DevOps - שניים במחיר אחד

חשבתם שכבר ראיתם ושמעתם הכול? הכירו את ה-DevOps, המילה האחרונה בעולם ההייטק. מדובר בתחום חדש, שונה באופיו משאר מקצועות ההייטק, אשר משלב בתוכו כמה עולמות תוכן ודורש שילוב של מגוון כישורים מקצועיים. DevOps - הצצה ראשונה.

DevOps - שניים במחיר אחד

מה זה בעצם DevOps?

תחום ה-DevOps הוא למעשה 'גשר' ארגוני המחבר בין הפיתוח (Development) לאופרציה (Operation) בארגון. ה-'Dev' מתייחס לכל האנשים הלוקחים חלק בפיתוח המוצר, לרבות, תפקיד מנהל מוצר (Product Owners) ותפקיד מומחה QA, ואילו ה-'Ops' מתייחס למהנדסי המערכת, מנהלי המערכות, צוות האופרציה, אנשי ה-DBA, מהנדסי הרשת ומומחי האבטחה – ולכל מי שאחראי לתקינות המוצר לאחר שחרורו ללקוח. 

מדובר למעשה בתפישת עבודה המשלבת בין שני התחומים. היא נולדה בעקבות חדירת שיטת האג'ייל לעולם ההייטק וההבנה כי במציאות משתנה ודינמית נדרש גוף המקשר בין אנשי הפיתוח לאנשי האופרציה. בהרבה מקרים, על אף שכולם מקדמים את אותו מוצר, צצים בין אנשי הפיתוח לאנשי התפעול לא מעט חיכוכים. אנשי הפיתוח מוסיפים פיצ'רים, מתקנים באגים ומוכנים להעלות גרסה חדשה למוצר, בזמן שאנשי האופרציה מעדיפים לשמור על יציבות המוצר ולהימנע משינויים שעשויים ליצור בעיות טכניות לא צפויות או אפילו השבתות.

משרות מבוקשות עבור אנשי DevOps:
תפקידים רלוונטים

המטרה, בסופו של יום, היא לפתח מוצר בשל ולדאוג לכך שיהיה תקין ושימושי גם לאחר עדכונים ושינויים – וכאן אנשי ה-DevOps נכנסים לתמונה: הם אלו שמנטרים את כל תהליך ההעברה של המוצר מהפיתוח לידי הלקוח, מספקים פתרונות תפעוליים ואף נכנסים לקוד של המוצר ומתקנים אותו במידת הצורך. הם מפתחים סקריפטים של PYTHON BASH PERL ומייעלים את הארכיטקטורה של התשתיות שעליהן בנויים המוצרים – ומכאן נובעת חשיבותו של התחום.

מי מתאים לעבוד ב- DevOps?

כשמחפשים מומחה DevOps, מחפשים למעשה איש אשכולות טכנולוגי: מישהו שיכיר את שפת הפיתוח, שידע לכתוב קודים וסקריפטים, שיהיה מומחה למערכות הפעלה, שיכיר לעומק סביבות IT ושיהיה בעל היכרות טובה עם בסיסי הנתונים הקיימים בשוק. בקיצור, מחפשים את ג'ק באואר של עולם ההיי-טק - כזה שכל ארגון זקוק לו כדי לעמוד בדרישות השוק המשתנה.

לא כל אחד יכול לעבוד בתחום. אנשי ה-DevOps נדרשים למגוון מיומנויות וכישורים מולטי-דיסציפלינריים. עליהם לחוש בנוח עם ממשקים וקונפיגורציות, אך גם להיות מוכנים 'להפשיל שרוולים' ולכתוב טסטים או לתקן באגים. בנוסף יש צורך ביכולות בין-אישיות, שכן עליהם 'ללכת בין הטיפות' ולתווך בין האינטרסים של שתי קבוצות עבודה שונות: הפיתוח והתפעול. הם צריכים להיות שגרירים, עושי שלום ומגשרים.

לסיכום, מדובר במהפכה בעולם הפיתוח. שינוי תפיסתי המאפשר למפתחים ולאדמיניסטרטורים לעבוד יחד ולטשטש את הגבול ביניהם. וכשהמטרות משותפות, ההשפעה על הארגון רבה: זמינות גבוהה יותר, לקוחות מרוצים יותר, Time to Market קצר יותר, מוצרים בשלים יותר לאורך זמן, ובקיצור: ארגון יעיל ואיכותי יותר.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה