8 הכללים ליצירת פיץ' מנצח מול משקיעים

נמאס לכם לחפש עבודה בהייטק ? החלטתם לעבוד רק בשביל עצמכם? הקמתם סטארט אפ וכל שנדרש עכשיו זה... כסף? יופי! זה הזמן לבנות מצגת מדהימה ולהתחיל לחזר קצת אחר משקיעים פוטנציאלים. 

איך עושים את זה? אין יוצרים פיץ' מנצח לפגישות עם משקיעים? הכנו לכם 8 כללים חשובים:

1. זמן זה כסף- הזמן של המשקיעים שמוכנים לפגוש אתכם יקר מאוד ואת זה אתם בטח יודעים... אז התייחסו זמן הזה בכבוד ונצלו אותו בחכמה. בנו פיץ' קצר בן מספר דקות בלבד – היו חדים וממוקדים כמו קרן לייזר. זה יוכיח למשקיעים שגם להשקעה שלהם כנראה תתייחסו בכבוד...

2. כמה שיותר פשוט- ככה טוב. גם אם הרעיון שלכם מורכב, נסו לפשט אותו. השתמשו בשפה ברורה וקלה להבנה במקום במילים גבוהות ומסובכות, ברמה כזו שגם ילד בכיתה ד' יוכל להבין את הרעיון. אל תאריכו במילים, אבל גם אל תשאירו מחוץ למצגת מידע חשוב. החליטו מראש מהם המסרים שחשוב לכם להעביר והסבירו בדיוק מהו המוצר או השירות שאתם רוצים לקדם ואילו בעיות הוא אמור לפתור. עשו את זה ישר ולעניין!

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

3. הוכיחו ידע שליטה בשטח. האם כבר קיימים מוצרים או שירותים דומים לשלכם? כמה? איפה? מי המתחרים שלכם? הראו שליטה בשוק עד רמת הביטס והבייטס הכי קטנים.

4. הציגו את הייחוד שלכם. למה הרעיון שלכם יוניקי? במה הוא מיוחד בהשוואה לדברים דומים שכבר קיימים? מה הדבר הספציפי שהופך אותו לטוב יותר? אם אין לכם תשובה טובה לזה- אל תטרחו בכלל לפנות למשקיעים.

5. בנו פרופיל מדויק של הלקוח הפוטנציאלי. מי עשוי להתעניין במוצר או בשירות הזה? איפה בעולם? מה מאפיין אותו? גיל? מין? מהי רמת הביקוש הפוטנציאלי? פלחו היטב את קהל היעד והראו שאתם מכירים אותו היטב ולעומק.

6. ציינו לוחות זמנים מדויקים. הרעיון הוא רק הבסיס של העסק וכדאי להוכיח למשקיעים שאתם לא רק אנשי רעיונות ותיאוריה, אלא גם אנשי עסקים שהרגליים שלהם על הקרקע. אל תשכחו שבעסקים לכל דבר יש יעדים ברורים ולו"ז צפוף. קביעת יעדים (גם אם מדובר על יעדים שהם בינתיים רק עבור עצמכם) תוכיח למשקיעים שאתם רציניים וש... you mean business!

7. יש כבר מכירות? הציגו מספרים מדויקים. אם לחברה כבר יש מכירות (יפה לכם!)- שלטו בנתונים והציגו אותם באופן המדויק ביותר. אל תשכחו לציין כמה זמן לקח הגיע לרמה הזו של מכירות, בטח אם מדובר ברעיון טרי יחסית ובפרק זמן קצר במיוחד.

8. היו אמיצים. בטוחים שההשקעה שתקבלו תניב הצלחות? אל תתביישו להציג את התוצאות המדהימות שאתם צופים להן. אם תגיעו לפיץ' מוכנים ומתורגלים, עם קורטוב של ביטחון עצמי (אבל לא מוגזם ומנותק מהמציאות) המשולב בהתלהבות אותנטית, כנראה שתעברו לשלב הבא. זכרו! משקיעים יתנו לכם כסף אם הם יזהו ברעיון שלכם פוטנציאל לייצר עוד כסף- והרבה יותר ממה שהם השקיעו... אז, גם אם לא נשאלתם, הכינו את התשובה הכי טובה שלכם לשאלה: איך המוצר/השירות הזה יעשה אותנו (המשקיעים) הרבה, הרבה יותר עשירים?!

אומרים שהסטטיסטיקה לא משהו... שמכל 1000 פיצ'ים שמשקיעים שומעים, רק ב 100 מהם הם ישקיעו ורק 10 מתוך 100 החברות שישקיעו בהן, באמת יצליחו. בנו את הפיץ' שלכם נכון כדי לנצח את הסטטיסטיקה ומי יודע? אולי בקרוב החברה שתקימו תכנס לרשימת ה- 10 חברות הייטק ישראליות ומובילות...

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה