רוצים לעבוד בגוגל, אפל ופייסבוק? הפתרונות ל 5 שאלות הכי קשות שלהן

חולמים לעבוד באחת מענקיות הטכנולוגיה המובילות בעולם? אם כן, בטח ברור לכם שתצטרכו לעבור לא מעט מכשולים בדרך אל התפקיד הנכסף. כן, כמועמדים לעבודה בחברות כמו גוגל, פייסבוק, אפל או לינקדין תצטרכו לענות נכון על שאלות חשיבה משגעות מוח- וגם מוחות גאונים לגמרי כמו שלכם...

החלטנו לעזור לכם ולמצוא לא רק את השאלות הקשות (כי זו לא בעיה בכלל), אלא גם (וזה הכי חשוב) את התשובות להן. קבלו 5 שאלות קשות ובחנו את עצמכם, ואם אין לכם שמץ כיצד לענות, בהמשך לכל שאלה תמצאו גם את הפתרון (אבל תעשו טובה לעצמכם וקודם נסו לפתור לבד):

1. שאלה שנשאלה בפייסבוק
פושע מבוקש חוטף אתכם. הוא מכניס 2 כדורים עוקבים בזה אחר זה לתוך מחסנית ריקה של רובה שיש בה מקום ל-6 כדורים, מסובב את המחסנית, מכוון את הרובה לראש שלכם ו...לוחץ על ההדק! קליק! למזלכם הרב שום דבר לא קורה- כן! אתם עדיין חיים! בשלב הזה הוא נותן לכם את אפשרות הבחירה- מה תעדיפו? ששוב יסובב את המחסנית ואז יירה בכם? או שפשוט ילחץ על ההדק שוב מבלי לסובב אותה? מה הסיכוי שתיפגעו מהירייה בכל אחת משתי האפשרויות?

תשובה: הרמז הכי חשוב פה הוא ששני הכדורים הוכנסו בצמידות- אחד לאחר השני. בעצם, יש 4 דרכים לסדר 2 כדורים (כ) עוקבים במחסנית של 6 כדורים, כשהמקום הראשון כפי שגילינו הוא ריק (ר): א. (רככררר), ב. (ררככרר), ג. (רררככר), ד. (ררררככ). שתי האופציות האחרות אינן רלוונטיות מכיוון שהייתם נורים כבר בלחיצה על הראשונה על ההדק (ככרררר) או (כררררכ). בואו נבחן את אופציה ב': הסיכויים לירייה הם 25%, לעומת זאת, אם נסובב את המחסנית יישארו עדיין 2 כדורים בתוך 6 מקומות אפשריים- זאת אומרת- 33% סיכוי לירייה... לכן כדאי לכם (מאוד מאוד!) לבחור באופציה ב'...

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

2. שאלה שנשאלה בפייסבוק
אתם עומדים לעלות על מטוס לסיאטל ועוד לפני כן מעוניינים לדעת אם כרגע יורד שם גשם. לשם כך אתם מתקשרים ל-3 חברים אקראיים שגרים בסיאטל ושואלים כל אחד מהם "האם יורד גשם?". עובדה חשובה: לכל חבר יש סיכוי של 2/3 להגיד לכם את האמת ו 1/3 סיכוי לשקר לכם. בשיחות מתברר- כל שלושת החברים עונים ש"כן! יורד כאן גשם". אם ככה, מהו הסיכוי שבאמת יורד עכשיו גשם בסיאטל?

תשובה: בעצם אתם זקוקים רק לחבר אחד שיגיד את האמת שיורד גשם בסיאטל. נחשב קודם את הסיכוי שיש לכם 3 חברים שמשקרים לכם במצח נחושה ושלא יורד גשם – לכל חבר יש 1/3 סיכוי לקר ואם נכפיל את שלושתם – (1/3*1/3*1/3)=1/27. ההסתברות שכולם אומרים אמת הינה 8/27 =(2/3*2/3*2/3). מרחב האפשרויות שכולם משקרים או אומרים אמת הינו: 9/27 =(1/27+8/27). אבל לא סיימנו...עלינו לחלק את ההסתברות שכולם דוברי אמת במרחב האפשרויות העומד בפנינו ולכן – יש כ-89% סיכוי שבאמת יורד כרגע גשם בסיאטל 8/9 =(8/27:9/27).

