על בינה ורגישות - מה זה בכלל BI?

אנו חיים בעולם עתיר מידע. תמונות, טקסטים, מספרי חשבונות, דוחות פיננסיים, נתונים סטטיסטיים, מידע מסחרי, מידע אישי – כל גוף וכל ארגון צובר לאורך שנות קיומו אין-ספור פריטי מידע חיוניים ובעלי ערך עבורו, הן להתנהלות השוטפת והן לתהליכים ומצבים ייחודיים.

על בינה ורגישות - מה זה בכלל BI?

כדי לשמור על הידע הזה - ויותר מזה, כדי לדעת לנהל אותו ולעשות בו שימוש נכון - פותחו כלים לניהול מסדי נתונים, מערכות לשימור ידע ותוכנות לחיפוש מידע. מערכות אלו מורכבות ומתקדמות מטבען - וכאן נכנסים לתמונה אנשי הבינה העסקית, ה-BI.

תחום הבינה העסקית (Business Intelligence = BI) נולד וקיבל את שמו בשנות ה-80, ומאז הוא עבר מהפכה של ממש. כיום אין ארגון שאינו מבין את חשיבותה ואת מעמדה של הבינה העסקית, ואת מגוון התפקידים בתחום מאיישים אנליסטים מיומנים לצד טכנולוגים בכירים בעלי הבנה עסקית.

אנשים אלו אמונים על פיתוח מערכות BI (או על התאמה שלהן לצרכים הארגוניים), כמו גם על כריית המידע הרלוונטי:

- מידע על הארגון
- נתונים על הלקוחות שלו
- מידע על זירת הפעילות ועל המתחרים
- היבטים פיננסיים
- ועוד

משרות מבוקשות עבור מפתח BI
תפקידים רלוונטים

מומחי ה-BI בארגון מסוגלים לספק מידע על העבר ועל המצב כיום, ואף להפיק תחזיות עתידיות בנוגע לנושאים שונים - לרוב כאלו הקשורים לרווחיות הפעילות העסקית של הארגון

משרות ה-BI נמצאות לרוב בקטגוריה אחת עם עולם מסדי הנתונים וה-Big Data. כדי להתמקצע בתחום יש ללמוד להתמודד עם מערכות נתונים גדולות, להכיר דרכי חיתוך שונות של מידע, להיות בעלי יכולות בתחום הסטטיסטיקה וכמובן להפגין יכולת תכנות. כמו כן חשוב להציג הבנה עסקית - שכן בסופו של יום, את הנתונים והמספרים יש לתרגם לתובנות עסקיות יישומיות.

ללא ספק, מדובר בעולם מרתק; עולם שימשיך להתפתח עוד ועוד לאורך השנים. כמויות הידע שאנו נדרשים להתמודד עמן רק הולכות וגדלות, וכל חברה שרוצה להתפתח ולהשתפר חייבת להחזיק מפתח BI מוכשר - כזה שישלוט במידע הארגוני, ידע לבצע חיתוכים שונים, יארגן ויסדר אותו בצורה חכמה - ויאפשר גם לבעלי תפקידים שלא 'חיים' מספרים ונתונים להבין את המגמות העסקיות של החברה.

יותר ויותר אנשי BI מאותרים ו'נחטפים' לעבודה בחברות המובילות, משרות חדשות נפתחות מדי שבוע – ובחירה בתחום ה-BI כמקצוע לחיים יכולה להעלות את הקריירה שלכם על נתיב מעניין, מאתגר ומלא נתונים במיוחד.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה