סודי ביותר: 9 טיפים לחיפוש עבודה דיסקרטי

נכתב ע"י יניב בן ישי, סמנכ"ל שיווק, Gotfriends

זה כנראה מדבק- שני קולגות הודיעו אצלכם בעבודה אחד לאחר השני על עזיבה ועשו גם לכם חשק להתרענן ולחפש לעצמכם עבודה חדשה. ואולי הסיבה בכלל שונה- יש לכם כבר חודשיים ר"צ חדש שלאט אבל בטוח מוציא לכם את החשק לקום בבוקר לעבודה. אז אם בא לכם להתחיל לחפש עבודה ולשלוח קורות חיים, חכו רגע לפני שתלחצו על "שליחה". למה? כי מה יקרה אם זה איכשהו יתגלה למנהל שלכם? אולי בטעות יגיע למנהלת הגיוס? ומה תעשו אם יתפסו אתכם ממש על חם?!

סודי ביותר: 9 טיפים לחיפוש עבודה דיסקרטי

אז מה עושים? איך מחפשים עבודה מבלי להתגלות?  בדיוק עבורכם הכנו 9 טיפים שיאפשרו לכם לבצע חיפוש עבודה דיסקרטי ככל האפשר, שמתנהל לגמרי מתחת לרדאר:

1. אל תחפשו עבודה בזמן העבודה- וגם לא מהמחשב החברה.

חשוב לזכור שמשלמים לכם משכורת בכדי לעבוד ולא בכדי לחפש עבודה אחרת, אז הקפידו להפריד בין שעות העבודה לבין שעות חיפוש העבודה. אם אתם ממש לא יכולים להתאפק ולא לא רוצים לפספס אף הזדמנות, גלשו במייל דרך הסמארטפון- כשאתם בהפסקת הצהריים והרחק מעיניים חטטניות. אל תשכחו שלעולם אי אפשר לדעת איזה מידע מנוטר ומי צופה בכם ולכן את חיפוש העבודה בצעו ממחשב פרטי שלכם (ולא מזה שניתן לכם בעבודה) ומתיבת מייל פרטית.

2. ציינו בכל מקום שרק תוכלו שהחיפוש דיסקרטי.

ציינו בכותרת של כל מייל של פניה למשרה "נא לשמור על דיסקרטיות" וגם בראש קורות החיים, וכן הדגישו את הנושא גם בעל פה- בשיחות הטלפון עם חברות השמה או מגייסים.  

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

3. אל תציינו את שם מקום העבודה בקורות החיים.

במקום לציין בקורות החיים את שם החברה, הסתפקו בלכתוב באיזה סוג חברה מדובר- ארגון גלובלי או סטארט אפ או אפילו חברת טלקום- כל מידע שייתן כיוון, אבל לא יסגיר מעבר לזה שום דבר. רק אל תשכחו שאם יש לכם פרופיל בלינקדאין, כנראה שהמידע שאתם מנסים להסתיר כתוב גם שם ועל כן זה לא יוביל לדיסקרטיות הרמטית, אך כן יגביל את כמות האנשים שיחשפו למידע.

4.השתמשו במדיה החברתית, בחוכמה.

במקום לשלוח קורות חיים בשיטת "שלח לחמך" כדאי להשתמש יותר ברשתות החברתיות משום שהן כלי מעולה לקידום החיפוש: תוכלו להיעזר בהן לא רק בכדי לאתר משרות, אלא גם בשביל לגלות מי פרסם את המשרה ופשוט לפנות אליהם בהודעה ישירה. הכלל הזה תקף גם למשרות שפורסמו בלינקדין וגם לאלה שפורסמו בפייסבוק באחת מקבוצות בתחום דרושים בהייטק. במילים אחרות- אל תסתפקו רק בקריאת המודעה ובשליחת קורות חיים, בדקו מה תפקידו של מי שפרסם את הסטטוס ואז שלחו אליו פניה ממוקדת עם הסבר ברור למה אתם חושבים שאתם מתאימים למשרה ולמה כדאי לו ליצור אתכם קשר.

