לדעת לקרוא את התמונה - על תפקידו של מהנדס האלגוריתמים

על הבמה עומד קוסם. הוא עוצם את עיניו בריכוז ומצחו חרוש קמטים. לא עוברות יותר מכמה שניות, והוא מפיל תדהמה על קהל צופיו. בלי שניתן לו כל רמז הוא מצליח לנחש במדויק את מספר הקלף שאוחז בידו המתנדב מהקהל. לכולנו ברור שהקסם שהוא עשה הוא מחזה תעתועים - ואף על פי כן אנו מתפעלים ממראה עינינו.

לדעת לקרוא את התמונה - על תפקידו של מהנדס האלגוריתמים

קסם דומה מתרחש כל יום לנגד עינינו, אך מחמת ההרגל אנו כבר לא שמים אליו לב: בכל פעם שאנו גולשים באינטרנט, 'מנחשת' תוכנה את העדפותינו ואת רצונותינו, וכמעט כל אתר שניכנס אליו יציע לנו באנרים פרסומיים עם מוצרים דומים או עם כתבות מעניינות בלי שנספק לו כל מידע. ולפיתוח ה"קסם" הזה אחראי, למקרה ששאלתם, לא אחר מאשר מהנדס האלגוריתמים.

מהנדסי אלגוריתמים מתמקצעים בשני תחומים עיקריים: תקשורת ועיבוד תמונות.
בתחום התקשורת עוסקים מהנדסי האלגוריתמים בעיקר בעיבוד אותות, דהיינו בהקמה ופענוח של דרך התקשורת בין שני מחשבים. מדובר בתחום חשוב במיוחד, שכן תקשורת בין מחשבים היא הבסיס לרבות מהפעולות הטכנולוגיות המתבצעות בכל רגע. אין זה משנה אם חיפשתם מידע באינטרנט, שוחחתם בטלפון הקווי או הפעלתם Waze, ברגע שעשיתם אחת מהפעולות הללו יצרתם קשר בין שני מחשבים ונהניתם מפרי עבודתו של מהנדס האלגוריתמים.

משרות מבוקשות עבור מהנדס אלגוריתמים:
תפקידים רלוונטים

התחום השני שבו מהנדסי אלגוריתמים לוקחים חלק הוא תחום עיבוד התמונות. עיבוד תמונות הוא היכולת של המחשב לאתר עצמים ויזואליים במאגרים המצויים ברשת או בכל מסד נתונים גדול אחר. שני יישומים מפורסמים לעיבוד תמונות הם מנוע חיפוש התמונות של גוגל והאפשרות שמציעה פייסבוק לתייג תמונות של משתמשיה.

אחד מהתחומים שבו טכנולוגיית עיבוד התמונות הביאה למהפכה של ממש הוא תחום הביטחון והאבטחה. אם בעבר כדי לזהות טרוריסט במעברי הביטחון של נמלי התעופה היה צורך בכוח אדם גדול ובהרבה מזל, הרי שכיום היכולת לעצור אירוע פלילי או ביטחוני עלתה בכמה רמות – וזאת הודות לרמתן הגבוהה של מערכות האבטחה, העושות שימוש בתוכנות לעיבוד תמונות כדי לזהות פנים במרחב.

תחום עיבוד התמונות, אגב, נחשב לאחד התחומים ה'חמים' והמעניינים ביותר בתעשיית ההייטק על כל צורותיה. מדי שנה נפתחים בישראל עשרות סטארט-אפים, וישנם חברות הייטק צעירות וותיקות בתחום ומשאבים עצומים מוזרמים לפיתוח היכולות בתחום.

מכיוון שתנאי הסף הנדרשים כדי להפוך להיות מהנדס אלגוריתמים כוללים תואר ראשון ותואר שני בהתמחות בעיבוד אותות, מספר מהנדסי האלגוריתמים הוא קטן יחסית, וממילא הביקוש גובר על ההיצע ותנאי השכר גבוהים מאוד.

אם נוסיף לכך את העובדה שהתחום מספק שלל אתגרים, לצד העובדה שככל שנצבר הניסיון ניתן להגיע ליותר ויותר הישגים פורצי דרך, הרי שלפנינו אחת מההתמחויות היוקרתיות ביותר בתעשייה, ובקיצור – בהחלט שווה לנסות.

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה