.NET - על תוכנת הצללים של מיקרוסופט

אם נשים את הקלפים על השולחן, הצלחתה של .NET ומעמדה בעולם הפיתוח נובעים בין השאר מהפופולריות של הפטרונית שלה – חברת מיקרוסופט. מיקרוסופט, 'האימא והאבא' של .NET, דואגת לאנשים שבחרו בטכנולוגיה זו ורכשו לעצמם מקצוע הנשען על הכלים שפיתחה - ומזמנת עבורם ללא הרף הזדמנויות רבות לקידום, להתפתחות מקצועית ולהרחבת הידע שלהם. בישראל קלטו כבר מזמן את המסר, ועולם ה-.NET צומח, מתרחב ומושך אליו יותר ויותר כישרונות צעירים.

.NET - על תוכנת הצללים של מיקרוסופט

אך עם הזמן הפכה .NET לכלי פופולרי בזכות עצמה - גם ללא החסות של מיקרוסופט – ולא בכדי: יסודות ה-.NET מספקים ממשק פיתוח אחיד ונוח, מאפשרים להקים בקלות אפליקציות Web מתקדמות ולפתח תוכנות שולחניות - ומציעים סביבת עבודה נוחה גם למתכנתים שמרניים יותר, אלו שטרם חדרו לעולם פיתוח האפליקציות. כולם, ללא יוצא מן הכלל, תמימי דעים לגבי הפשטות היחסית של הפלטפורמה (או בשמותיה הנוספים: שכבת תוכנה, סביבה וירטואלית) ולתרומתה הרבה לעולם הפיתוח.

טכנולוגיית .NET מבוססת על שני עקרונות מפתח: ניידות ותיווך ביניים. אלו מסייעים לאפיון שלה כשכבה הפועלת להרחבת אפשרויות העבודה עמה ומאפשרים לקדם עבודה מול תכניות מסוגים שונים ומגוון מעבדים. סביבה וירטואלית זו משמשת כ'שכבת שירות', ועליה נסמכות תוכנות אחרות השואבות ממנה קשת רחבה של שירותים דוגמת הצפנה, ניהול זיכרון ושירותי קלט-פלט. הישענות על .NET כשכבת תוכנה מאפשרת יצירת תקשורת בין מגוון פלטפורמות השונות בתכלית זו מזו, כאשר המשותף להן הוא אך ורק הסביבה הווירטואלית שמציעה דוט נט.

משרות .NET מבוקשות:
תפקידים רלוונטים

בעקבות הצלחתה של .NET עלה הביקוש למתכנתים המתמחים בטכנולוגיה זו. בוגרי לימודי .NET מגיעים לשוק העבודה כשהם מצוידים בידע מולטי דיסציפלינרי וביכולת לעבוד מול טכנולוגיות רבות במקביל, ובהתאם לכך השכר המוצע להם גבוה מהממוצע: מתכנת .NETמתחיל יחזור הביתה עם משכורת של 18-15 אלף ₪, ולאחר שנתיים יטפס שכרו ל-20 אלף ₪ ואף יותר.

הגרסה האחרונה של .NET היא .NET2015, והיא חלק מפרויקט האפליקציות האוניברסליות של Windows - פרויקט להאחדת אפליקציות, קרי לפיתוח אפליקציה אחת אשר תרוץ על שלל פלטפורמות חלונות (Windows Phone, Tablet, PC & Xbox) באמצעות התאמות קוד זעירות. מבחינות רבות מדובר בבשורה אמיתית, שכן האחדת האפליקציות צפויה לחסוך משאבים ומאמצים רבים הנלווים לכל פיתוח של אפליקציה חדשה.

עם היכולת לראות את הנולד, לחזות את הרבגוניות המדהימה של פלטפורמות עתידיות ולהתאים את סביבת העבודה לכל אחת ואחת מהן, אין זה פלא שרעיון ה-.NET נחשב עד היום פורץ דרך. ההיסטוריה הקצרה יחסית של .NET מספרת את סיפורה של שכבת תוכנה יעילה וקומוניקטיבית במיוחד, אוניברסלית מבחינת יכולותיה, כזו המדברת מעט - אך עושה המון.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה