כן, היא גם בוויקיפדיה ובפייסבוק – PHP, נעים להכיר

PHP, שפת התכנות הפופולרית ליצירת דפי WEB דינמיים, עברה לא מעט גלגולים בחייה הלא-קצרים. את נשימותיה הראשונות נשמה PHP בשנות התשעים, כחלק מייעודה המקורי כשפת תסריט ממוקדת יישומי אינטרנט (Personal Home Page) לטיפול בטפסים - ועם הזמן חוותה שינוי מבני שהביא גם לשינוי בשמה (PHP Hypertext Preprocessor). 

כן, היא גם בוויקיפדיה ובפייסבוק – PHP, נעים להכיר

לאחר המהפך התמקדה PHP בהפיכת דפים סטטיים לדינמיים ובהרחבת פוטנציאל השימוש לתמיכה בבסיסי נתונים ופרוטוקולים, אך גם לאחר השינוי נשמרו תכונותיה הבסיסיות של השפה המקורית - דוגמת התבססותה על קוד פתוח, הידידותיות שלה למשתמש וקרבתה לשפת ה-C הוותיקה.

PHP מוגדרת כטכנולוגית צד שרת (Server side), והיא שולחת את תוצריה אל הדפדפן. סגולותיה של השפה באות לידי ביטוי ברמת אבטחה גבוהה ובריבוי כלים וספריות להגדלת הדינמיות של האתר, והיא מאפשרת למשתמשים לבצע שינויים תכופים בתוכן, לעדכן את הדפים ולהעשיר את מגוון אפשרויות הניהול – יתרונות המגדילים את מרחב הפעולה של גולשים לא מנוסים או נעדרי רקע רלוונטי.

כך למשל ניתן לערוך תכנים, להעלות תמונות וטקסטים, ובעיקר לנהל אתרי חדשות, אנציקלופדיות דוגמת ויקיפדיה ורשתות חברתיות דוגמת פייסבוק. והיתרון הוא שגם אם המידע המתעדכן הוא אדיר בהיקפו, האתר יכול להתבסס כולו על קובץ PHP אחד – ממש כמו בוויקיפדיה.

משרות PHP מבוקשות:
תפקידים רלוונטים

ואיפה הכסף? כמו תמיד – בשירות הנוסף. ריבוי התפריטים ואופציות הניווט מגדיל את הפונקציונליות של האתר, משפר את מרחב התמרון הקיים בממשק הניהול ומספק תוספות בתשלום עבור מתכנתים המבקשים לחסוך לעצמם זמן ומאמץ בלי להתפשר על פונקציות שהגדיר עבורם האתר.

על מנת להתחיל לעבוד עם PHP ולהריץ סקריפטים במחשב יש לבצע מספר פעולות פשוטות. ראשית, יש להתקין תוכנת שרת ומנוע PHP. שנית, יש לוודא קיומו של דפדפן במחשב, ושלישית – יש להתקין תוכנת בסיס נתונים בשם MySQL. את תוכנת השרת והמנוע מורידים ללא תשלום מאתר הבית של PHP, זהותו של דפדפן מועדף נקבעת על ידי המשתמש, ואת תוכנת בסיס הנתונים (הנסמכת אף היא על קוד פתוח) מורידים מאתרMySQL. לאחר ביצוע קונפיגורציה למנוע ה-PHP והוספת חשבונות משתמש לבסיס הנתונים - מהלכים המוסברים בפרוטרוט, אגב, באתרי הבית - הכלי עומד במלואו לרשות המפתחים.

האחראית לפיתוח השפה זה שנים רבות היא חברת זנד טכנולוגיות הישראלית. החברה הוקמה על ידי שני מתכנתים מהטכניון וממוקמת כיום בקליפורניה, והיא משחררת גרסאות עדכניות של השפה ועוסקת בניהול אפליקציות אינטרנטיות מבוססות PHP. הגרסאות האחרונות טיפלו בבאגים שדֻווחו על ידי משתמשים, והן מציעות שפת תכנות אמינה, מקצועית, המותאמת לעבודה מול שלל היישומים הקיימים כיום בשוק.

השילוב בין שפה פשוטה להבנה, שימוש בקוד פתוח, רמת אבטחה גבוהה והתאמה למגוון שרתים ומערכות הפעלה הפך אותה לפופולרית במיוחד בקרב מפתחים ובקרב בוני אתרים ואפליקציות ואף יצרה תפקיד חדש מתכנת PHP  - וללא ספק היא תמשיך לצבור תאוצה ותבוא לידי ביטוי בעוד ועוד יישומים אינטרנטיים.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה