מתי הזמן הנכון לבקש קידום או העלאת שכר ומתי ממש לא?

כבר שנתיים שאתם עובדים באותה החברה וממש מדגדג לכם באצבעות לגשת לבוס שלכם ולבקש קידום או שיפור נחמד בשכר. אבל, למרות אותו דגדוג טורדני, יש לכם גם ספק כלשהו ואתם מתלבטים: האם עכשיו זה הזמן הנכון? כי, בכל הקשור לבקשות מהסוג הזה- הדרך חשובה, אבל לא פחות חשוב מזה זה גם תזמון נכון.

אם ככה, איך יודעים מתי ואם בכלל כדאי? הנה 6 סימנים שיסייעו לכם להחליט אם לבקש העלאה בשכר או קידום בתפקיד או שלא:

מתי כן כדאי לבקש העלאה או קידום?

1. כשאתם בטוחים שיישמתם את ההמלצות שקיבלתם בשיחות המשוב הקודמת- כל עובדי ההייטק מכירים את שיחות המשוב התקופתיים עם המנהלים שלהם. בואו נניח שעברתם שיחת משוב כזו לפני כשנה, קיבלתם מהמנהל שלכם רשימת הערות לשיפור ו... במהלך השנה האחרונה זה בדיוק מה שעשיתם- לקחתם לתשומת הלב את רשימת ההמלצות לשיפור, השקעתם, למדתם ויישמתם אותן ממש אחד לאחד. אם זו הסיטואציה, בהחלט יש תנאים טובים ליזום איתו שיחה ולבקש קידום או שיפור שכר. שימו לב, עשו זאת רק אחרי שאספתם הוכחות מהשטח שאכן יישמתם מה שביקש.

2. כשאתם כבר מבצעים בשטח את התפקיד שאליו אתם רוצים להתקדם אבל באופן לא פורמאלי- כשאתם מבצעים בפועל את התפקיד שאליו אתם שואפים להתקדם, כשאתם ממלאים בהצלחה את המטלות שלו, אבל הכרה פורמאלית בכך עדיין לא קיבלתם וגם הטייטל שלכם עדיין נשאר כמו שהיה כשרק התקבלתם לחברה. זהו מצב שמרמז לכם שלגמרי הגיע הזמן לבקש קידום על כל המשתמע בכך: גם טייטל מדוייק לתפקיד שאתם מבצעים וגם שכר תואם. ערכו רשימה של כל המטלות שאתם מבצעים, אספו נתונים בתוך החברה ומחוצה לה וגם מתוך טבלאות שכר עדכניות והראו לבוס שלכם שתכולת התפקיד שלכם כבר זמן רב הרבה יותר רחבה מהטייטל הישן שלכם ושוות ערך לתפקיד בכיר יותר ולשכר גבוה יותר בשוק העבודה.

דוגמאות של משרות חמות:
תפקידים רלוונטים:

3. כשעשיתם משהו שהייתה לו השפעה גדולה על החברה- אם ביצעתם משהו בעל אימפקט גדול, כמו למשל- השגתם לקוח ענק, או הובלתם פרוייקט קריטי בהצלחה, אולי המצאתם משהו שהפך לפטנט ואם ברור למנהלים שלכם בחברה בזכות מי זה קרה (בזכותכם, כמובן) – זהו תזמון מעולה לבקש קידום וכמה שיותר צמוד למתי שזה קרה.

מתי לא כדאי לבקש?

4. כשאתם חושבים שמגיע לכם רק בזכות הוותק- ותק הוא טיעון מספק לבקש קידום, כשהוא איננו מלווה בסיבות טובות נוספות. זה שאתם כבר שנה באותו התפקיד, למשל, לא מהווה סיבה מספקת בכדי לבקש מהבוס שישפר לכם את השכר או יקדם אתכם. זה עוד יותר נכון אם לא הבאתם תוצאות ראויות לציון בשנה הזו. אם זה המקרה- התאפקו! בינתיים השקיעו יותר, קחו יותר אחריות, בצעו בהצלחה יתירה לפחות משימה משמעותית אחת, השיגו תוצאות מעולות וכמובן- עמדו ביעדים שלכם ואז, ורק אז, בקשו לשוחח עם המנהל ובקשו העלאה.

5. כשאתם משווים את עצמכם לקולגות- נכון שזה מתסכל לגלות שקולגה שלכם שמבצע תפקיד זהה לשלכם מקבל שכר גבוה מכם? ונכון שמעצבן לגלות שעובדים פחות וותיקים מכם מקודמים מהר יותר? ברור שכן, אבל למרות זאת, השוואה לאחרים אינה סיבה מספיק טובה להניח שבגלל זה מגיע גם לכם. שאלו את עצמכם מספר שאלות חשובות: מי מבין הקולגות שלכם או אתם התנדב לאחרונה לבצע משימה בתחום שאיננו באחריותו ולמרות שלא היה חייב? ומי התייצב במשרד באמצע הלילה כשאף אחד אחר לא היה "זמין" בכדי לפתור נפילה קריטית של המערכת? מי נשאר כבר שבועות יום אחר יום מעבר לשעות העבודה כדי לתת תמיכה בפרויקט חדש? מי נותן גיבוי לשאר אנשי הצוות ותמיד ניתן לסמוך עליו? ולמי בצוות יש ידע שלאחרים אין? אם עניתם שמדובר בכם עצמכם, בהחלט הגיע הזמן לבקש וגם לצפות לשכר גבוה יותר או לקידום. אבל אם תהיו ממש כנים עם עצמכם ותודו שבצוות שלכם יש עובדים משמעותיים יותר מכם- הבינו שזו הסיבה לכך שהם קודמו או שהם משתכרים יותר מכם ואם אתם רוצים גם- כנראה שעליכם להשקיע יותר.

6. כשאתם מרגישים מחוץ ללופ- הייתכן שכבר תקופה ארוכה לא מעבירים לכם משימות חדשות? מגלים בדיעבד על ישיבות צוות שלא הוזמנתם להשתתף בהן, למרות שהן בתחום שלכם? האם יש לכם לאחרונה תחושה מציקה שלא מעדכנים אתכם במידע חשוב? זה הזמן לבדק בית. אולי מידת ההשפעה שלכם בארגון קטנה מידי, אולי קרה משהו שבגללו כבר לא סומכים עליכם, אולי חל שינוי ארגוני כלשהו שהופך את התפקיד שלכם למיותר ואולי כבר תקופה ארוכה שאתם לא עומדים ביעדים או בציפיות מכם? כל אלו הם סימנים שמשהו לא טוב קורה לכם בעבודה.. בחנו מה אתם צריכים לשפר, בקשו פידבק מהמנהל שלכם ובינתיים אף מילה על קידום או על שיפור שכר.
ולסיום, סקר שבוצע בארה"ב בקרב 3.5 מיליוני עובדים גילה שהעונה הכי טובה לבקש קידום בעבודה וגם לקבל אותו היא דווקא בקיץ, לכן, אם אתם בטוחים שעכשיו התזמון הנכון עבורכם- לכו על זה!

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה