבית מסדי הנתונים כיום.

הבנה עסקית - בסופו של דבר, מעבר לנתונים היבשים, צריך להבין מה העסק רוצה ומה יועיל לו וישפר את רווחיו. לכן העיסוק בביג דאטה מחייב הבנה עסקית טובה, היכרות עם יעדי החברה ומטרותיה והתאמת העבודה לכיוון שאליו הולכת החברה.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה