סקר המתכנתים הגדול 2016

הסקר הזה, שנערך לאחרונה על ידי האתר Stack Overflow הוא אחד הסקרים המעמיקים והנרחבים שנעשו עד היום. הוא כלל 45 שאלות והשתתפו בו 56,033 תוכניתנים מ- 173 מדינות בעולם ובטח תשמחו לדעת שלקחו בו חלק גם לא מעט תוכניתנים ישראלים.

סקר המתכנתים הגדול 2016

ולמה שזה יעניין אתכם? זה מעניין משום שמהסקר עולה תמונה מדויקת למדי בנוגע לפרופיל של התוכניתן הממוצע, מה הוא יודע, מה הוא רוצה ממקום העבודה שלו וממה הוא סובל כשהוא מחפש משרות הייטק.
למשל, האם ידעתם שרק 7% מהתוכניתנים תופסים מעצמם כוכבים אמיתיים בפיתוח? ועוד משהו: איזו חיית מחמד לדעתכם תוכניתנים מעדיפים לגדל? אם תגיעו לסוף הכתבה, תוכלו לגלות את התשובה.

אלה 15 העובדות על תוכניתנים שנתגלו בסקר:

רוב משתתפי הסקר (28%) היו תוכניתני Web Full Stack - תוכניתנים שעל פי טענתם שולטים ב 5-6 שפות תכנות במקביל. כמו כן- Javascript היא שפת הפיתוח השכיחה ביותר.

גיל - הגיל של התוכניתן הממוצע הוא 29.6.

התוכניתן הממוצע הוא בעל 6.5 שנות ניסיון - לעתים קרובות הוא גם יחשב את שנות הניסיון שלו גם על פי עבודות שביצע באופן עצמאי ועבודה ללא שכר.

נשים בתפקידי פיתוח - הנתון הזה לא ישמח אף אחת, אם כי הוא לא מפתיע: 92.8% מהתוכניתנים הם גברים ורק 5.8% נשים. מתוך שלל התפקידים הקשורים לפיתוח- נשים נמצאות יותר בתפקידי עיצוב ובדיקות איכות.

משרות הייטק מבוקשות:
תפקידים רלוונטים:

משונה! יותר ממחצית התוכניתנים אוהבים לעבוד בלילה ויותר ממחצית מהם מאמינים בקיומם של חיים מחוץ לכדור הארץ. אולי האחד קשור לשני?

מתלבטים מה ללמוד? הנה התפלגות שפות הפיתוח על פי סדר פופולריות:
Javascript - 55.4%
SQL - 49.1%
Java - 36.3%
%C# - 30.9
PHP - 25.9%
Python - 24.9%
C++ - 19.4%
C - 15.5%

במה תוכניתנים אוהבים לתכנת? ב Rust וממה הם בורחים כמו מצונאמי? מפיתוח ב VB.

חולמים על משכורת שמנמנה? השכילו להתברג במשרות הייטק בתחום ה Cloud.

רוב התוכניתנים מכנים את עצמם "מפתחים" בקורות החיים שלהם (Developer) או "תוכניתנים" (Programmer). במקום השלישי מצוי התפקיד "מהנדס תוכנה" (Engineer).

חיפוש עבודה- כמה מפתיע (לא באמת...) שתוכניתנים תמיד ישמחו לשמוע על תפקיד מעניין, גם כשהם עובדים ומרוצים מעבודתם. 63.1% יהיו מוכנים לשמוע על אפשרויות מעניינות גם אם אינם מחפשים עבודה.

מה תוכניתנים הכי לא אוהבים? תוכניתנים ממש לא אוהבים בעבודה שלהם ציפיות לא ריאליות (34.9%), חוסר תיעוד (34.7%), אפיון דרישות לא ברור (33.5%), תהליכי פיתוח לא יעילים (30.3%) וגם: שינויים תכופים באפיון, טכנולוגיות מיושנות, עבודת צוות לא טובה ו...עבודה עם אנשים טיפשים (!).

