5 שפות הפיתוח הכי קשות ומוזרות שאי פעם המציאו

יכול להיות שכשישבתם על הכסא הקשה והלא נוח בחדר 210 בקורס מבוא ל- C באוניברסיטה, חשבתם שזו שפת הפיתוח הכי קשה שאי פעם המציאו. טעיתם, כמובן... יש עוד אינספור שפות פיתוח שהן הרבה, אבל הרבה יותר קשות ושלמזלכם עדיין לא נתקלתם בהן בשום מקום עבודה.

אם עדיין לא שמעתם עליהן, הגיע הזמן שתכירו... קוראים להן שפות הפיתוח האיזוטריות ובשם החיבה- esolang. מדובר בשפות פיתוח שהומצאו במטרה אחת: לקרוא תיגר על גבולות כתיבת הקוד, לאתגר את המפתחים וכן... גם סתם לשם השעשוע.

אז החדשות הרעות הן שמדובר בשפות פיתוח קשות במיוחד, אבל החדשות הטובות הן שכנראה לעולם לא תפגשו בהן ולא תצטרכו להתנסות בעצמכם. אלא אם כן... טוב, אלא אם כן אתם ממש דומים לחתולים, או יותר נכון- לכאלה שהסקרנות הורגת אותם.

במקרה הזה, הכנו לכם רשימה קצרה של איזולנגים כאלו לדוגמה. והרי הן:

• Brainf*ck- השפה הזו הומצאה בשנת 1993 על ידי אחד- אורבן מולר. המטרה שלו היתה להמציא שפה שתאפשר לו לכתוב את הקומפיילרים הכי קטנים למערכת ההפעלה Amiga גרסא 2.0. מדובר בשפה שכמעט ובלתי אפשרי לקרוא משום שאין בה בכלל מילים, יש בה רק 8 סוגי פקודות שכולן סימנים ולמרות זאת היא נחשבת למקום הראשון מבין האיזולנגים. אלה הפקודות- > <+-.,[ ] והמילה hello נראית בה ככה:
++++++++++[>+++++++>++++++++++>+++<<<-]>++.>+.+++++++
..+++.>++.<<+++++++++++++++.>.+++.------.--------.>+.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

• Cow- כן, הכוונה לפרה. ההנחה היא כזו- לפרות יש רק מילה אחת בלקסיקון ועליה מבוססת כל מערכת התקשורת שלהן. כתוצאה מכך, כל הפקודות בשפת הפיתוח הזו מבוססות על אותיות המילה... מו. למשל: Moo, moo, MOo, Oom וכן הלאה.... לשפה הזו יש אפילו גרסא של C++.

• Intercal- לשפה הזו אין ראשי תיבות והיא תגרום לכם להתפתל בחוסר נוחיות על הכסא (הרבה יותר מאשר בשיעור המבוא ההוא באוניברסיטה), להשתנק ואפילו לצחוק צחוק פרוע. בין היתר תמצאו בה פקודות כמו “READ OUT”, “IGNORE”, “FORGET", ו- “PLEASE”, לרבות (לא פלא)... PLEASE GIVE UP. אבל זה עוד לא הכל... אחת הבעיות שמפתחים עלולים להיתקל בהן בשימוש בשפה הזו היא שהם כל הזמן צריכים להשתמש בפקודה Please. אם הם לא ישתמשו בה מספיק, שום דבר לא ממש יעבוד להם. אתם מבינים? זה לא יעבוד פשוט בגלל שהתוכנית שלהם לא מספיק מנומסת. אגב, גם שימוש יתר לא יעזור פה... כי נימוס מוגזם גם לא מתקבל בברכה.

• Chef- כשמה כן היא... בשפה הזו תוכניות נראות בדיוק כמו מתכוני בישול. על פי תקנון השפה, על ה"מתכונים" להיות לא רק תקינים ומובילים לתוצאות, אלא גם קלים להכנה וטעימים בטירוף. עליהם להתאים לשפים בעלי תקציב משתנה ונוסף לכל, יש להשתמש בדרך המקובלת לשקול ולמדוד כמויות כמו למשל- כוס או כפית. המילה Hello תכתב בשפה הזו ככה:

.Ingredients
72 g haricot beans
 101 eggs
108 g lard
 111 cups oil
 32 zucchinis
 119 ml water
 114 g red salmon
100 g dijon mustard
33 potatoes
 .Method
Put potatoes into the mixing bowl. Put dijon mustard into the mixing bowl. Put lard into the mixing bowl. Put red salmon into the mixing bowl. Put oil into the mixing bowl. Put water into the mixing bowl. Put zucchinis into the mixing bowl. Put oil into the mixing bowl. Put lard into the mixing bowl. Put lard into the mixing bowl. Put eggs into the mixing bowl. Put haricot beans into the mixing bowl. Liquefy contents of the mixing bowl. Pour contents of the mixing bowl into the baking dish
 .Serves 1

• ואחרונה חביבה, שפת Whitespace. השפה הזו שוחררה לציבור בראשון לאפריל 2003 ורבים הניחו בגלל התאריך שזו בדיחה. אבל למרבה הצער זו ממש לא היתה בדיחה. אתם יכולים לנחש לפי שם השפה שהסימנים שמרכיבים אותה הם בעיקר מקש הספייס וגם מקשי הטאבים והמקפים. בקיצור, השפה מתעלמת מכל שאר התווים וכתוצאה מכך יכולה להיווצר תוכנית מהמרווחים בתוך קטע קוד של כל שפה אחרת. נשמע מופרך? אכן כך... 

נתקלתם בעוד שפה משונה כזו? אולי מצחיקה? שתפו אותנו!

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה