17 טיפים לכתיבת קורות חיים. מנקודת מבטה של המגייסת

רבות נכתב על כתיבת קורות חיים באופן הנכון. אם תעשו חיפוש בגוגל תקבלו לא פחות מ- 500,000 תוצאות. אך האם אתם חושבים שמאז פריצתה של גוגל אין אנו מקבלים קורות חיים ש.. איך נאמר? זקוקים לשפצור? ניחשתם נכון. עדיין מקבלים. אז לכל מי שפספס, לא קרא או לא שמע - המדריך המלא לכתיבת קורות חיים כפי שרכזת הגיוס רואה אותו.

17 טיפים לכתיבת קורות חיים. מנקודת מבטה של המגייסת

1. לצמצם. לצמצם. לצמצם
אין צורך בהסברים של חצי עמוד על מה עשיתם בכל עבודה. חשוב שתציינו את השם המדויק של התפקיד שעשית בפונט מודגש, ואתם יכולים להוסיף בשתיים שלוש שורות מה התפקיד כלל. אל תתפלספו ואל תסתבכו (את השאר אם תרצו תוסיפו בראיון). מישהו צריך לקרוא את זה אחר כך, בין אם מגייס In-house ובין אם מישהו בחברת השמה.

2. שיהיה נעים לעין
תשתדלו לא לגרום לקובץ קורות החיים שלכם להיראות כמו ערימת ג'יבריש. כלומר אל תשתמשו בפונטים שונים בגדלים שונים ובצבעים שונים. דאגו שהמרווחים יהיו סבירים, לא צפופים מדי או רחוקים מדי. שמרו על אחידות, ניקיון ובהירות (אריאל או דיוויד 12 ברווח 1.5). פעמים רבות אנשים חושבים שעל ידי ריבוי הצבעים, הפונטים והמרווחים - הקו"ח שלהם יבלטו. בדקו את עצמכם: אם קורות החיים שלכם נראים כמו חוברת צביעה של ילד בגיל ארבע, קחו בחשבון שזה יימצא בתחתית הערימה.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

3. לא לכתוב תפקידים אמורפיים
טעות נפוצה היא לחשוב שככל שאתם כותבים את התפקיד בצורה מופשטת, הוא יישמע יותר High-Society. (משפט רע לדוגמה: עזרתי למנהל חטיבת הייצוא בקשר לשינוע של יוזמות בתחום תפקידים ניהוליים בספירת האינטרנט). לכל תפקיד יש שם. אנא ציינו אותו.

4. שפות זרות
למראיין אין צורך לדעת את רמת האנגלית שלכם בכל המישורים קריאה, כתיבה, דיבור וכו'. או שאתם יודעים או שלא. אם למשל בספרדית אתם לא יודעים לדבר או לכתוב אבל רמת הקריאה שלכם היא בינונית – אל תכתבו כלום!

5. לא לסלף את המציאות
אם עזרתם לשני חברים שלכם לפרמט את המחשב, אל תקראו לעצמכם "טכנאי pc".

6. עברית שפה קשה
אם אתם לא יודעים לכתוב בעברית, תדאגו לעשות לכם הגהה. אל תכתבו בקורות חיים משפט כמו: "הבדתי בתפכיד מהנדס מחונות" ותצפו שיתייחסו אליכם ברצינות. שגיאות כתיב בקורות חיים – A big no - no.

7. אלאדין וארבעים השודדים
לעולם לא לכתוב קורות חיים בצורת סיפור. הקו"ח הם לא סדנה לכתיבה יוצרת, זה מסמך אינפורמטיבי.

8. T.M.I
דוגמאות למה לא לכתוב בפרטים אישיים: רווק + כלבה, מצב משפחתי - מאורס, נשוי באושר לאישה מקסימה או אבא גאה לעידו, נטלי ודני.

9. מה זה האימייל הזה?
דוגמאות לאימיילים מוזרים:
bigboobs@gmail.com
money.maker@walla.com
honey-bunny@netvision.com

תהיו מקצועיים. אימייל צריך להכיל את השם האמיתי שלכם או את שם העסק. תעשו הפרדה בין אימייל לענייני עבודה לבין אימייל לחברים. אתם יכולים להצטייר כאנשים הזויים.

10. ציון חשוב
אם ציון הפסיכומטרי שלכם הוא 602, באמת שאין צורך לציין אותו.

11. אתר אותי
לכל המעצבים גרפיים ולבוני האתרים למיניהם: אם טרחתם לשים קישור לתיק עבודות שלכם, אנא ודאו שהאתר עובד ולא Under Construction.

12. כל עבודה מכבדת את בעליה
ולמרות זאת, אין צורך לציין כל עבודה שעשיתם בחופש הגדול בין כיתה ח' ל-ט'. אם עבדתם שבעה חודשים בפס ייצור של מפעל עופות ברהט - זה לא מעניין.

13. המפענחת
אל תשלחו קורות חיים באמצעים בלתי מזוהים. אין צורך במצגת אקסטרווגנטית של פאוור פוינט או בקובצי psd, png, tff, pdf וכו'. תוכנת וורד של אופיס מיקרוסופט Will do just fine.

14. מה הניק שלך
בבקשה תשתדלו להימנע מלציין שמות כינוי/חיבה. אין לנו צורך לדעת איך החבר'ה שלכם קוראים לכם. אם אתם כותבים משה (מושיקו) ביטון, אוהד (פינקי) ליכטנשטיין או יצחק (צ'יקו) בוזגלו, אתם לא נשמע רציניים במיוחד או כמו הכלי הכי חד במחסן הכלים.

15. Catch me if you can
שימו לב שמספר הטלפון שלכם נכון ולא חסרה בו ספרה, או כאשר מתקשרים אליו נשמעת ההודעה: "המספר שאליו הגעתם איננו מחובר" (מגדילי הראש רושמים בקורות חיים גם טלפון שגוי וגם אימייל שגוי). איך אנו אמורים ליצור אתכם קשר? בטלפתיה? זה מתקשר כמובן לסעיף ההגהה לאחר כתיבה.

16. טלפון שבור
"אני לא יכול לדבר כרגע, אני בפגישה, אני אחזור אלייך עוד חצי שעה" - תוצאה: לא חוזר.
"אני יכול לדבר בין השעות חמש לשבע בערב" - תוצאה: כשמתקשרים בשעות הנ"ל אין מענה. בסופו של דבר המגייסת תתייאש. וגם אם לא, איזה רושם השארתם? איך נמליץ עליכם בחום, איך?

17. חיזור גורלי
תבדקו את עצמכם: אם שלחתם היום את קורות חייכם יותר מ-400 פעם, סימן שאתם מחזרים סדרתיים. (Note to self: הקפידו לשלוח את קורות החיים שלכם רק במידה ויש בהם שינוי).

לסיכום: בעולם של היום אנשים רוצים נגישות בהירות, ענייניות ומיידיות. כתבו ברור ועדיף בנקודות. המוח שלנו, בנוסף לתוכן, זוכר תבניות. זכרו זאת.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה