סוגרים חוזה בימי קורונה? אלו הדברים שאתם צריכים לשים אליהם לב

כיצד תוכלו להיעזר במידע פנים כדי לדעת על מה כדאי לכם להתעקש מול מקום עבודה פוטנציאלי, ועל מה לוותר

מאת: שירי וקס, מנכ"לית Gotfriends

ברכות! על אף הקורונה, וההאטה בשוק כולו, כולל ענף ההייטק, הגעת לשלבים האחרונים לקראת סגירת חוזה עבודה במקום חדש.

אז נכון - הקורונה הערימה קשיים רבים, אבל עדיין ישנן חברות הייטק לא מעטות שמרחיבות פעילותן וממשיכות בגיוס עובדים. אבל גם החברות האלו, חשוב לזכור, מקפידות יותר על כל נושא ההוצאות, ולכן חשוב לדעת על מה כדאי להתעקש, ועל מה מומלץ לוותר בכל הקשור לתנאי ההעסקה.

כיצד משיגים מידע מקדים? איך יודעים מה נהוג בכל חברה וחברה? אמצעי אחד הוא דרך חברות ההשמה להייטק המכירות את השוק היטב, ויכולות להגיד למועמדים איפה ניתן "להפעיל לחץ", ואיפה פחות. בנוסף, זו ההזדמנות להשתמש בכל הקשרים האישיים שלכם - גם כאלו שנותקו לפני שנים.

יצרנו עבורכם מדריך מקוצר לשלב המו"מ:

1. כמה אתם שווים
הנושא הראשון, והחשוב ביותר במו"מ הוא השכר. טבלאות השכר בהייטק יכולות לספק נקודת התחלה טובה, וניתן להתרשם מהן על טווחי השכר הנהוגים בכל תפקיד. אבל זה לא מספיק. אנחנו, כמי שמלווים אלפי גיוסים בשנה, יכולים לספק לכם מידע רלוונטי בעיקר בתקופה זו - מה היה השכר של קודמכם בתפקיד, האם החברה ביצעה קיצוצי שכר, ובאיזה גובה, בעקבות מגפת הקורונה ועוד.

2. יהיה בונוס?
אם בשנים קודמות השאלה התשובה לשאלה זו היתה כמעט באופן גורף חיובית - המשבר הכלכלי הגלובלי שינה את התשובה לשאלה זו. חשוב לברר לפני חתימת החוזה - אם ניתן - האם החברה בה אתם עומדים לעבוד עדיין מעניקה בונוסים, מה גובהם, ובמה הם תלויים, מכיוון שלא בטוח שהחברה עצמה תספק את המידע מיוזמתה. ידע זה יכול לסייע לכם בשלב המו"מ.

3. ימי מחלה וחופשה
חברות היי-טק רבות נוהגות לשלם שכר מלא עבור ימי מחלה החל מהיום הראשון, וזאת למרות שהחוק קובע כי מעסיק צריך לשלם שכר מלא עבור ימי מחלה רק מהיום הרביעי. נסו לברר מה נהוג בחברה בה אתם עומדים לעבוד, ואם החברה מקפידה על מה שקובע החוק הישראלי - האם זה ניתן למיקוח.
כך גם לגבי ימי חופשה - מרבית חברות ההייטק מעניקות יותר ימי חופשה לעובדיהן ממה שמחייב החוק (10 ימי חופשה לעובד בשנתו הראשונה), כאשר ישנן אף חברות שמעניקות ימי חופשה ללא הגבלה. אם נראה לכם כי המעסיקה העתידית שלכם מוכנה לתת לכם מספר ימי חופשה מצומצם יחסית - נסו לדרוש יותר. זו אמנם הטבה ששווה כסף למעסיק, אבל בדרך כלל כזו שיותר קל להתמקח לגביה.

4. יש אופציה לאופציות?
בענף ההייטק, בעיקר בחברות סטארט אפ, הענקת אופציות לעובדים היא כלי תגמול נפוץ. הענקת אופציה היא למעשה זכות שהחברה נותנת לעובדים שלה לרכוש מניות בתנאים קבועים מראש (מחיר מימוש, תקופת הבשלה ועוד). עוד טרם ההגעה לשלב המיקוח נסו לברר האם החברה בה אתם עומדים לעבוד מעניקה אופציות באופן גורף לכל מי שמתקבל אליה, כמה אופציות מקבלים, כמה הן שוות ומתי הן ניתנות - מיד? אחרי שנת עבודה?

5. נאחזים בקרנות (השתלמות)
קרן השתלמות היא הטבה משתלמת ביותר - יודע להגיד כל מי שאי פעם פדה קרן כזו, וחברות הייטק רבות מעניקות אותה לעובדיהן. מה חשוב לברר בשלב חתימת החוזה? קודם כל האם החברה נותנת קרן השתלמות ומאיזה שלב, ועד איזה גובה שכר מפקידה החברה כספים לקרן ההשתלמות. החוק הישראלי קובע כי ההפקדה המרבית המזכה בהטבות במס הכנסה ופטור ממס רווח הון היא על משכורת חודשית בסך 15,712 ש"ח, ולכן על החלק של המעסיק - 7.5% הפרשה מהשכר החודשי - לא משלמים מס עד גובה תקרה זו. ישנם מעסיקים שיפרישו עבור העובד לקרן ההשתלמות עד גובה שכר זה, וחברות אחרות יפרישו על כל השכר ויגלמו עבורו את המס - וזו נקודה שכדאי לברר טרם החתימה על החוזה.

למידע פנימי יש חשיבות אדירה בשלב המו"מ, מכיוון שהמדיניות לגבי תנאי העסקה שונה מחברה לחברה, וכך גם המוכנות להתגמש. איך תשיגו אותו? היכנסו לאתר Glassdoor כדי לקבל פידבקים על רמות השכר האמיתיות בחברה, נסו לאתר במעגל המכרים שלכם אנשים שעובדים או עבדו בחברה, ובעיקר - התייעצו עם חברת השמה המלווה אתכם.

במיוחד כעת, כדאי להגיע מוכנים ולדעת על מה נכון יותר להתעקש, ועל מה פחות.

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

מחפשים עבודה חדשה בהייטק? כך תגרמו לקורות החיים שלכם לבלוט על פני האחרים

מחפשים עבודה חדשה בהייטק? כך תגרמו לקורות החיים שלכם לבלוט על פני האחרים

גם בשוק של מעסיקים, כשמתחרים מול עשרות מועמדים, ניתן לייצר בולטות. הקורונה טרפה את הקלפים, ומשוק של ביקוש גבוה לעובדים, הפך שוק ההייטק לשוק עם "רגל על הגז" - חברות ממשיכות לגייס, אבל בהיקפים מצומצמים יותר, והתהליכים עצמם ארוכים יותר.

להרחבה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה