10 נושאים שמפתחים לעולם לא יפסיקו להתווכח עליהם

תגידו, מה קדם למה- התרנגולת או הביצה? ומה אוכלים קודם בקרמבו- את הקרם או את העוגייה? יודעים מה? עזבו שטויות, כי השאלות הפילוסופיות האלה הן עוד כלום בהשוואה לנושאים חשובים יותר. הנושאים הללו שמפתחים לעולם לא יפסיקו להתווכח עליהם.

אז באיזה צד אתם בויכוחים הנצחיים האלה? זה הזמן לתפוס עמדה ולמצוא פתרון למחלוקות האלה פעם אחת ולתמיד (או ש...לא...?):

1. קוד קצר הוא תמיד טוב יותר מקוד ארוך- כשהמשתמשים שואלים "זה הכל?!" וכשהעבודה שנעשתה מאחורי הקלעים נשארת בדיוק שם- בלתי נראית, כנראה שהמפתח עשה עבודה ממש טובה. אבל אם אתם מאלה שמתייחסים לקוד שלכם כאל עבודת אמנות וירטואוזית או כפרה קדושה- כנראה שנקודה הזו לא תבוא לכם טוב, נכון?!

2. מפתחים שלא כותבים קוד בזמן הפנוי שלהם לעולם לא יהיו טובים כמו אלה שכן- למה? כי פיתוח זו לא עבודה והרבה יותר מאשר רק פרנסה. לפתח זו אהבה אמיתית, תחביב מהנה ואפילו דרך חיים!

קוראים כתבות במקום לעבוד?

בואו למצוא משרה שבאמת תעניין אותך

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:3. טאבים לעומת רווחים-  חוץ מאשר כשמפתחים ב- Python, להחלטה אם להשתמש ברווחים או בטאבים אין שום השפעה על תקינות הקוד ולמרות זאת הנה לכם ויכוח נצחי שהוא האבא והאמא של כל הוויכוחים בין מפתחים. בינתיים אין שום סימן להכרעה אפשרית.

4. מי שיודע לפתח רק בשפת פיתוח אחת, איננו מפתח טוב-  גם אם מדובר במפתח C# מדופלם או במפתח JAVA מן המניין, לדעת רק שפה אחת זה לא מספיק טוב. הסיבה פשוטה: מכל שפת פיתוח לומדים משהו אחר על כתיבת קוד, מה שתורם לשיפור ולחידוד כישורי הקידוד. וזה בדיוק מה שחסר למי שמכיר רק שפת פיתוח אחת.

5. כן! מותר לבצע חיפושי קוד בגוגל-  אם אתם מאלה שבמשך שנים שיננו בעל פה ערימות של ספרי תכנות, יש מצב שהנקודה הזו לגמרי לא תבוא לכם טוב. אבל האמת היא שחוץ מכם, רבים יטענו שאין שום דבר רע במידע שנשלף מגוגל תוך מספר שניות. לכן גם אין טעם שתצאו כנגד אלה שמשתמשים ברשת כדבר שבשגרה. הגיע גם הזמן להודות- אף אחד לא יודע הכל - כל הזמן וגם זה בסדר. הטענה הזו מעצבנת אתכם? שכנעו אותנו שאנחנו טועים!

6. SQL  זו שפת תכנות לכל דבר, אז תשתמשו בה ככזו-  בדיוק כמו JAVA  או C++  גם SQL זו שפת פיתוח וכשפת פיתוח אין סיבה לכתוב באמצעותה ברישול. גם ב SQL חובה לכתוב בצורה שקל לקרוא וגם לתחזק.

7. UML זה לגמרי מיותר- אם מתעקשים, אפשר להסכים שדיאגראמות  UML ל- Composite Pattern, הן שימושיות אבל פרט לספציפיות האלו, לדיאגראמות UML  פשוט אין שום ערך!
8. האספקט החשוב ביותר בכתיבת קוד הוא הקלות שבה קוראים אותו כן, זה אפילו חשוב יותר מתקינותו של הקוד. אלה שטוענים כך גם ימשיכו ויגידו שכשהקוד קריא קל מאוד לתקן אותו, לשפר אותו, להבין אותו. אז מה אתם חושבים? האומנם?!

9. שפת הפיתוח הראשונה שצריך ללמד בפקולטות למדעי המחשב היא JAVA- אם אתם מאלה שבטוחים שזה לא נכון, בטח תגידו שמי שלא חווה דיבאגינג של זליגות זיכרון ב C++/C לעולם לא באמת יעריך מספיק את היתרונות של פיתוח ב- JAVA. אז מה דעתכם? נכון או לא נכון?

10. סטאטי לעומת דינאמי כל מפתח מכיר בחשיבות של בדיקת האיות וההקלדה, אחרי הכל- מספיקה טעות אחת ממש קטנה בכדי שתוכניות שלמות לא תעבודנה כמו שצריך. אז האם הבדיקה צריכה להתבצע בזמן הקומפילציה או בזמן הרצת הקוד?

בואו נתפקד: איזה צד אתם לוקחים בויכוחים האלה? אנחנו בטוחים שיש עוד כמה נושאים שאתם לא מפסיקים להתווכח עליהם עם החברים שלכם... איזה?

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה