שותפים להצלחה

7 סיבות לפנות בדיוק עכשיו לחברת השמה

נכתב ע"י שירי וקס, מנכ"לית, Gotfriends

זה נשמע ממש פשוט לפני שמתחילים... הרי מה בסך הכל צריך בכדי למצוא היום עבודה? כנראה שקורות חיים מעודכנים, פרופיל לינקדאין ו...זהו בעצם. "כל המשרות גם ככה מפורסמות באתרי הדרושים..." אתם בטח חושבים לעצמכם, "ולא חסרות מודעות כאלה שמתפרסמות גם ברשתות החברתיות. אז אולי פעם (ממש מזמן) היה צריך לפנות גם לחברת השמה, אבל היום? היום לא צריך מתווכים- אפשר ליצור קשר באופן ישיר עם המעסיקים". 

מסכימים עם הכתוב? 
אם כן, כדאי שתדעו מספר דברים ואנחנו פה בדיוק בשביל זה...- בכדי לשכנע אתכם לשנות את דעתכם.     

ולמה?
משום שזה בסדר גמור לחפש עבודה באתרי דרושים וגם ברשתות החברתיות ובינינו? אנחנו גם בטוחים שיש לכם כמה חברים שידאגו להעביר הלאה את קורות החיים שלכם. אבל, למה להגביל את עצמכם? למה לא לפנות במקביל גם לחברת השמה טובה? כזו שעובדת במקצועיות ומקושרת למגוון רחב של מעסיקים?

לשיתוף הפעולה עם חברת השמה יש מספר יתרונות לא רעים בכלל שפועלים לגמרי לטובתכם.

איזה?
קבלו:

7 סיבות לפנות בדיוק עכשיו לחברת השמה:

1. לא כל המשרות מתפרסמות.
לא כל המשרות מתפרסמות. נשמע לכם משונה? ממש לא... משום שחברות לא תמיד מעוניינות לפרסם בגלוי את המשרות הפתוחות אצלן (או לפחות לא את כולן...). הנה מספר סיבות כאלה: פרסום משרה מוביל לעיתים להצפה בקורות חיים הדורשת השקעת זמן רב לצורך מיון וסינון. חברות השמה הייטק מקצועיות מקצרות עבור המעסיקים את התהליך וחוסכות להם זמן יקר כשהן שולחות מספר מועמדים ממוקדים ומתאימים בול למשרה. זאת ועוד, לפעמים מדובר במשרה דיסקרטית- כזו שנפתחת בכדי להחליף עובד קיים- חברות השמה הן פיתרון אידיאלי לגיוס עובד חדש בתנאים מגבילים שכאלה. גם חברות בתחילת דרכן, כמו סטארטאפים צעירים מאוד, נעזרות בשירותיהן של חברות השמה כדי לנהל תהליך גיוס יעיל שגם חוסך בזמן- ממש אאוטסורסינג של שירותי גיוס ומיון.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

2. מאגר משרות גדול במרחק טלפון (או מייל) אחד.
מספיק שבוע אחד של חיפוש עבודה בכדי להגיע למסקנה הבלתי נמנעת הבאה: צריך המון זמן פנוי כדי למצוא עבודה חדשה טובה. לקרוא מודעות, לסנן, לשלוח קורות חיים, לענות לטלפונים, להתראיין... משרה מלאה בפני עצמה. אז אם יש גוף כלשהו שיכול לחסוך לכם חלק מהזמן הזה לא תיקחו? ברור שכן! לחברת השמה יש מאגר משרות גדול המרוכז במקום אחד. לאחר שיחת תיאום ציפיות יישלפו בעבורכם רק התפקידים המתאימים לרקע שלכם ובהתאם לדרישות שלכם.

3. אתם לא לבד.
יש משהו קצת בודד בחיפוש עבודה, אז למה לא להיעזר ב"סוכן אישי" שילווה אתכם לאורך כל התהליך? בשיחה הראשונית עם חברת ההשמה תתבקשו לאפיין את התפקיד הבא שלכם, את ציפיות השכר, את המגבלות הגיאוגרפיות ואת סוגי החברות שאתם מעדיפים. מהנקודה הזו והלאה חברת ההשמה עובדת עבורכם ועל פי הדרישות בכדי למצוא לכם משרות בהתאמה המרבית. הנה, כבר הרבה פחות כאב ראש והרבה יותר שקט נפשי.

4. מידע מאחורי הקלעים.
לא כל האינפורמציה בנוגע לתפקיד כלשהו מתפרסמת במודעת הדרושים. יש המון מידע פנימי שלא מתפרסם בשום מקום ונותר עבורכם בגדר סימן שאלה. מה החברה באמת מחפשת? מה מבין כל סעיפי המשרה הוא חובה ומה יתרון? מה ילהיב את המראיין בראיון העבודה? על מה כדאי לשים דגש? איזה שלבים כולל תהליך הגיוס? לחברת ההשמה יש קשר מתמשך מול המעסיקים ומידע פנימי רב שהצטבר במשך השנים- היא גם תשמח לחלוק במידע הזה במטרה המשותפת לקדם אתכם קדימה בתוך התהליך ולהגדיל את סיכויי ההשמה.

5. חיפוש דיסקרטי.
הדיסקרטיות חשובה לא רק למעסיקים, אלא גם למחפשי העבודה שעובדים תוך כדי החיפוש. חברות ההשמה הן פיתרון טוב אשר מאפשר למועמדים לקבל הצעות עם תפקידים רלוונטיים ובד בבד לשמור על דיסקרטיות מרבית. לסקפטיים שבחבורה נדגיש: חברות השמה מתוגמלות רק על בסיס הצלחה ועל כן האינטרס שלהן הוא לשמור על דיסקרטיות לאורך כל התהליך מההתחלה ועד החתימה על החוזה.

6. עוד עין בוחנת.
אז אולי כתבתם, מחקתם ושכתבתם את קורות החיים שלכם כבר 10 פעמים... לא תזיק לכם בכלל עוד עין בוחנת שגם תעיין בהם וגם תהיה בעדכם. חברות השמה יודעות לתת דגשים כשצריך, לתקן טעות סוררת וגם להבליט מידע חשוב (מוזמנים לקרוא מאמר בנושא: קורות החיים האולטימטיביים (או: איך לא לכתוב קורות חיים))

7. זה לא יעלה לכם שקל.
אז מה היה לנו פה? מאגר ענק של משרות, מידע פנימי וגם לפעמים סודי, דיסקרטיות, אפשרות להתייעץ עם מומחים המכירים את שוק העבודה ככף ידם וגם...כמו בספר הידוע- מישהו לרוץ איתו. וכמה כל זה עולה? ממש כלום... זה בחינם. בישראל אסור לחברת השמה לגבות תשלום כלשהו ממחפשי העבודה- התשלום מגיע מהמעסיקים ורק על בסיס הצלחה (משמע איוש משרה)- הנה עוד סיבה טובה למה אין טעם להסס ולהתמהמה ופשוט לפנות אלינו ממש, ממש עכשיו!

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום
שלחו קורות חיים