5. אוזניים לכותל, אז כדאי שלא לדבר בכלל.

ככל שתספרו על חיפוש העבודה ליותר אנשים, כך יגבר הסיכון שמישהו יספר על כך למישהו, שבעצמו יספר גם ו...- לכו תדעו למי זה עוד יתגלגל משם. כשהחיפוש דיסקרטי, ככל שפחות אנשים יודעים- ככה טוב יותר. מצד שני, הגיוני שיש לכם מכרים וקולגות שיוכלו לסייע לכם בחיפוש ולכן בחרו בקפידה את אנשי סודכם והקפידו להתמקד אך ורק באלה שאתם סומכים עליהם.

6. אל תפנו למשרות  אנונימיות.

מצאתם משרה מדליקה? מעולה, אבל גם אם היא נראית כמו משרה החלומות שלכם, אם לא מצוין במודעה שם החברה, עדיף שתתאפקו ולא תפנו. מדוע? כי יש סיכוי שזו החברה שבה אתם עובדים!

7. היעזרו בחברות השמה.

אין מי שמבין יותר בנוגע לחשיבות הגדולה בשמירה על דיסקרטיות מאשר חברות השמה להייטק, חברות השמה מכבדות את פרטיותם של המועמדים וגם מבינות היטב את המורכבות של חיפוש עבודה תוך כדי עבודה. אגב, אין טעם לפנות לכל החברות שקיימות בשוק, מספיקות 1-2 גדולות ומקושרות, שגם מכסות לכם כמה שיותר משוק העבודה.

8. קבעו ראיונות בתחילת או בסוף יום העבודה.

לא נעים בכלל להמציא בכל יום תירוץ חדש למנהל שלכם בכדי להסביר למה אתם צריכים לצאת באמצע יום העבודה. לכן, ככל האפשר נסו לקבוע ראיונות מוקדם בבוקר או מאוחר בערב. בלית ברירה, רכזו מספר ראיונות ביום אחד וקחו לשם כך יום חופש.

9. meetups ואירועים מקצועיים

יש כיום מגוון מפגשי meetup ומפגשים חברתיים בהם הייטקיסטים כמוכם נפגשים כדי ללמוד ולדבר על כל מה שחם בעולם הטכנולוגיה. מפגשים אלו הם מקום מצוין להכיר ולרחרח בצורה דיסקרטית על הצעות עבודה פוטנציאליות עבורכם.

10. המשיכו לעשות את העבודה הנוכחית על הצד הטוב ביותר!

זה שאתם מחפשים עבודה זה לא תירוץ להפסיק להשקיע בתפקיד הנוכחי. בדיוק להיפך- בכדי לא למשוך תשומת לב מיותרת, עליכם להמשיך לעבוד כרגיל ככל האפשר. אגב, גם להגיע לעבודה מגונדרים יותר מהרגיל עלול למשוך מבטים ולהעלות חשדות, אז השאירו את העניבה בארון...

לסיכום, זכרו: מצד אחד שדרו עסקים כרגיל ומהצד השני בצעו חיפוש עבודה דיסקרטי ולגמרי מאחורי הקלעים...

בהצלחה!

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום
שלחו קורות חיים

איך לאייש סופסוף את המשרה הפתוחה: ההרצאה שתשנה את אסטרטגיית הגיוס שלכם

איך לאייש סופסוף את המשרה הפתוחה: ההרצאה שתשנה את אסטרטגיית הגיוס שלכם

כמנכ"לית גוטפרנדס, חברת ההשמה להייטק הגדולה בישראל, שירי וקס נתקלת בהמון חברות שלא מצליחות לאייש משרות מסוימות לאורך זמן רב. בהרצאה לכנס HR4TECH היא מסבירה איך לגייס טוב יותר, מהר יותר, ולהבטיח שהמגויסים יישארו ליותר זמן

להרחבה