על פי מה תוכניתנים בוחרים את התפקיד הבא? זה בטח יעניין מאוד חברות השמה להייטק: הבחירה בין שלל ההצעות הניתנות על ידי חברות השמה בהייטק שהתוכניתן הממוצע מקבל מתבצעת על פי סדר עדיפויות כשבמקום הראשון: השכר (62.7%), אחריו ובסדר יורד: שעות עבודה ואיזון בין עבודה לחיים אישיים (50.4%), תרבות ארגונית (41.8%), מקצועיות הצוות (39.9%), גמישות בשעות עבודה (37.1%), פיתוח של משהו בעל משמעות (35.9%), חדשנות (31.2%), מיקום מקום העבודה (30.3%), טכנולוגיה (29.12%), אפשרות להתקדם (28.7%), אפשרות לעבודה מהבית (24.5%). בהמשך הרשימה תוכלו גם למצוא את היכולת להשפיע על החלטות, את מוניטין החברה, תנאים סוציאלים כמו ביטוחי בריאות, תעשיה, גודל החברה, שם התפקיד ומצבה הפיננסי של החברה.

אתם חברה שצריכה לגייס תוכניתנים? התוכניתן הממוצע מאוד לא אוהב את שלב הראיונות (23%), אבל משרות פיתוח יש לא מעט וזהו חלק בלתי נפרד מתהליך הסינון ולכן כל שנותר לכם לעשות זה להקל על המסכן כמה שאפשר. איך? כמו למשל להכיר לו את חברי הצוות (48%), לשאול פחות חידות לוגיות טריקיות (43%), להראות לו יותר קוד "חי" שפותח בצוות (39%), להכין את המועמד למה שעומד לקרות בראיונות (35%) ולהציג לו את העמדה בה הוא אמור לשבת (28%).

אוטו-דידקטיות שולטטטתת! יכולת למידה באופן עצמאי היא לא קלישאה שחוקה אלא מיומנות בסיסית עבור מי שחולם על קריירה בפיתוח: 69.1% מהתוכניתנים מעידים כי למדו באופן עצמאי לפחות אחת משפות הפיתוח שהם מפתחים בהן. 13% ממשתתפי הסקר למדו את המקצוע בכוחות עצמם ובאופן עצמאי לחלוטין.

Machine Learning במקום הראשון - זהו הנושא המוביל שתוכניתנים לומדים בקורסי On-Line (34%).

אם אתם תוכניתנים והגעתם עד לפה, יש לנו 2 טיפים עבורכם, לסיום:
1. אם אתם עדיין לא יודעים Javascript - רוצו ללמוד.
2. בדרך אל תשכחו להוריד את הכלב. כן... התשובה לחידה שמופיעה אי שם למעלה היא שרוב התוכניתנים מעדיפים לגדל כלב על פני חתול (52% לעומת 31%)

מידע נוסף:

המשרה הבאה שלך נמצאת כאן

תחום
מקצוע

אזור

אזור

נא לבחור תחום

שלחו קורות חיים
המאמץ עלינו!
עזבו אתכם מחיפוש משרות ומישיבה מייגעת מול המחשב.
שלחו קורות חיים
שלחו קורות חיים
ואנו נמצא עבורך את משרת ההייטק המתאימה לך במהירות, ביעילות ובדיסקרטיות.
בחרו קובץ
קובץ אינו תקין - אנא בחר קובץ אחר

מחפשים עבודה חדשה בהייטק? כך תגרמו לקורות החיים שלכם לבלוט על פני האחרים

מחפשים עבודה חדשה בהייטק? כך תגרמו לקורות החיים שלכם לבלוט על פני האחרים

גם בשוק של מעסיקים, כשמתחרים מול עשרות מועמדים, ניתן לייצר בולטות. הקורונה טרפה את הקלפים, ומשוק של ביקוש גבוה לעובדים, הפך שוק ההייטק לשוק עם "רגל על הגז" - חברות ממשיכות לגייס, אבל בהיקפים מצומצמים יותר, והתהליכים עצמם ארוכים יותר.

להרחבה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

למה כדאי לכם לגייס טאלנטים לחברה דווקא עכשיו, בזמן משבר הקורונה

זה נכון שלמשבר הקורונה יהיו (ויש כבר עכשיו) השלכות קשות על המשק ועל הכלכלה, אבל יש גם הזדמנויות שכדאי לנצל. המשבר מספק לכם אפשרות חד פעמית להשקיע בגיוס מהיר ואיכותי של טאלנטים, כדי שביום שבו הכל ייגמר – תוכלו לחזור לעניינים בכל הכוח

להרחבה