7 שיעורי קריירה שכדאי שתלמדו ממשחקי הכס

לפעמים כשמנסים להתקדם בעבודה או למצוא אחת כזו, זה מרגיש לא פחות קשה מאשר להילחם במתים מהלכים, לצאת לקרבות פנים מול פנים או להגן על המלך, לכן, הגיוני שיהיה המון מה ללמוד או לפחות לקבל השראה מהסדרה "משחקי הכס" .

הנה 7 שיעורי קריירה שכדאי לכם ללמוד ממשחקי הכס:

1. בחרו בבני הברית הנכונים- במשחקי הכס בכדי לשמור על הצוואר שימשיך להיות מחובר לגוף, על כל דמות להתחבר (וכמה שיותר מוקדם- ככה טוב) עם האנשים הנכונים ולכרות איתם ברית. לעולם אי אפשר לדעת מתי יגיע הצורך להשתמש בקשרים הללו בכדי לצאת יחד למלחמה, להבריח מישהו מהכלא או סתם בכדי להזהיר מישהו שכוס היין שלו מורעלת. כך גם בעבודה- בנו לעצמכם רשת טובה של קשרים, עשו בחירות חכמות ואסטרטגיות, התחברו עם האנשים הנכונים ואל תשכחו לשאול את עצמכם שתי שאלות חשובות: איך אני יכול לעזור לאדם הזה בקריירה שלו? ואיך הוא יכול לסייע לי?

2. אבל אל תצפו שכולם תמיד יסכימו איתכם כל הזמן- חשוב לשתף פעולה עם אחרים, כדאי להתחבר עם אנשים בתחום העיסוק שלכם, אבל, לא הגיוני לצפות שכולם תמיד יסכימו איתכם על הכל ואם אתם מנהלים עובדים, זה נכון אפילו יותר. קחו לדוגמה את ג'ון סנואו... מנהיג צריך לפעמים לקחת החלטות קשות, גם כאלה שלא בהכרח ימצאו חן בעיני כולם.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

3. ידע זה כוח- ואריס וה"ציפורים הקטנות" שלו הוא הדוגמה הטובה ביותר לכך שידע זה כוח... או לפחות דרך מעולה להיות תמיד צעד אחד לפני כולם. אבל אל תתבלבלו! זה לא אומר שאנחנו מציעים לכם להשתמש בידע הזה, כמו ואריס, בכדי להכריח אחרים לעשות את מה שאתם רוצים, אבל כן בכדי להיות צעד אחד לפני עובדים אחרים... בקיצור, האם אתם מעודכנים מה קורה בתעשייה שלכם? מה חם? מה פחות? כבר למדתם את שפת הפיתוח הכי חדשה? אתם בעניינים במה שקורה אצלכם בארגון? מה, לא? הגיע הזמן להתחיל לשלוח את ה"ציפורים הקטנות" שלכם...

4. התנהלו תמיד ביושר ובהוגנות- זה נכון שלפעמים נראה כי דווקא הרשעים מצליחים ומנצחים, אבל... ברוב המקרים זה רק זמני, כי בהמשך זה אף פעם לא נגמר טוב עבורם. אנחנו לא צריכים להזכיר לכם את סצנת החתונה האדומה, נכון? זכרו זאת בהקשר של הקריירה שלכם גם ברגעים שבהם יהיה הרבה יותר קצר וקל לעגל פינות, למצוא קיצורי דרך ואולי אפילו לא לומר את האמת- לטווח הארוך זו שגיאה גדולה.

5. דעו את החוזקות שלכם- טיריון לאניסטר כמעט מת בסדרה כבר 10 פעמים. בכל פעם הוא הצליח להגן על עצמו מחדש ולהיחלץ בשלום מצרות צרורות רק באמצעות... הפה הגדול שלו. כן, מסתבר שלשון שנונה, כושר ביטוי מעולה, חוש הומור ונאום מעלית משכנע הם כישורים לא פחות חשובים מאשר כוח פיזי, שרירים וכושר לחימה. גם אתם, תמיד היו מודעים לחולשות שלכם ולא פחות- לחוזקות ואל תשכחו להשתמש בהם בכל הזדמנות.

6. הילחמו כדי להשיג את מה שאתם חושבים שמגיע לכם- גם בווסטרוז כיסא המלוכה לא מוגש במתנה לכל מי שחושב שהוא מגיע לו והדמויות נלחמות כל אחת את המלחמה שלה. מי שרוצה להשיג משהו- צריך להתאמץ לגרום לזה לקרות ובטח ובטח לא לצפות מאחרים להילחם במקומו (גם ככה כולם עסוקים בלפחד שהחורף מגיע). גם בעבודה, אף אחד מהקולגות שלכם לא ייאבק כדי שהבוסים יקדמו דווקא אתכם, אף אחד אחר גם לא יצא לקרב כדי לשפר לכם את השכר או כדי להשיג לכם את המשרד הפינתי. מאמינים שמגיע לכם שיפור שכר, שעות עבודה מאוזנות יותר, שבועיים חופש או קידום? צאו לקרב.

7. השיגו לעצמכם דרקון- אנחנו רציניים...! עשו לעצמכם טובה- השיגו דרקון יורק אש, ומאותה נקודה והלאה הסתיימו צרותיכם וכל מה שתרצו- כנראה שתשיגו...

ולסיום, מה שאסור לכם ללמוד מהסדרה משחקי הכס: בכל מה שקשור לקריירה שלכם, כדאי להימנע ככל האפשר מעלילה כזו סבוכה שאף אחד לא יהיה מסוגל להבין או לפחות לעקוב אחריה...

(לבחור בעלי ברית חכמים, לשחק בהוגנות, שתמיד יהיה לך נאום מעלית מוכן ועוד)

 

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה