עדיין לא עובדים מהבית? כך תשכנעו את המנהל שלכם שזה כדאי

אם נראה לכם שיותר ויותר חברים שכירים שלכם עובדים מהבית, עובדים מהבית אתם לא ממש טועים. ואם לא התמזל מזלכם ואתם מבין אלו שהבוס שלהם מתעקש להמשיך ולראות אותם כל יום במשרד כדאי לכם לקרוא את הכתבה הזאת:

עם הזמן יותר ויותר מעסיקים מבינים את היתרונות שיש כשמאפשרים לעובדים לעבוד יום אחד או יותר מהבית- יתרונות לשני הצדדים - גם לעובדים אבל גם לארגון. ממש לאחרונה ערכו בלינקדין סקר שכלל 2000 משתתפים (מעסיקים ועובדים) וגילו שלכמעט 50% מהאמריקאים יוצא לעבוד מהבית כשגרה. על פי סקר נוסף שנערך באתר Indeed 41% מהעובדים, עובדים מהבית לפחות יום אחד בכל שבוע, ו-20% עובדים מהבית באופן כמעט בכל ימות השבוע.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:


מתוך אלו שאינם עובדים עדיין מהבית, לא פחות מאשר 40% מוכנים לספוג ירידה בשכר תמורת האפשרות הזו. אגב, כששאלו את העובדים במה העבודה בבית תרמה להם התשובות היו מעניינות לא פחות מ- 75% מהם העידו על איזון טוב יותר בין העבודה לחיים האישיים, מה שמוביל ככל הנראה גם לעליית המורל (54% מהעובדים) וגם לירידה ברמות הלחץ (57% מהעובדים). נקודה מעניינת נוספת היא שמרבית העובדים מהבית מדווחים כי השתמשו בפחות ימי מחלה והיעדרויות.


** ע"פ נתוני אתר Indeed

 

התפוקה של העובדים מהבית גבוהה יותר
אבל בעוד שהיתרונות בעבודה מהבית די ברורים לעובדים עצמם, מסתבר שגם למעסיקים יוצא מזה לא מעט. מחקרים אחרונים גילו שעבודה מהבית מעלה את הפרודוקטיביות של העובדים ושהם עובדים בממוצע 1.4 ימים יותר מאשר עובדים שמתייצבים בכל יום במשרד.
זאת ועוד, עבודה מהבית מהווה חיסכון גם לעובדים וגם למעסיקים בזמן ובכסף בזכות החסכון בשעות של עמידה בפקקים בדרך ובחזרה מהעבודה. אם נתרגם ולו מחצית מהזמן המוקדש לנסיעה לזמן עבודה התפוקה, כמובן, עולה.

עבודה מהבית מעלה את יציבות העובדים בתוך מקום העבודה
עבודה מהבית מובילה לשלל יתרונות נוספים: מעסיקים המאפשרים לעובדים גמישות כזו, מצליחים גם למגנט טאלנטים וגם לשמר אותם בזכות מיתוג מעסיק טוב יותר. למעשה, בסקר שבוצע לאחרונה על ידי אתר הדרושים FLEXJOBS האמריקאי התברר כי 77% מהמועמדים ציינו גמישות בעבודה כדרישה שעל פיה הם מחפשים עבודה ו 30% ציינו שעזבו מקום עבודה משום שלא הייתה בו הגמישות הזו. בדו"ח נרחב אחר שבוצע בקרב 1,202 עובדים אמריקאיים ושפורסם לא מזמן תחת השם "דו"ח העבודה מרחוק לשנת 2019" נמצא כי בהשוואה לעובדים שצריכים להגיע יום יום למקום העבודה, 13% יותר מהעובדים מהבית רואים את עצמם ממשיכים לעבוד באותה החברה גם בעוד 5 שנים. ואם כל זה עדיין לא מספיק, אז 53% מהעובדים מרחוק מרגישים מאושרים בעבודה.
ב-Indeed בדקו איך עבודה מהבית תורמת למעסיקים, ומצאו כי המעסיקים עצמם מזהים השפעה על העלאת המורל, ירידה בהיעדרויות העובדים ואפילו ירידה של 50% בעלויות התפעוליות.


** ע"פ נתוני אתר Indeed

איך ליישם נכון רעיון טוב
על פי מחקר שערכנו בחברת גוטפרינדס המתמחה בהשמה להייטק, כ- 30% מעובדי ההייטק ציינו רצון לשלב יום עבודה אחד מהבית בעוד שבפועל רק כ-7% מחברות ההייטק עושות כך. ישנו פער בין הביקוש מצד המועמדים בשוק ובין המצב בפועל. בחו"ל המגמה הזו רק מתחזקת ומספר החברות המאפשרות שילוב של ימי עבודה מהבית עולה. ההערכה היא שגם בישראל המגמה הזו תתגבר, בעידן הנוכחי כולם גם ככה מתחברים מרחוק לעבודה כמעט מכל מקום ובכל שעה, זה כבר סוג של נורמה ולכן יש לעשות את ההתאמות גם ברמה הפורמלית.
אם ככה, למה באמת בפועל רק אחוז נמוך מחברות ההייטק בארץ מאפשרות לעובדיהן לעבוד מהבית באופן רשמי? כנראה שהסיבה לכך נעוצה בישום לא נכון של רעיון טוב.


איך עושים את זה נכון? הנה 4 טיפים לעובדים שהתמזל מזלם:
• מצאו פינה בבית שתהפוך לעמדת עבודה אפקטיבית- זה יכול להיות חדר עבודה שלם או רק שולחן בפינה של חדר שקט. צרו לעצמכם פינה מבודדת יחסית מרעש ומהפרעות של שאר בני הבית ונוחה לריכוז ולעבודה.

• הקפידו על קשר שוטף עם המשרד, עם הקולגות ועם המנהל הישיר- לא חסרים אמצעים טכנולוגיים להישאר בקשר, גם אם הוא רק וירטואלי ומרחוק. עדכנו באופן קבוע בנוגע להתקדמות שלכם במשימות/ פרוייקט.

• שמרו על שגרת עבודה קבועה ובהתאם לאלו הנהוגות במקום העבודה. גם אם אתם "אנשים של לילה" וגם אם אתם יוצאים מפוקוס בקלות וחושבים שאף אחד לא ירגיש אם בזמן העבודה תצאו "רק לסידור אחד" בדיוק בגלל הסיבות הללו, שמרו על שגרת עבודה מסודרת ובשעות שבהן הייתם עובדים, לו הייתם צריכים לנסוע למשרד.

• אל תעבדו 24/7. בדיוק כפי שחשוב לשמור על גבולות בכדי להישאר ממוקדים ופרודוקטיביים, כך גם לא כדאי להגזים באופן ההפוך. זה שאתם עובדים מהבית, לא אומר שאתם צריכים להישאר דבוקים למסך שעות ארוכות הרבה יותר ממה שהייתם עובדים לו הייתם נוסעים לעבודה.

בשוק התחרותי של היום גמישות תעסוקתית היא אחד הפרמטרים החשובים להייטקיסטים בישראל, הם רוצים שימדדו אותם על פי תפוקות וביצועים ולא על פי שעון הנוכחות. היכולת לג'נגל בין החיים המקצועיים והאישיים קריטית לבני דור ה-Y ועוד יותר מזה לדור ה-Z, ותם העידן שעובדים מוכנים לעבוד מסביב לשעון (אלא אם זו הבחירה שלהם כמובן). איזון בית ועבודה זו לא עוד סיסמא או צורך של הורים צעירים, אלא אג'נדה שצוברת תאוצה ובאה לידי ביטוי גם באופן שבו בוחרים את מקום העבודה הבא. מעסיקים אשר ישכילו לאמץ גמישות באופן העבודה ויאפשרו גם עבודה מהבית, ירוויחו עובדים מאושרים, פרודוקטיביים ואפילו נאמנים יותר.


השתכנעתם? נותר רק לשכנע את הבוס? עצה שלנו: שלחו לו את הכתבה הזו

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה