שותפים להצלחה

דרושים בהייטק - סימנים שהגיע הזמן להחליף עבודה

נכתב ע"י יועצת השמה בכירה, GotFriends

זה לא קל להשיג את עבודות החלומות שלכם, אבל צריך להתחיל איפשהו.
כמה קפה אפשר להכין וכמה מסמכים אפשר להקליד? נכון שצריך להתחיל מלמטה וללמוד את המקצוע, אבל מתי צריך להגיד די ולעבור למקום אחר בו יידעו להעריך את כישוריכם?

דרושים בהייטק - סימנים שהגיע הזמן להחליף עבודה

זוכרים את הסרט "השטן לובשת פראדה"? בשביל להיות כתבת זוטרה, אמילי המסכנה הופכת להיות העוזרת האישית/מזכירה/נני/שליחה של מריל סטריפ (שדמותה מבוססת על Anna Wintour, עורכת הווג הידועה), וחייה הופכים ליום עבודה אחד ארוך ומתמשך.

אם המטרה שלכם מקדשת את האמצעים (ויש לכם כוח סבל יוצא דופן), יכול להיות שכדאי לכם לשאת את הנטל ולחכות לרגע בו תזכו לטיפת הערכה. אם העבודה הקשה לא נושאת פירות, ובינתיים אתם מתחילים להרגיש שאתם ממש לא במקום הנכון, כנראה שהגיע הזמן להחליף עבודה.

הנה 10 סימנים שיעידו שהגיע הזמן לחפש קריירה בשדות אחרים:

1. שביזות יום א'
אם אתם מתחילים להילחץ מהחזרה לעבודה כבר ביום שישי בצהריים, כנראה שמשהו לא בסדר. כאבי ראש, רעידות בגוף וחום גבוה שנובעים מהעובדה הפשוטה שיום ראשון כבר באופק, הם לא תסמינים רגילים. אף אחד לא שונא את העבודה שלו עד כדי כך.... אנחנו מקווים.
מסקנה: רע לכם, מלחיץ אתכם וממש אבל ממש לא בא לכם ללכת לעבודה - אז אולי כדאי שלא תלכו.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

2. אין כבוד לבכירים
בעולם מושלם כולנו היינו אוהבים את המנהלים שלנו עד כדי כך שהיינו מקוים לבלות איתם שעות נוספות גם אחרי העבודה, היינו חברים שלהם בפייסבוק וחולמים על הרגע בו יאמצו אותנו באופן רשמי לחיק משפחתם. לצערנו, אנחנו לא חיים בעולם מושלם. גם אם אתם לא מחבבים את המנהלים שלכם או הבכירים בחברה, עליכם לפחות לכבד אותם בכדי לנהל שגרה משרדית סבירה לכל הדעות.
מסקנה: בשביל כבוד צריך לעבוד. אם אין כבוד, כדאי שתחפשו מקום עבודה חדש. בכל מקרה מערכת היחסים הזו מועדת לכישלון.

3. חוסר שביעות רצון
גם אם אתם עובדים שעות כל כך ארוכות שאתם כבר לא זוכרים איך נראה אור יום, אתם לפחות אמורים לדעת מדוע אתם משקיעים כל כך, להיות גאים בעצמכם כשאתם נוחלים הצלחה ולהבין מדוע זה בעצם שווה את המאמץ. אם אתם ממש, אבל ממש לא מבינים מה יוצא מהעבודה שלכם ולאן כל זה מוביל, תחתכו לפני שתגיעו למקום בו גם לא יהיה אכפת לכם.
מסקנה: אם אתם לא גאים בעצמכם ומרגישים הגשמה עם כל הצלחה, תפרססו. באמת חבל להשקיע כל כך הרבה זמן לשווא.

4. שעמום
אין ספק שבכל עבודה כמעט תמצאו משימות משעממות. מישהו חושב שלשכפל 1,500 עותקים של מזכר חברה פנימי זה מעניין? בוודאי שלא, אך אם אין לכם עניין באף חלק של העבודה שלכם, אתם לא מתעניינים במשרות של בכירים מכם ובכלל כל התעשייה שאתם נמצאים בה לא מעוררת בכם שום רגש או חשק להתקדם, כנראה שהגיע הזמן למצוא תחומי עניין חדשים.
מסקנה: הסקרנות לא הרגה את החתול, זה היה השעמום, אז כדאי שתיזהרו.

5. צרת רבים חצי נחמה
אז זהו, שלא כל כך. העובדה שמישהו אחר מבואס כמעט כמוכם, לא אומרת שזה בסדר להתמרמר כל היום. אם אתם מוצאים את עצמכם מבלים את כל שעותיכם במשרד בגידוף החברה, מנהליה ועובדיה - כדאי שתצאו לשאוף קצת אוויר.
מסקנה: מרמור הוא לא מחלה, הוא תופעת לוואי להרגשה הכללית שלכם. תמצאו פסיכולוג או החליפו עבודה לפני שתהפכו להיות ציניים מדי.

6. (לא) לתת את הנשמה ואת הלב
כולנו יודעים למה אנחנו מסוגלים. אם לא בא לכם להשקיע בפרויקט ולא אכפת לכם מה יהיו התוצאות - כדאי שתעברו הלאה. מגיע לכם להיות הכי טובים שאתם יכולים להיות ולממש את הפוטנציאל הטמון בכם, בשבילכם כמו גם בשביל מקום העבודה שלכם.
מסקנה: אם אתה לא שם, אתה לא קיים.

7. אין מוצא
אם אין לכם עניין להתקדם או שאין לכם אפשרות כזו, חבל להשקיע. מי רוצה להישאר באותה עבודה 20 שנה? כולנו שואפים ליותר, כך שאם אם אין לכם אפשרות ליותר, חבל על הזמן שלכם.
מסקנה: כמילותיו של הזמר הדגול אדם "אין מוצא - (כן) זזים מכאן".

8. אידיאלים מנוגדים
עצם העובדה שיש לכם אידיאלים שאתם מוכנים להילחם עבורם מעוררת הערכה, אבל אין סיבה להישאר במקום עבודה שסותר את כל מה שאתם מאמינים בו, כי אתם (כנראה) לא תשנו את העולם.
מסקנה: אתם תמיד צודקים. תחפשו סביבת עבודה שתסכים איתכם ותהלום את האמונות והדעות שלכם.

9. אין לכם מושג קלוש מה אתם עושים
אם אתם יושבים בפגישות ולא מבינים על מה הקולגות שלכם מדברים (למרות שהסבירו לכם כמה פעמים), ואם כששואלים אתכם מה אתם עושים אתם מתקשים להסביר, כדאי שתשקלו שינוי מסלול קריירה. זה לא נעים לעבור את החיים בהרגשה שאתם לא מבינים כלום.
מסקנה: רק לאלישיה סילברסטון (ואולי לאלין) מתאים להיות קלולס.

10. החיים שלכם מושפעים מהעבודה
אומנם תכניות הריאליטי הם הטרנד האחרון, אבל הרבה יותר נחמד לשבת בבית מול הטלוויזיה ולצחוק על אנשים אחרים מאשר לחיות את הסרט. אם העבודה משפיעה על החיים האישיים שלכם ולא לטובה, כדאי שתחליפו סוכן, או לפחות תחפשו תסריט יותר טוב.
מסקנה: החיים שלכם הם החיים שלכם ולא של אף אחד אחר. אל תהרסו אותם, בטח שלא בשביל עבודה.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום
שלחו קורות חיים