3. שאלה שנשאלה בלינקדין
אתם נמצאים בחדר שיש בו 3 מתגי אור וכל אחד מהמתגים משפיע על אחת משלוש הנורות שבחדר הסמוך. עליכם לגלות עכשיו איזה מתג משפיע על איזו נורה. נקודת ההתחלה היא שכל הנורות כבויות ואין לכם שום דרך לראות מה קורה בחדר הסמוך, חוץ מכניסה אחת בלבד לחדר הזה. איך תגלו לאיזה מתג שייכת איזו נורה?

תשובה: נמספר את המתגים ב 1,2 ו- 3. נשאיר את 1 כבוי, נלחץ על 2 למשך 10 דקות. נכבה את המתג ואז נלחץ על מתג 3. עכשיו נכנס לחדר שליד, ונבדוק- הנורה שתהיה עדיין חמה אבל לא דולקת היא נורה השייכת למתג מספר 2. זו שדולקת שייכת למתג מספר 3 כך שהגיוני שהנורה האחרונה שכבויה שייכת כנראה למתג מספר 1.

4. שאלה שנשאלה בגוגל
יש לכם שני כלי קיבול – אחד בנפח של 3 גלון והשני בנפח 5 גלון. כיצד תמדדו במדויק 4 גלונים של מים מבלי להיעזר בשום אמצעי אחר?

תשובה: נתחיל במילוי הכלי של 3 הגלון. כשהוא מלא - נשפוך מתוכו את המים לתוך כלי הקיבול של 5 הגלון. עכשיו הכלי הקטן ריק והגדול מלא ב 3 גלון. נמלא שוב את הכלי הקטן יותר ב 3 גלון מים ושוב נשפוך אותם לכלי הגדול של ה-5. רק 2 גלון מים יכנסו... ובכלי הקטן יישאר גלון אחד של מים. נרוקן את הכלי הגדול של ה-5 ונמלא אותו במים מכלי הקיבול הקטן יותר. עכשיו בכלי הגדול יש גלון מים אחד. נמלא שוב מים בכלי של 3 הגלון ונעבירם לכלי הגדול- עכשיו יש בו בדיוק 4 גלוני מים. אגב, חוץ מהמון מים, עכשיו כנראה שגם יש לנו עבודה בגוגל...!

5. שאלה שנשאלה באפל
מולכם 3 תיבות. באחת מהן יש (איך לא??) תפוחים, בשנייה- תפוזים, בשלישית- הפתעה- גם תפוחים וגם תפוזים. הבעיה היא ששלושת התוויות על התיבות לא נכונות באף תיבה, כך שאף תווית לא מעידה על התוכן של התיבה. אתם יכולים לפתוח רק תיבה אחת מבלי להציץ ולקחת מתוכה פרי אחד. איך תסדרו מחדש את התוויות כך שזה יהיה נכון בזכות פרי אחד בלבד ששלפתם מהתיבה?

תשובה: ניגש לתיבה המסומנת (בטעות) תפוחים ותפוזים. בגלל שידוע מראש שזו טעות- ברור שיש בה או תפוחים או תפוזים. אם נוציא ממנה תפוח- זו תיבת התפוחים ואם תפוז- זו תיבת התפוזים. עכשיו נעביר אליה את התווית הנכונה. לשם ההסבר, נניח שזו תיבת התפוחים דווקא. ברור לנו שהתיבה עם תווית התפוזים עדיין לא נכונה וברור גם שהיא לא תיבת התפוחים (כי כל התוויות מההתחלה שגויות). לכן- זו חייבת להיות תיבת התפוחים והתפוזים. מה שמוביל למסקנה שהתיבה השלישית היא תיבת התפוזים.

עכשיו היו כנים עם עצמכם- כמה שאלות הצלחתם לפתור לבד? לפי זה תוכלו גם לחשב בעצמכם (והפעם בלי עזרה שלנו...) מהו הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה בגוגל, פייסבוק או אפל...

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה